Zdraví začíná ve střevech

Nevěříte? Je to právě střevní mikrobiom, který ovlivňuje nejen naše zažívání, ale také náladu, imunitu, životní vitalitu a celkový zdravotní stav.

A aby dobře fungoval, musíme ho dobře krmit. Fermentovanými potravinami, které mu dodávají důležitá probiotika a pomáhají budovat zdravá střeva, kvalitními dobrotami z poctivých surovin bez barviv a chemie a čistými přírodními doplňky stravy bez aditiv, které by ho mohly poškodit. 

Hýčkejte si svůj mikrobiom s WUGI.

Anna a Jirka

Kefírové kultury do vody nebo rostlinného mléka. Probiotická limča pro zdravý mikrobiom. Skvělá i pro vegany.

Fermentování nikdy nebylo jednodušší. Domácí čerstvý kefír chutná skvěle a obsahuje mnohem více probiotik než jogurt.

Přírodní superpotraviny, jako je acerola, dračí ovoce nebo zelený ječmen vám dodají spoustu živin a posílí vaše zdraví s každou lžičkou.

Vitální houby, vitamíny a minerály na posílení naší imunity a dlouhodobého zdraví. Studiemi i časem potvrzené účinky. Pouze 100 % čisté doplňky stravy bez aditiv, které poškozují náš střevní mikrobiom.

Od Šufánků z Moravy a taky v BIO kvalitě. Másla vyrábí z pečlivě vybraných surovin, jemně je mixují a díky tomu mají dokonalou chuť. Dodávají bílkoviny, zdravé tuky, vlákninu, zahání chuť na sladké a moc se hodí na zdravé mlsání.

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

K čemu vitamin D a K2 potřebujeme, kdy jej doplňovat, jak a v jakých dávkách? To vše se dočtete v tomto článku. Vitamin D je nezbytně důležitý pro správnou funkci naší imunity a prevenci respiračních a virových infekcí, snižuje infekčnost a komplikace při onemocněních. Vyšší hladiny vitaminu D v krvi jsou nyní spojeny s nižší mírou infekce virem SARS-CoV-2. Vyšší hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižším rizikem komplikací a závažného průběhu onemocnění (intenzivní péče či úmrtí) a další studie naznačují, že vitamin D může představovat velmi účinnou léčbu tohoto onemocnění. Vitamin D reguluje autoimunitní onemocnění a zánět v těle. Je potřebný pro zdraví kostí a zubů - vstřebávání vápníku, funkci svalů i psychické funkce. Nedostatek vitaminu D je spojen se zánětem a oslabením střevního mikrobiomu.

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

V tomto článku se dozvíte:

  • Co rozhoduje o funkci naší imunity
  • Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
  • Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
  • Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění včetně COVID-19
  • Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
  • Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy
Vitamin C: jak ho doplňovat a co rozhodně neužívat

Vitamin C: jak ho doplňovat a co rozhodně neužívat

Je vitamin C důležitý? Rozhodně ano. A je nutné brát doplňky stravy s vitaminem C? Ne. A rozhodně ne v jejich syntetické nekvalitní formě. Odkud vitamin C čerpat, jaké doplňky stravy jsou vhodné a čeho se vyvarovat.

Pálení žáhy, reflux: příčina, co (ne)jíst a co způsobují léky

Pálení žáhy, reflux: příčina, co (ne)jíst a co způsobují léky

Proč nás pálí žáha, co se děje při refluxu, co jej zhoršuje a jak můžeme skutečnou příčinu problému vyřešit - to vše se dočtete v tomto článku. Vyhněte se slepému užívání léků, které pouze potlačují symptomy, narušují trávení a složení střevního mikrobiomu (vedou k dysbióze) a mají celou řadu dalších nežádoucích účinků - jako je omezení vstřebávání minerálů a vitamínů. Reflux či pálení žáhy lze však efektivně řešit stravou a režimovými opatřeními. V takovém případě je vedlejším účinkem zlepšení trávení, fungování trávicího ústrojí a i dalších tělesných funkcí.