Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Jaro a ALERGIE. Jak jste na tom? Patří u vás jaro na černou listinu?  A dá se s alergiemi něco dělat?

My měli jaro dlouho za nejméně oblíbené období. Těžké (nejen) pylové alergie jsou nejen nepříjemné, ale pro tělo také dost vyčerpávající. Dobrou zprávou je, že s tím jde něco dělat a a z dlouhodobého hlediska to má pro zdraví spoustu výhod.

Co je to alergie?

Alergie jsou přehnané imunitní reakce, tedy stav, kdy váš popletený imunitní systém vyhodnocuje bezpečné látky jako nebezpečné a spouští masivní útok třeba jen proti zrnku pylu, prachu nebo složkám potravin.

Naše imunita sídlí z cca 7080% v našich střevech. Vyvíjí se už v době před narozením a intenzivní vývoj a trénink imunity pak probíhá po narození. Obrovský vliv na to, jak bude imunita fungovat, má náš střevní mikrobiom, který pomáhá ve střevech udržovat rovnováhu. Zdravá střevní mikrobiota posiluje imunitní systém a učí ho rozlišovat bezpečné látky od nebezpečných. 

Článek: Zdraví začíná ve střevech - o střevním mikrobiomu, zvýšené střevní propustnosti a imunitě

Proto potřebujeme-li alergie regulovat, musíme se podívat právě na sídlo naší imunity - na zdraví střev a mikrobiomu.

Někteří lidé jsou do života znevýhodnění hned od začátku, například porodem císařským řezem, nekojením, častým užíváním antibiotik či jiných léčiv, které narušují mikrobiom a vedou k dysregulaci imunity, častějším alergiím a dalším potížím. Ať už jsme do vínku dostali cokoliv, vždy můžeme pro své zdraví něco udělat.

Co pomáhá při alergiích?

Zaměřte se na kvalitní protizánětlivou stravu a omezte alkohol. Redukujte stres a zlepšete kvalitu svého spánku. To vše s alergiemi souvisí. Při nezdravé stravě, konzumaci alkoholu i stresu dochází k většímu oxidačnímu stresu na buňky i zvýšení zánětlivých látek v těle a to způsobuje nebo posiluje alergické reakce. Alkohol způsobuje, že se z našich žirných buněk vyplavuje histamin a dochází k vyvolání nebo zhoršení alergických reakcí včetně astma. Zvolte správné doplňky stravy, které pomohou regulovat přehnané alergické reakce, sníží oxidační zátěž a tlumí zánět.

Jaké doplňky jsou vhodné na alergie?

Pro regulaci imunity a snížení alergické odpovědi těla jsou vhodné vitální houby, zelené potraviny a protizánětlivé látky, jako omega 3 EPA a DHA a plnospektrální vitamin E s astaxanthinem. Mají protialergenní a protizánětlivé působení, snižují nepřiměřené reakce těla, mírní sezónní i potravinové alergie  (také histaminovou intoleranci) a astma. Podporují zdraví střevního mikrobiomu.

Vitální houby regulující alergie

Doporučujeme zejména Reishi a Cordyceps, které regulují náš imunitní systém regulují alergie a autoimunitní procesy, posilují obranyschopnost, působí prebioticky a živí náš střevní mikrobiom. Reishi podporuje zdraví kůže a je vhodná i u ekzémů, jako atopický ekzém nebo alergické vyrážky. Cordyceps ze všech vitálních hub nejvíce posiluje plíce, proto je tato kombinace vhodná u astma. Chrání také naše játra, regulují hladiny cukru a tuků v krvi a zvyšují celkovou vitalitu organismu. Více se o vitálních houbách dočtete například v E-booku zdarma - Stručný průvodce světem vitálních hub.

Reishi na alergie WUGI.cz Cordyceps na alergie WUGI.cz

Dejte alergiím sbohem díky zeleným potravinám

  1. Kopřiva – má antihistaminové působení, což snižuje alergie, podporuje zdraví močových cest, pomáhá při bolestech kloubů, vysokém krevním tlaku a vysokém cukru inzulínová rezistence, cukrovka, prediabetes. Podporuje zdraví prostaty, pokožky bojuje proti ekzémům, zlepšuje trávení a dodává energii, je bohatá na minerály a vitamíny můžete užívat čerstvou, přidávat BIO sušený prášek do kaší či smoothie nebo si ji vařit jako čaj.
  2. Mladý zelený ječmen vitaminové tonikum a skvělý antioxidant, zlepšuje fyzickou i duševní kondici, podporuje pročištění organismu a snižuje překyselení, je bohatý na minerály vhodný zdroj je buď celistvý v BIO kvalitě z čistých krajin (rakouských Alp) nebo BIO RAW šťáva z mladého ječmene.
  3. Jakákoliv listová zelenina, čerstvé klíčky a bylinky, jako čerstvá bazalka, tymián a rozmarýn.

Kopřiva na alergie a posílení organismu WUGI.cz Mladý zelený ječmen BIO z rakouských Alp - WUGI.cz Mladý ječmen sušená šťáva BIO RAW www.wugi.cz

Omega 3 jako všestranný pomocník

Omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA z ryb, krilový olej nebo veganský z řas  jsou to esenciální látky, které naše tělo neumí vyrobit a musíme je přijímat ve stravě. Jsou důležité pro naši imunitu, zdraví střevního mikrobiomu, funkci mozku a paměti, zdraví hormonálního a kardiovaskulárního systému. Jsou důležité pro správný vývoj plodu v těhotenství a i pro děti. Je nutný velký důraz na kvalitu, čistotu produktu a dostatečné množství omega 3 EPA a DHA v dávce. Vybírejte kvalitní a čisté doplňky.

Omega 3 EPA a DHA krilový olej

Plnospektrální vitamin E s Astaxanthinem

Vitamin E i Astaxanthin jsou velmi významné antioxidanty, které pomáhají stabilizovat buňky, tlumit oxidativní stres a zánět, čímž pomáhají snížit alergické projevy. Má také vliv na celkové zdraví, protože podporuje zdraví každé buňky v těle, zlepšuje kvalitu pokožky, pomáhá chránit pokožku před spálením od sluníčka a podporuje zdravou dlouhověkost. Vitamin E se v přírodě nachází jako směs tokotrienolů a tokoferolů. Běžné doplňky na trhu s vitaminem E obsahují pouze synteticky vyrobený jeden druh vitaminu E alfa-tokoferol, který je levnější, ale tělu nedodá nezbytné ostatní látky. Nedoporučujeme syntetický vitamin E, ale přírodní plnospektrální obohacený o cenný Astaxanthin.

 

Unikátní směs Allergy support

Směs Allergy support je kombinace 10 extraktů z bylin, které účinně snižují alergické potíže. Podporují dýchací cesty, snižují zánět, působí jako přírodní antihistaminikum. Užívejte ideálně už 2 měsíce před pylovou sezónou, ale můžete začít i během již probíhajících potíží.

BrainMax Allergy Support - unikátní podpora na alergie a podporu dýchacích cest

Síla zelených potravin a vitálních hub v jednom

Doplněk Mycodetox kombinujíce sílu zelených potravin v BIO kvalitě - BIO spiruliny a BIO chlorelly s protialergenní vitální houbou Reishi.

Mycodetox na alergie a podporu organismu WUGI.cz

Snižte příznaky alergií jinak než antihistaminiky

Speciální enzymy Allerase redukují alergické příznaky, jako zahlenění, kýchání, zvýšená produkce hlenu a alergická rýma. Pomáhají neutralizovat působení vnějších alergenů a přispět k podpoře lepšího dýchání.

Allerase pomůže snížit alergie www.wugi.cz

Další pomocníci na boj s alergiemi

  • Olej z černého kmínu (černuchy seté).
  • Quercetin - látka nacházející se v cibuli, kapustě, jablkách, borůvkách, brusinkách nebo najdete v doplňcích. Není však vhodný pro lidi s určitými typy genetických mutací, pozor proto na různé doplňky s obsahem quercetinu, může vám to zvýšit nervozitu, nasranost i potíže s detoxikací. Holt není všechno zlato, co se třpytí.

Za jak dlouho odezní alergické projevy?

Tito pomocníci nepůsobí hned jako léky, regulují náš organismus a je třeba je užívat delší dobu. Mají však příznivý dopad nejen na alergie a problém pouze nezastírají, ale pomáhají jej řešit. Při alergiích je důležité se vždy podívat na celý obrázek stavu vašeho těla - mikrobiom, trávení, případnou dysbiózu, prozánětlivý stav těla či deficity živin. Dbejte také na zdraví prostředí, ve kterém žijete. Doporučuji filtrovat si pitnou vodu, pravidelně doma větrat nebo zvážit pořízení čističky vzduchu a vyřešit i sebemenší plísně ve vašich domácnostech. Vyhněte se toxickým látkám v okolí, ať už jde o kosmetiku, úklidové prostředky nebo parfém. I běžné svíčky obsahují alergeny a toxické látky (parafín, parfémy), používejte výhradně ze sójového nebo včelího vosku. 

Potřebujete-li poradit, napište mi do poradny.

Přeji vám co nejvíce zdraví a krásné jaro i další měsíce.

Mgr. Anna Fabiánová

Farmaceutka a terapeutka funkční výživy

Zdroje:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1567576920336638