Ani nám se nelíbí plastová smršť a nadměrná tvorba odpadu. Doma se inspirujeme ZERO-WASTE stránkami a nápady, kompostujeme, nosíme si látkové pytlíky a síťovky na zeleninu a ovoce, plátěné tašky na nákupy, nakupujeme bez obalů. Přírodu milujeme a je potřeba ji chránit. Proto i ve WUGI vylepšujeme, co se dá.

Jak balíme WUGI balíčky? 

Používáme:

  • biologicky rozložitelnou výplň Flo-pak a Opus Bio
  • noviny, lepenku a kartón
  • krabice oblepujeme kompostovatelnou izolepou
  • recyklujeme bublinkové fólie z místního knihkupectví nebo tu, která nám chodí s jinými objednávkami
Ve WUGI balíme ekologicky

Často odesíláme sklenice, a aby vám nepřišly místo nich pouze střepy pro štěstí, krabice musíme důkladně vycpat. Balíme lepenky nebo do bublinkové folie - ty recyklujeme z místního knihkupectví a opětovně využíváme ty, které nám přišly v jiných balíčcích.

Používáme biodegradovtalenou či recyklovatelnou výplň Flo-pak Green a biologicky rozložitelné = kompostovatelné vzduchové polštářky Opus Bio. Rozložitelné materiály mají vždy přednost, protože víme, že recyklování neřeší příčinu a základem je vznikajícímu nepořádku zamezit. WUGI balíček vám tak může nyní přijít vycpané novinami, papírem či kartónem. Naše krabice oblepujeme kompostovatelnou izolepou.

Samotné WUGI kultury jsou již dlouho v biologicky rozložitelném - kompostovatelném obalu. Kultury samotné, jelikož jde o mikroorganismy, musí být chráněny v malých hliníkových sáčcích.

Když vyrábíme mléčný kefír, nakupujeme BIO mléko ve skleněných lahvích. Vodní kefír je z vody a tu v plastu nekupujeme. Domácí kefír rozhodně vytváří méně odpadu, než kefír či kombucha z obchodu.

Zcela zero-waste metodou jsou tibi krystalky (pro přípravu vodního kefíru) či tibetská houba (pro přípravu mléčného kefíru), které určitě seženete mezi známými nebo na různých tématických skupinách (např. na FB). Jsou skvělé a sami jsme s nimi začínali. Setkávali jsme se však s názorem, že péče o ně je složitá, což jsme při častém cestování také pocítili. Kefíry z těchto divokých kultur (krystalů) jsou o něco kyselejší, jak kefíry z WUGI kultur. Kompletní rozdíl mezi kefírovými krystaly a našimi kulturami popisujeme v tomto příspěvku.

WUGI balíčky s ohledem na přírodu