Kaše pro všechny, co se zmítají na pomezí mezi "neodolám sladkému" a "chci jíst zdravě a pečovat o svou střevní mikrobiotu". Probiotický kefír jsme v této kaši spojili s borůvkami bohatými na prebiotickou vlákninu, kterou se hodné střevní bakterie živí. Obsahují spoustu provitaminu A, vitamínu C a skupiny B, bioflavonoidů, karotenoidů a významných tzv. protistárnoucích látek, jako je resveratrol. Borůvky jsou skvělé pro zdraví očí, posilují imunitu, pomáhají při průjmech a střevních onemocněních a podporují zdraví srdce a cévy. Ačkoli jde o ovoce, obsah cukru je zcela zanedbatelný a jsou vhodné i při redukci hmotnosti a nízkosacharidových dietách. V létě milujeme borůvky čerstvé, v zimě pak upřednostňujeme divoké borůvky z našich lesů, které byly šetrně usušené mrazem (lyofilizované). Kaše je doslazena mandlovo-čokoládovým máslem a dochucena vanilkou, která to celé podtrhne. 

Ingredience

Jak na to

Všechny ingredience smíchejte v misce nebo skleničce a nechte přes noc na kuchyňské lince nebo dejte do ledničky. Podle hustoty ráno můžete přilít ještě trochu kefíru nebo naopak, bude-li kaše řídká, přidejte trochu chia semínek (během 15 minut nabobtnají a kaši krásně zahustí).

Ozdobit můžete borůvkami, plátky mandlí a třeba kvalitní čokoládou. Nebo to můžete zblajznout jen tak :)

Pokud chcete kaši teplou

Sklenici či misku s kaší, která fermentovala přes noc, ráno postavte do hrnce s horkou vodou, trošku horké vody můžete ke kaši přilít. Kaše se tím mírně ohřeje, a to právě tak, aby nebyla studená, ale nezabili jste všechna prospěšná probiotika. Pokud jste zmrzlí a potřebujete kaši pořádně teplou, přendejte ji ráno do hrnce, přilijte trošku vody a na mírném ohni povařte do zhoustnutí. Vysoká teplota sice probiotika ničí, ale smysl kaše přes noc - rozložení antiživin a usnadnění stravitelnosti - bude splněn.