Správně umixované smoothie je dobré, zasytí, je vitamínovou bombou a obsahuje všechny živiny, které naše tělo potřebuje. Náš dřívější názor na smoothies jsme museli přehodnotit. Nikdy nás nezasytila na dlouho a většinou nechutnala nijak dobře. Naučili jsme se je proto připravovat jinak. V tomto najdete bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny a minerály ze zeleniny a ovoce, antioxidanty ze superpotravin a probiotika z domácího vodního kefíru. 

Bez kolagenu (slouží jako zdroj aminokyselin, výživa kloubů, kůže) je smoothie veganské.

Potřebujete

Postup

Všechny ingredience kromě mandlí vložte do mixéru a rozmixujte do hladka. Smoothie přelijte do sklenice a přidejte celé mandle (můžete si je předem přes noc namočit do vody pro lepší stravitelnost).

Celé ořechy přidáváme na konec, aby ve smoothie bylo něco na kousání a donutilo nás to pít smoothie pomaleji a důkladně přitom kousat. Vyprodukujeme tím více slin, podpoříme tak naše trávení a dosáhneme tím i lepšího pocitu zasycení a uspokojení. Dostatečné žvýkání je prevencí trávicích obtíží, jako je plení žáhy, reflux, nadýmání, těžkostí po jídle a předcházíme tím přejídání. Úžasná pomůcka pro naše trávení!

Dobrou chuť!