Tak tohle je to nejlepší, co lidé za poslední roky vymysleli. Večer smícháte všechny dobroty do skleničky, ráno pro ni sáhnete do lednice, přihodíte do kabelky a v práci máte skvělou svačinku, se kterou vystačíte na celé dopoledne. Fermentovaná kefírová overnight kaše s chia a konopnými semínky je plná vitamínů a minerálů, díky kefíru také prospívá zažívání. Chia semínka na sebe vážou velké množství vody, zpomalují trávení polysacharidů, takže regulují hladinu cukru v krvi. Konopné semínko pomáhá doplnit aminokyseliny, ořechové máslo energii a lyofilizované ovoce je vitamínovým supermanem. Konec kancelářské únavě. 

Potřebujete

Postup

Večer smíchejte všechny ingredience kromě ovoce (a případného slazení) v misce nebo v uzavíratelné sklenici (pokud si kaši chcete vzít s sebou). Misku či sklenici zakryjte a nechte stát při pokojové teplotě do rána. Ráno je fermentovaná kaše hotová, stačí přidat ovoce a dosladit dle chuti.

Trávení friendly/vhodné pro tyto diety:

bezlepkové (z bezlepkových ovesných vloček), bez laktózy*, vegan*

Wugi výzva

Jarní Wugi výzva je tu proto, aby vám pomohla nastartovat zažívání. Každý den přibude nový recept s vodním nebo mléčným kefírem, který je skvělý pro činnost našich střev. Užijte si nové chutě v jídelníčku, zapojte se do soutěží, motivujte ostatní a vyhrajte balíčky od WUGI. 

Chci se zapojit