Semínková overnight kaše do práce

Tak tohle je to nejlepší, co lidé za poslední roky vymysleli. Večer smícháte všechny dobroty do skleničky, ráno pro ni sáhnete do lednice, přihodíte do kabelky a v práci máte skvělou svačinku, se kterou vystačíte na celé dopoledne. Fermentovaná kefírová overnight kaše s chia a konopnými semínky je plná vitamínů a minerálů, díky kefíru také prospívá zažívání. Chia semínka na sebe vážou velké množství vody, zpomalují trávení polysacharidů, takže regulují hladinu cukru v krvi. Konopné semínko pomáhá doplnit aminokyseliny, ořechové máslo energii a lyofilizované ovoce je vitamínovým supermanem. Konec kancelářské únavě. 

Suroviny

Jak na to?

Večer smíchejte všechny ingredience kromě ovoce (a případného slazení) v misce nebo v uzavíratelné sklenici (pokud si kaši chcete vzít s sebou). Misku či sklenici zakryjte a nechte stát při pokojové teplotě do rána. Ráno je fermentovaná kaše hotová, stačí přidat ovoce a dosladit dle chuti.

Trávení friendly/vhodné pro tyto diety:

bezlepkové (z bezlepkových ovesných vloček), bez laktózy*, vegan*

Wugi výzva

Jarní Wugi výzva je tu proto, aby vám pomohla nastartovat zažívání. Každý den přibude nový recept s vodním nebo mléčným kefírem, který je skvělý pro činnost našich střev. Užijte si nové chutě v jídelníčku, zapojte se do soutěží, motivujte ostatní a vyhrajte balíčky od WUGI. 

Chci se zapojit