Oslavte s námi nadcházející Světový den mikrobiomu. Ke každé objednávce nad 700,- dostanete dárek vodní nebo mléčné kefírové kultury na zkoušku dle vlastního výběru (zvolíte v košíku). Platí do 26.6.

Smoothie bowl s třešnemi (i pro vegany)

Smoothie bowl, to je snídaňová novinka, která nás bude bavit ještě hodně dlouho. Rychlá příprava, nádherně vypadají, jsou plné vitamínů a živin a výborně chutnají. A samozřejmě ještě pořád vězíme v třešňové mánii, takže dnešní smoothie bowl bude samozřejmě třešňové. Výhodou je, že s WUGI domácími kefíry si můžete smoothie bowl udělat jednoduše veganskou. Stačí klasický mléčný kefír nahradit kefírem z roslitnného/kokosového mléka, který se vyrábí pomocí vodních kultur WUGI. Jdeme na to?

Ingredience na 1 porci

Jak na to?

Ovoce, oříškové máslo, domácí kefír a kolagen či protein společně rozmixujte mixérem nebo robotem na smoothie. Pokud se vám směs zdá příliš řídká, přidejte lžíci bílého jogurtu nebo hustého kefíru. Přelijte do misky, ozdobte ovocem, oříšky, granolou nebo porcí dobré hořké čokolády. Jednoduché, že?

Tipy pro zdraví

Bez proteinu či kolagenu nebude smoothie bowl obsahovat dostatek bílkovin pro dospělého člověka pro dostatečnou výživu a nasycení, pamatujte na to. Dětem dávku upravte dle věku a potřeby.

Kousky potravin na kousání ve smoothie, jako jsou oříšky nebo granola, pomáhají k tomu, abyste u jídla zpomalili, lépe i smoothie kousali a prosliňovali každé sousto, díky čemuž zlepšíte trávicí proces a vyhnete se případným zažívacím potížím.

Z hlediska vlivu jídel na hladiny krevního cukru je vhodné smoothie nemixovat zcela do hladka.