Zelené melounové smoothie s ostropestřcem

Zelená pro trávení a játra:) Smoothie vhodné pro očistu i jen tak na chuť!

Nachystejte si

  • 400 ml vodního kefíru
  • třetinu cukrového melounu
  • velkou hrst baby špenátu
  • 2 lžičky drtě z plodu ostropestřce
  • citrónová šťáva
  • dle chuti pár lístků máty

Postup přípravy

  1. Nejprve si připravte vodní kefír pomocí WUGI vodních kefírových kultur.
  2. Hotový vodní kefír spolu s ostatními ingrediencemi vložte do mixéru a rozmixujte do hladka. Poté už jen vychutnávejte :)

Zelené detoxikační* smoothie

Domácí vodní kefír je bezlaktózový fermentovaný nápoj vznikající činností přátelských bakterií – ty požírají cukr v nápoji, produkují do něj enzymy a zdravé organické kyseliny. Výsledkem je sladko-kyselý kefír s prospěšnými probiotickými bakteriemi a minimem zbytkového cukru. Rozmixujte jej společně s melounem, baby špenátkem, drtí z ostropestřce, citrónovou šťávou a lístky máty a získáte zelené smoothie prospěšné pro trávicí trakt a regeneraci jater. Ostropestřec s jeho cennými látkami (silymarin) chrání jaterní buňky, je účinnou prevencí jaterních onemocnění i lékem při probíhajících problémech. Mimo jiné se tak podpoří zdraví střev a kůže, vzhled pleti, hormonální rovnováha a vitální energie.

* ano, detox je velmi zneužívané slovo. Ale mít játra pro správnou funkci těla nestačí. Játra ke svým detoxikačním procesům vyžadují řadu živin a odpadní látky z našeho těla pak musí nějak vyjít - tím nějak je stolicí. Proto je pro detox nezbytná správná funkce střev a pravidelné vyprazdňování :)

Téma detox popisujeme také ve dvou článcích na blogu: