Alergie jsou přehnané imunitní reakce, tedy stav, kdy váš popletený imunitní systém vyhodnocuje bezpečné látky jako nebezpečné a spouští masivní útok třeba jen proti zrnku pylu, prachu nebo složkám potravin. Naše imunita sídlí z cca 70-80% v našich střevech a velký vliv na to, jak bude imunita fungovat, má náš střevní mikrobiom. Ten pomáhá ve střevech udržovat rovnováhu a pomáhá imunitní systém naučit rozlišovat bezpečné látky od nebezpečných.

Proto potřebujeme-li alergie regulovat, musíme se podívat právě na sídlo naší imunity - na zdraví střev a mikrobiomu. Navyšte zelené potraviny ve stravě (jako je kopřiva, mladý ječmen, spirulina, tmavá listová zelenina), fermentované probiotické potraviny a nápoje, doplňujte protizánětlivé omega-3 EPA a DHA a snižte potíže pomocí vitálních hub Reishi a Cordyceps nebo směsi MycoDetox. Při alergických potížích je také důležité si doplnit hladiny vitamínu D, jehož deficity jsou časté.

Tělo je třeba připravit na problematické období zavčas. Doplňky je vhodné užívat i s několikaměsíčním předstihem. Pokud potřebujete poradit, napište mi do poradny.

wugi trava alergie

Pro zlepšení alergie hledejte zelenou

Alergie nás pronásledují během celého roku, na jaře jsou neviditelnější pylové. Způsobují nejčastěji podráždění sliznic nosu a očí, rýmu nebo pocit ucpaného nosu. 


Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Jaro a ALERGIE. Jak jste na tom? Patří u vás jaro na černou listinu?  A dá se s alergiemi něco dělat?

My měli jaro dlouho za nejméně oblíbené období. Těžké (nejen) pylové alergie jsou nejen nepříjemné, ale pro tělo také dost vyčerpávající. Alergie vznikají, když váš (popletený) imunitní systém přehnaně reaguje na běžné věci, jako například pyl, prach nebo jahodu. Dobrou zprávou je, že s tím jde něco dělat.