Alergie - NATU

Alergie jsou přehnané imunitní reakce, tedy stav, kdy váš popletený imunitní systém vyhodnocuje bezpečné látky jako nebezpečné a spouští masivní útok třeba jen proti zrnku pylu, prachu nebo složkám potravin. Naše imunita sídlí z cca 70 - 80 % v našich střevech a velký vliv na to, jak bude imunita fungovat, má náš střevní mikrobiom. Ten pomáhá ve střevech udržovat rovnováhu a pomáhá imunitní systém naučit rozlišovat bezpečné látky od nebezpečných.

Jak se zbavit alergií?

Pokud chceme alergie regulovat, musíme se podívat právě na sídlo naší imunity - na zdraví střev a mikrobiomu a podpořit je. Tělu udělá dobře navýšení zelených potravin ve stravě (jako je kopřiva, mladý ječmen, spirulina, tmavá listová zelenina), fermentované probiotické potraviny a nápoje, doplňování protizánětlivých omega-3 EPA a DHA, plnospektrálního vitaminu E a vitální houby Reishi a Cordyceps nebo směs MycoDetox. Při alergických potížích je také důležité si doplnit hladiny vitamínu D, který je nezbytný pro normální funkce imunity, a jehož deficity jsou časté.

Úlevu od akutních nepříjemných příznaků přináší enzymy Allerase.

Kdy začít alergie řešit?

Tělo je třeba připravit na problematické období zavčas. Doplňky je vhodné užívat i s několikaměsíčním předstihem. Pokud potřebujete poradit, napište mi do poradny.

Články

Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Jaro a ALERGIE. Jak jste na tom? Patří u vás jaro na černou listinu?  A dá se s alergiemi něco dělat?

My měli jaro dlouho za nejméně oblíbené období. Těžké (nejen) pylové alergie jsou nejen nepříjemné, ale pro tělo také dost vyčerpávající. Dobrou zprávou je, že s tím jde něco dělat a z dlouhodobého hlediska to má pro zdraví spoustu výhod.


wugi trava alergie

Pro zlepšení alergie hledejte zelenou

Alergie nás pronásledují během celého roku, na jaře jsou neviditelnější pylové. Způsobují nejčastěji podráždění sliznic nosu a očí, rýmu nebo pocit ucpaného nosu. Přibližně 20 % lidstva trápí nějaká forma alergie či intolerance - sezónní pylové, potravinové nebo celoroční na zvířecí srst, hmyzí bodnutí, léky, prach. Jako každé chronické a imunitní onemocnění jsou vysilující a pro tělo zatěžující. Protože větší část naší imunity (a dobré nálady) vzniká právě ve střevech, proto péče o mikrobiom pomáhá zvládat i alergie. Zdravý mikrobiom udržuje uvnitř zažívacího traktu rovnováhu a pomáhá imunitnímu systému fungovat správně