Alergie jsou přehnané imunitní reakce, tedy stav, kdy váš popletený imunitní systém vyhodnocuje bezpečné látky jako nebezpečné a spouští masivní útok třeba jen proti zrnku pylu, prachu nebo složkám potravin. Naše imunita sídlí z cca 70-80% v našich střevech a velký vliv na to, jak bude imunita fungovat, má náš střevní mikrobiom. Ten pomáhá ve střevech udržovat rovnováhu a pomáhá imunitní systém naučit rozlišovat bezpečné látky od nebezpečných.

Proto potřebujeme-li alergie regulovat, musíme se podívat právě na sídlo naší imunity - na zdraví střev a mikrobiomu. Doporučujeme navýšit zejména zelené potraviny ve stravě (jako je kopřiva, mladý ječmen, spirulina, tmavá listová zelenina), pestrost v zelenině, fermentované probiotické potraviny a nápoje, protizánětlivé omega-3 EPA a DHA a podpořit mikrobiom vitálními houbami Reishi a Cordyceps. Důležité je také doplnit si časté deficity vitamínu D.

Pouze 100% čisté a funkčí doplňky stravy

Drtivá většina doplňků stravy obsahuje běžně používané pomocné látky - adtiva, plnidla, barviva, kluzné látky a další. Nové vědecké stuide ukazují, že mohou poškozovat střevní mikrobiom (1,2,3). A to my rozhodně nechceme ani pokoušet. Najdete zde proto pouze 100 % čisté, kvalitní vitamíny, minerály, vitální houby a superpotraviny, které jsou čistě přírodní, bez syntetických látek a aditiv, v dobře vstřebatelné a využitelné formě.

Reference: 1) Food additives and microbiota: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7117642/ 2) Food additives: Assessing the impact of exposure to permitted emulsifiers on bowel and metabolic health – introducing the FADiets study: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6899614/ 3) Impact of Food Additives on Gut Homeostasis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835893/

wugi trava alergie

Pro zlepšení alergie hledejte zelenou

Alergie nás pronásledují během celého roku, na jaře jsou neviditelnější pylové. Způsobují nejčastěji podráždění sliznic nosu a očí, rýmu nebo pocit ucpaného nosu. 


Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Alergie - jak se jich konečně zbavit?

Jaro a ALERGIE. Jak jste na tom? Patří u vás jaro na černou listinu?  A dá se s alergiemi něco dělat?

My měli jaro dlouho za nejméně oblíbené období. Těžké (nejen) pylové alergie jsou nejen nepříjemné, ale pro tělo také dost vyčerpávající. Alergie vznikají, když váš (popletený) imunitní systém přehnaně reaguje na běžné věci, jako například pyl, prach nebo jahodu. Dobrou zprávou je, že s tím jde něco dělat.