Články o mikrobiomu, zdravém stravování, životním stylu a odolnosti

Jaké doplňky stravy je nezbytné užívat?

Jaké doplňky stravy je nezbytné užívat?

V dřívějších článcích jsme vám psali Kolik doplňků stravy je bezpečné denně užívat a Jak vybrat kvalitní doplněk stravy. Dnes se zaměříme na problematiku ohledně potřeby případě nepotřeby určitých doplňků stravy. Existují must have produkty, které musí mít každý doma nebo se jedná individuální záležitost každého z nás? Pomůžeme vám se zorientovat v tom, kdy a jaké doplňky mají smysl a co rozhodně nemusíte užívat.


Kolik doplňků stravy je bezpečné denně užívat?

Kolik doplňků stravy je bezpečné denně užívat?

Kolik doplňků stravy je moc? Proč jednomu člověku stačí 2 kapsle denně a jiný musí užívat téměř plnou hrst? Můžete si zatížit své tělo a zmást ho vysokým počtem doplňků? Odpovědi na tyto otázky nejsou jednoduché, a proto jsme se rozhodli vám pomoci v hledání odpovědí. Každý z nás je individuální a pro začátek nutno podotknout, že neexistuje žádný univerzální počet doplňků stravy na den


Jak vybrat kvalitní doplněk stravy

Jak vybrat kvalitní doplněk stravy

Přinášíme vám návod, abyste se neztratili v doplňcích stravy, co si musíte hlídat a jaké doplňky rozhodně nekupovat. Proč je důležité se zaměřit na cenu za denní dávku a nepodlehnout marketingu. Kde najít informace, které se na obale nedočtete, ale jsou při výběru důležité. Objevte, zda potřebujeme doplňky stravy, a který je ten nejdůležitější ,,doplněk” ze všech.


Co je vitamin K2 a proč je důležitý pro zdraví

Co je vitamin K2 a proč je důležitý pro zdraví

Vitamin K2 má na svědomí mnoho důležitých funkcí jako například regulaci vápníku v těle nebo zdraví kardiovaskulárního systému. Vitamin K2 najdete ve stravě, ale vlivem moderní stravy je v populaci jeho velký nedostatek. Nepleťte si jej s vitaminem K1. Pojďte se s námi podívat na důležitost vitaminu K2, na jeho zdroje a přínosy.


Preventivní krevní testy z pohledu funkční medicíny

Preventivní krevní testy z pohledu funkční medicíny

Preventivní krevní testy z pohledu funkční medicíny se velmi liší od krevních testů odebraných při preventivních prohlídkách. A to jak v počtu parametrů, kdy funkční medicína sleduje širší spektrum hodnot, tak také při vyhodnocování výsledků, kdy ačkoli jsou dané parametry z pohledu klasické medicíny ,,v normě”, pro tělo to nemusí být vůbec optimální a funkční medicína tak dříve zachycuje vznikající problémy. Pojďte s námi zjistit, proč jsou krevní testy z pohledu funkční medicíny klíčem k dlouhodobému zdraví a jak mohou odhalit nejrůznější zdravotní problémy.


Okamžitá pomoc při zácpě

Okamžitá pomoc při zácpě

Zácpa trápí mnoho lidí a je těžké o ní mluvit natož pak ji řešit. Lidé se se zácpou potýkají i několik let, než si najdou způsob, co jim funguje a jak ji řešit dlouhodobě. Existuje okamžitá pomoc při zácpě? Ano, a nemáme na mysli projímadla. Těm doporučujeme se obloukem vyhnout, může na nich vzniknout závislost, dojít k trvalému poškození střev nebo způsobit další potíže. Sepsali jsme vám několik projímavých potravin, které vám mohou rychle pomoci, včetně receptů, jak tyto potraviny kombinovat.




Jak zachránit jídlo a neplýtvat potravinami

Jak zachránit jídlo a neplýtvat potravinami

Jak nakládáte s potravinami, které kupujete? Stane se vám, že to neodhadnete a musíte něco vyhodit? Kolik si myslíte, že to ročně dělá peněz? Dělá to tolik, že při lepším plánování a vaření si za tyto ušetřené peníze můžete dopřát luxusní víkend ve dvou nebo mít dostatek financí na kvalitní doplňky stravy bez kompromisů. A to už není zanedbatelná částka. Pojďte se s námi naučit, jak plánovat, nakupovat a vařit beze zbytku.


Bojujte proti nadýmání a pocitu nafouklého břicha

Bojujte proti nadýmání a pocitu nafouklého břicha

Nadýmání, tedy pocit nafouklého břicha a zvýšené produkce plynů v trávicím traktu, je běžný problém, který postihuje mnoho lidí. I když není ve většině případů vážné, může být nepříjemné a ovlivnit kvalitu života. Může však značit i větší potíže s trávením, nedostatečnou trávicí kapacitu či dysbiózu. Z toho už může vzniknout zdravotních potíží více. Nadýmání se může projevovat pocitem plnosti, nafouknutí břicha, nebo dokonce bolestí a křečemi. Je způsobeno nahromaděním plynu v trávicím traktu. Příčiny nadýmání mohou být různé a jejich řešení závisí na konkrétním spouštěči. Může to být "běžně známá" příčina, jako konzumace fazolí nebo hůře vypátratelný problém, jako je právě střevní dysbióza či potravinová intolerance. V tomto článku se podíváme na příčiny nadýmání, způsoby jeho řešení, jaké změny ve stravě a doplňky stravy mohou pomoci.


Podpora před a po operaci

Podpora před a po operaci

Často nám chodí dotazy ohledně vhodné podpory před i po operaci u dospělých i dětí. Ať už je to větší operace nebo jednoduchý zákrok, vždy je dobré podpořit regeneraci. Každý jsme navíc jiný a na každého vytváří operace jiný tlak, proto to může zamávat i s vaší psychikou. Přinášíme vám proto několik režimových opatření a účinné doplňky stravy, které podpoří hojení po operaci a pomohou také v případě potřeby zklidnit vaši mysl.


Jak posílit imunitu v těhotenství

Jak posílit imunitu v těhotenství

Během těhotenství dochází k oslabení imunity a můžete být náchylná na nejrůznější nemoci. Navíc jako těhotná byste se měla vyhýbat celé řadě bylin, léčiv a i některým doplňkům stravy. Základem pro dobrou imunitu je zdravá strava, dostatek pohybu a kvalitní spánek. Což může být výrazně omezeno nevolnostmi, bolestmi, únavou nebo častým nočním buzením. Jakými doplňky stravy můžete bezpečně imunitu v těhotenství podpořit?

Další