Co jíst a co nejíst při kojení

Co jíst a co nejíst při kojení

Kojící mohou jíst všechno bez omezování. Kojící nemohou jíst všechno a musí si dávat pozor na to, z čeho by jejich miminko mohlo mít prdíky. Tak jak to je? Ona ta pravda bude zase někde -> uprostřed <-. Jsou miminka, která nereagují na žádné potraviny a pak jsou zase miminka, která jsou velmi citlivá a mohou mít potravinové alergie. Každá maminka si musí najít tu nejlepší cestu pro sebe a svoje miminko a podle toho postupovat. Není to jednoduché, protože na tohle vás nikdo dopředu nepřipraví a i kdyby, tak zkušenost je prostě nepřenosná.


Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví

Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví

Bojujete s nedostatkem času a zkracujete kvůli tomu váš spánek? Máte problémy s usnutím, často se v noci budíte, ráno se cítíte unavení a nechce se vám vstávat z postele nebo usínáte všude, kde si jen na chvilku sednete nebo lehnete? Všechny tyto problémy značí, že máte pravděpodobně nekvalitní spánek. Často mě lidé přesvědčují o kvalitě svého spánku i přes to, že před spaním sledují obrazovky, svítí bílým světlem nebo mají večer velkou fyzickou aktivitu. Tohle všechno může kvalitu spánku negativně ovlivnit a i v případě, že byste spali tvrdě, nemusí správně probíhat regenerace těla. To samé platí i u dětí, pro které je kvalitní spánek klíčový pro jejich zdravý vývoj a dobrou imunitu. Zlepšete své zdraví skrze kvalitní spánek.


Padání vlasů: Co způsobuje tento problém a jak mu předcházet

Padání vlasů: Co způsobuje tento problém a jak mu předcházet

Padání vlasů – problém, který trápí mnoho žen, a to nejen po porodu. Vlasy mají pro člověka jak ochrannou funkci, tak hrají i důležitou psychosociální roli. Proto nadměrné vypadávání vlasů může vést k negativnímu ovlivnění psychického zdraví. Fyziologická ztráta vlasů je každý den mezi 50–100 vlasy. Ztráta nad 100 vlasů denně je považována za nadměrné vypadávání vlasů. Tento článek se zaměřuje na důvody, proč k němu může docházet a jaké zdravotní problémy mohou být na vině. Pojďte s námi zjistit, jak padání vlasů předcházet a na jaké doplňky stravy se zaměřit.


Jak se zbavit chronického stresu

Jak se zbavit chronického stresu

Znáte to, máte chronické potíže, odcházíte od doktora a jediné doporučení, které jste si zapamatovali je: omezte stres. To se lehce řekne, ale jak to v dnešní hektické době provést? Máte celou řadu povinností a musíte všechno stihnout. Pokud necvičíte několikrát týdně, nestravujete se zdravě, nevídáte se pravidelně s přáteli, nejezdíte na dovolené, nezajímáte se o společenská témata, nečtete noviny, …(dosaďte si cokoliv) jako byste nebyli. Proč nás neustále okolí tlačí do aktivit, které my sami dělat nechceme, ale děláme je? Pojďte se s námi podívat, jaké doplňky stravy vám mohou pomoci a naučit se pár jednoduchých tipů, které fungují nám.


Jak podpořit imunitu u dětí?

Jak podpořit imunitu u dětí?

,,Musíš počkat až bude mít silnou imunitu.” To se snadno řekne, ale pokud máte školkové děti, tak vám nemusíme dlouze popisovat příběhy dětí, které tráví ve školce pouze pár týdnů ze školního roku. Dá se s tím něco dělat nebo jednoduše musíme počkat až děti získají kolektivní imunitu? Co to je, jak můžeme děti na nástup do školky či školy připravit a po jakých pomocnících sáhnout, když už nemoc propukne.


Nejlepší zdroje bílkovin ve snídaňových kaších

Nejlepší zdroje bílkovin ve snídaňových kaších

Často se stává, že především ve snídaních je opomíjeno dostatečné množství bílkovin. Snídaně je první jídlo dne a měla by vás zasytit na celé dopoledne. Neustálá potřeba svačin může na nedostatečné množství bílkovin ukazovat. Vejce, kvalitní pečivo se šunkou, paštikou či luštěninovou pomazánkou jsou většinou bohaté na bílkoviny, ale jak je to se snídaňovou kaší? 


Dětské křupky a pufované potraviny

Dětské křupky a pufované potraviny

Spousta lidí a děti jí denně instantní kaše, křupky, pufované chlebíčky, rádoby "zdravější" a velmi drahé pufované chipsy a ještě "zdravější" pufované cereálie. Stejně jako jezení nadměrného množství výrobků z rafinované pšeničné mouky. Bohužel označení dietní neznamená zdravé. Obvykle označení dietní znamená obsah malého množství tuku. Na tuku, ale není nic špatného. Problém je ve zpracování těchto potravin.


Zdraví ústního mikrobiomu: klíč k celkovému zdraví

Zdraví ústního mikrobiomu: klíč k celkovému zdraví

Ústní mikrobiom je pro zdraví zásadní, protože ovlivňuje nejen zdraví zubů a dásní, ale i celkové zdraví. Tento ekosystém mikroorganismů v ústní dutině udržuje zdraví ve stavu rovnováhy. Složení ústního mikrobiomu je v průběhu života utvářeno faktory, jako je genetika daného člověka, přenos z matky na plod, stejně jako faktory prostředí, kde daný jedinec žije. A to stravovací návyky, dostatečně kvalitní ústní hygiena, užívání léků a další vlivy.


Co je autoimunitní protokol (AIP) a proč ho využít

Co je autoimunitní protokol (AIP) a proč ho využít

Autoimunitní protokol (AIP) je terapeutický protokol, který slouží ke zlepšení autoimunitních onemocnění a chronických nemocí. O tom, zda nemoc propukne a jaký bude mít průběh, totiž nerozhoduje jen genetika. Ta sice hraje svou roli při autoimunitních nemocech, ale tvoří pouze jednu třetinu celkové skládačky. Další dvě třetiny faktorů, zda nemoc propukne a jak se bude vyvíjet, má na svědomí naše strava, životní styl a prostředí ve kterém žijeme. Změna životního stylu může zlepšit průběh onemocnění. Dozvíte se, co to je AIP, jak funguje a proč nám může výrazně pomoci jako dočasná terapeutická dieta a úprava životního stylu.


Co jsou lehce stravitelné potraviny, jak je správně vařit a skladovat?

Co jsou lehce stravitelné potraviny, jak je správně vařit a skladovat?

Smažení, vaření, grilování nebo dušení. Záleží na způsobu přípravy potravin? Co znamenají pojmy “lehce stravitelné formy pokrmů” a používání “šetrných metod vaření”? 

Prozradíme vám, proč a u koho je důležité se přípravou potravin zabývat, zda je nutné potraviny namáčet nebo fermentovat a také, jakou roli hraje správné zchlazení potravin, skladování a volba nádob

Další