Speciální doplňky a vitamíny pro děti?

Musí být produkty označené nálepkami ,,pro děti”? Ne. Úplně stačí když budeme pro děti vybírat ty nejkvalitnější doplňky stravy, které neobsahují žádná plnidla, barviva a jiná aditiva. Studie totiž prokázaly, že doplňky stravy, které běžně tyto aditiva obsahují, jsou toxické, poškozují střevní mikrobiom i zdraví celkově.

Na našem eshopu najdete jen 100% čisté, kvalitní minerály, vitaminy, superpotraviny a vitální houby. Tyto doplňky se pyšní svojí čistotou, bez syntetických látek a aditiv, ve velmi dobře vstřebatelné a využitelné formě.

Omega 3, kolostrum, betaglukan i probiotika

Mezi žádané doplňky stravy pro děti patří omega 3 EPA a DHA (rybí tuk, krilový olej či veganské doplňky z řas), formu (kapsle či olej) vybírejte dle věku dítěte. Pro posilu odolnosti doporučujeme dětem kvalitní kozí kolostrum, betaglukan a vitální houby, jako Coriolus, Reishi či přímo směs MycoComplex. Důležité je u dětí doplňovat dostatek minerálů a vitamínů, jako je vitamin D3 ve spreji vhodný od narození (nebo kapičky D3+K2), přírodní vitamin C nebo při konkrétním problému probiotika. Skvělým přirozeným zdrojem prospěšných probiotik pro děti jsou domácí kefíry.

Neváhejte se na nás s jakýmkoliv dotazem obrátit do poradny.


Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Chcete, aby vaše děti měly lepší paměť? V nedávné studii se ukázalo, že děti jejichž matky užívaly omega 3 mastné kyseliny během těhotenství se v deseti letech lépe soustředí a rychleji řeší problémy. Pojďte se s námi podívat jaké další benefity může mít suplementace rybího tuku (omega 3 EPA a DHA) u vašich dětí.


Nebezpečí ukryté ve sladkostech

Nebezpečí ukryté ve sladkostech

V současné legislativě je schváleno ,,bezpečné” množství přídatných látek, avšak jejich bezpečnost byla vždy zpochybňována. Zejména u dětí, u kterých je velmi těžké pohlídat doporučené množství a také je potřeba se vyhnout tak zvanému koktejlovému efektu. Pojďte se s námi podívat na nekvalitní složky cukrovinek, pod jakými názvy se skrývají a jak ovlivňují náš mikrobiom.


Jak podpořit imunitu u dětí?

Jak podpořit imunitu u dětí?

,,Musíš počkat až bude mít silnou imunitu.” To se snadno řekne, ale pokud máte školkové děti, tak vám nemusíme dlouze popisovat příběhy dětí, které tráví ve školce pouze pár týdnů ze školního roku. Dá se s tím něco dělat nebo jednoduše musíme počkat až děti získají kolektivní imunitu? Co to je, jak můžeme děti na nástup do školky či školy připravit a po jakých pomocnících sáhnout, když už nemoc propukne.


Domácí želatinové bonbony (probiotické, s vitaminy)

Domácí želatinové bonbony (probiotické, s vitaminy)

Ovoce, želatina, med. A zdravé bonbony jsou na světě. Fantazii se meze nekladou, vyzkoušejte různé druhy ovoce, přidejte preferované sladidlo a citron podle kyselosti ovoce. Pokud si je doplníte ještě o prášek z Aceroly s trochou vodního kefíru, probiotická verze plná vitaminu C je na světě. Nepotřebujete žádné speciální silikonové formy na gumové medvídky nebo žížalky.


Domácí nanuky z ovoce

Domácí nanuky z ovoce

Čtete složení zmrzlin v obchodě? My ano, občas to připomíná složitou chemickou reakci, na kterou nestačí ani základy chemie ze střední školy. Názvy, které vypadají hrůzostrašně a člověk ani neví, co si pod nimi představit. Na naše domácí banánové nanuky stačí 2 základní suroviny a trocha plevele ze zahrady. A jako bonus k tomu si nemusíte složitě googlit, které éčko je bezpečné a které už ne.


Dětské křupky a pufované potraviny

Dětské křupky a pufované potraviny

Spousta lidí a děti jí denně instantní kaše, křupky, pufované chlebíčky, rádoby "zdravější" a velmi drahé pufované chipsy a ještě "zdravější" pufované cereálie. Stejně jako jezení nadměrného množství výrobků z rafinované pšeničné mouky. Bohužel označení dietní neznamená zdravé. Obvykle označení dietní znamená obsah malého množství tuku. Na tuku, ale není nic špatného. Problém je ve zpracování těchto potravin.