Pro děti - Metabolics

Speciální doplňky a vitamíny pro děti?

Musí být produkty označené ,,pro děti”? Ne. Tyto produkty kolikrát obsahují škodlivá aditiva a špatně účinné vitamíny. Naopak, pokud budeme chytře vybírat ty nejkvalitnější doplňky stravy, které neobsahují žádná plnidla, barviva a jiná aditiva, uděláme lépe. Studie totiž prokázaly, že doplňky stravy, které obsahují běžně používaná aditiva, jsou toxické, poškozují střevní mikrobiom i zdraví celkově. Na našem eshopu nic takového nenajdete.

Omega 3, betaglukan i probiotika pro zdraví dětí

Pro správný vývoj dětí je zásadní dostatečný příjem omega 3 EPA a DHA (rybí tuk, krilový olej či veganské doplňky z řas), formu (kapsle či olej) vybírejte dle věku dítěte. Pro posilu odolnosti doporučujeme dětem kvalitní kozí kolostrum, betaglukan a vitální houby, jako Coriolus, Reishi či přímo směs MycoComplex. Důležité je u dětí doplňovat dostatek minerálů a vitamínů, jako je vitamin D3 ve spreji vhodný od narození či kapky D3 z řas nebo kombinované D3+K2+omega 3 a přírodní vitamin C. V případě, že strava není dostatečně výživná, volte kvalitní Multivitamin s minerály pro děti v prášku vhodný již od 6 měsíců.

V případě nutnosti užívat antibiotika volte i u dětí probiotikum Saccharomyces boulardii (kapsle lze vysypat), ne jiné, protože jiné dostatečně střeva nechrání. Skvělým přirozeným zdrojem prospěšných probiotik pro děti jsou domácí kefíry.

V případě dotazů nám napište do odborné poradny.

Články

Jak podpořit imunitu u dětí?

Jak podpořit imunitu u dětí?

,,Musíš počkat až bude mít silnou imunitu.” To se snadno řekne, ale pokud máte školkové děti, tak vám nemusíme dlouze popisovat příběhy dětí, které tráví ve školce pouze pár týdnů ze školního roku. Dá se s tím něco dělat nebo jednoduše musíme počkat až děti získají kolektivní imunitu? Co to je, jak můžeme děti na nástup do školky či školy připravit a po jakých pomocnících sáhnout, když už nemoc propukne.


Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Chcete, aby vaše děti měly lepší paměť? V nedávné studii se ukázalo, že děti, jejichž matky užívaly omega 3 mastné kyseliny během těhotenství se v deseti letech lépe soustředí a rychleji řeší problémy. Pojďte se s námi podívat jaké další benefity může mít suplementace rybího tuku (omega 3 EPA a DHA) u vašich dětí.


Nebezpečí ukryté ve sladkostech

Nebezpečí ukryté ve sladkostech

V současné legislativě je schváleno ,,bezpečné” množství přídatných látek, avšak jejich bezpečnost byla vždy zpochybňována. Zejména u dětí, u kterých je velmi těžké pohlídat doporučené množství a také je potřeba se vyhnout tak zvanému koktejlovému efektu. Pojďte se s námi podívat na nekvalitní složky cukrovinek, pod jakými názvy se skrývají a jak ovlivňují náš mikrobiom a jaké sladkosti naopak můžeme sobě i dětem dopřát.


Domácí želatinové bonbony (probiotické, s vitaminy)

Domácí želatinové bonbony (probiotické, s vitaminy)

Ovoce, želatina, med. A zdravé bonbony jsou na světě. Fantazii se meze nekladou, vyzkoušejte různé druhy ovoce, přidejte preferované sladidlo a citron podle kyselosti ovoce. Pokud si je doplníte ještě o prášek z Aceroly s trochou vodního kefíru, probiotická verze plná vitaminu C je na světě. Nepotřebujete žádné speciální silikonové formy na gumové medvídky nebo žížalky.


Domácí nanuky z ovoce

Domácí nanuky z ovoce

Čtete složení zmrzlin v obchodě? My ano, občas to připomíná složitou chemickou reakci, na kterou nestačí ani základy chemie ze střední školy. Názvy, které vypadají hrůzostrašně a člověk ani neví, co si pod nimi představit. Na naše domácí banánové nanuky stačí 2 základní suroviny a trocha plevele ze zahrady. A jako bonus k tomu si nemusíte složitě googlit, které éčko je bezpečné a které už ne.


Dětské křupky a pufované potraviny

Dětské křupky a pufované potraviny

Spousta lidí a děti jí denně instantní kaše, křupky, pufované chlebíčky, rádoby "zdravější" a velmi drahé pufované chipsy a ještě "zdravější" pufované cereálie. Stejně jako jezení nadměrného množství výrobků z rafinované pšeničné mouky. Bohužel označení dietní neznamená zdravé. Obvykle označení dietní znamená obsah malého množství tuku. Na tuku, ale není nic špatného. Problém je ve zpracování těchto potravin.