Detox = bez zázračných produktů není detoxikace možná.

Detox = blbost, kterou nepotřebujeme podporovat, protože přece máme játra.

Dva extrémy detoxikace a kde je pravda?

Vyhnout se dnes zbytečné chemii a toxinům je prakticky nemožné. Jedná se jak o jídlo, obaly na jídlo, pití, kosmetiku, tak o účtenky, čistící prostředky či oblečení. Chemii naše tělo ani mikrobiom nemá rád. A negativní dopad na zdraví je již řadou výzkumů prokázán.

Když k tomu přičteme ještě dlouhodobý stres, nedostatek spánku, oslavy s alkoholem a nadbytkem jídla, naše tělo má zápřah.

Játra a ostatní detoxikační orgány, jako ledviny, plíce, střeva a kůži naše tělo k detoxu používá, ale detoxikace neprobíhá vždy bez problémů a stejně rychle u všech lidí. Jedná se o více krokový proces, kdy játra potřebují dostatek energie a živin, aby mohly toxické látky eliminovat. Detoxikace je výrazně zpomalena při nedostatcích živin, přetížení vlivem alkoholu, hormonů, léků, kofeinu, přemíry fruktózy a různých aditiv z potravin. Také pokud máte určité genetické mutace, můžete mít detoxikační procesy zpomaleny vrozeně a je tedy potřeba detoxikaci podporovat.

Další detoxikační orgán, přes které odpadní látky z jater odchází, jsou střeva. Pokud trpíte na zácpu, odpadní látky zůstávají ve střevech déle a vaše tělo je toxinům stále vystavováno. Tyto odpadní látky negativně ovlivňují střevní mikrobiom a může docházet k opětovnému vstřebání toxinů.

Nepotřebujeme zázračné detoxikační kúry. Naopak. Naše tělo v dnešní moderní toxické době velmi ocení chytrou podporu přirozené detoxikace pomocí kvalitní stravy a vhodných kvalitních doplňků.

Pozitivní vliv zde mají také koupele v epsomské soli bohaté na hořčík. Uvolňuje nervový systém, pomáhá při kožních problémech a je skvělá pro regeneraci a zklidnění.