Přirozená detoxikace - WUGI

Potřebujeme podporovat detoxikaci?

Slovo detox je dnes tak nadužívané slovo až vznikly dva extrémy. Prvním je tvrzení, že k detoxikaci potřebujeme zázračné produkty, bez kterých detoxikace snad neprobíhá, a druhým extrémem je popření významu podpory detoxikace a tvrzení, že na detox nám stačí fakt, že máme játra.

Kde leží pravda? 

Játra a ostatní detoxikační orgány (ledviny, plíce, střeva, kůži) sice máme, ale detoxikace neprobíhá u všech lidí stejně za dostatečné rychlosti a vždy bez problémů. Detoxikace v játrech více krokový proces a játra pro eliminaci toxických látek potřebují dostatek energie a živin (vitamíny, minerály a další látky). Pokud nepřijímáme dostatek potřebných živin pro detoxikaci, detoxikace může být výrazně zpomalena. Jsou-li játra přetížena čištěním těla od alkoholu, léků, hormonů, přemíry fruktózy, kofeinu, apod. nebo se v nich rozvíjí inzulínová rezistence, nebudou stíhat „čistit“ tělo od všeho v ten samý čas. Také máte-li určité genetické mutace můžete mít detoxikační procesy zpomaleny vrozeně a je potřeba tedy detoxikaci podporovat.

Rovněž samotná játra (i v případě, že nám makají na jedničku) nám k očistě nestačí. Odpadní produkty z jater musí z těla odejít střevy. Pokud máme zácpu, odpadní produkty se ve střevech zdržují déle, než by při normálním vyprazdňování měly, a jsme tak toxinům nadále vystavováni. Nevyloučené odpadní látky negativně působí na střevní sliznici, střevní mikrobiom a hrozí opětovné vstřebání toxinů do těla. Dostatečná funkce ledvin je v detoxikačním procesu také naprosto nepostradatelná.

Nepotřebujeme zázračné detoxikační kúry. Naopak. Naše tělo v dnešní moderní (do velké míry toxické) době velmi ocení chytrou podporu přirozené detoxikace pomocí kvalitní stravy a vhodných kvalitních doplňků.

Na výběr doplňků stravy jsme nároční

Drtivá většina doplňků stravy obsahuje běžně používané pomocné látky - adtiva, plnidla, barviva, kluzné látky a další. Nové vědecké stuide ukazují, že mohou poškozovat střevní mikrobiom (1,2,3). A to my rozhodně nechceme ani pokoušet.

Najdete zde proto pouze 100 % čisté, kvalitní vitamíny, minerály, vitální houby a superpotraviny, které jsou čistě přírodní, bez syntetických látek a aditiv, v dobře vstřebatelné a využitelné formě.

Reference:

1) Food additives and microbiota: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7117642/

2) Food additives: Assessing the impact of exposure to permitted emulsifiers on bowel and metabolic health – introducing the FADiets study: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6899614/

3) Impact of Food Additives on Gut Homeostasis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835893/