Pouze 100 % čisté a funkční doplňky stravy - Hodnota - 2.000,- Kč
Aditiva, barviva, plnidla, ani další přídatné látky ve výrobcích na našem e-shopu nenajdete. Neděláme kompromisy. Nechceme čekat, až bude další aditivum zakázáno, řídíme se předběžnou opatrností, proto všechny doplňky stravy podléhají dlouhému zkoumání.
Nové vědecké studie ukazují, že řada zdánlivě bezpečných pomocných látek poškozují náš střevní mikrobiom a celkové zdraví. Žádáme výrobce o nejrůznější testy a chceme, aby nabízené doplňky stravy byly netoxické a v dobře vstřebatelné a využitelné formě.
Pokud si nejste s výběrem či dávkováním jisti, napište nám do poradny, která je vedena zkušenou farmaceutkou a terapeutkou funkční výživy.
Dárkový poukaz WUGI
Články
Jak se zbavit chronického stresu
Znáte to, máte chronické potíže, odcházíte od doktora a jediné doporučení, které jste si zapamatovali je: omezte stres. To se lehce řekne, ale jak to v dnešní hektické době provést? Máte celou řadu povinností a musíte všechno stihnout. Pokud necvičíte několikrát týdně, nestravujete se zdravě, nevídáte se pravidelně s přáteli, nejezdíte na dovolené, nezajímáte se o společenská témata, nečtete noviny, …(dosaďte si cokoliv) jako byste nebyli. Proč nás neustále okolí tlačí do aktivit, které my sami dělat nechceme, ale děláme je? Pojďte se s námi podívat, jaké doplňky stravy vám mohou pomoci a naučit se pár jednoduchých tipů, které podpoří tělo při stresu.
Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví
Bojujete s nedostatkem času a zkracujete kvůli tomu váš spánek? Máte problémy s usnutím, často se v noci budíte, ráno se cítíte unavení a nechce se vám vstávat z postele nebo usínáte všude, kde si jen na chvilku sednete nebo lehnete? Všechny tyto problémy značí, že máte pravděpodobně nekvalitní spánek. Často mě lidé přesvědčují o kvalitě svého spánku i přes to, že před spaním sledují obrazovky, svítí bílým světlem nebo mají večer velkou fyzickou aktivitu. Tohle všechno může kvalitu spánku negativně ovlivnit a i v případě, že byste spali tvrdě, nemusí správně probíhat regenerace těla. To samé platí i u dětí, pro které je kvalitní spánek klíčový pro jejich zdravý vývoj a dobrou imunitu. Zlepšete své zdraví skrze kvalitní spánek.
Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně
V tomto článku se dozvíte:
- Co rozhoduje o funkci naší imunity
- Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
- Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
- Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění
- Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
- Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy
Padání vlasů: Co způsobuje tento problém a jak mu předcházet
Padání vlasů – problém, který trápí mnoho žen, a to nejen po porodu. Vlasy mají pro člověka jak ochrannou funkci, tak hrají i důležitou psychosociální roli. Proto nadměrné vypadávání vlasů může vést k negativnímu ovlivnění psychického zdraví. Fyziologická ztráta vlasů je každý den mezi 50–100 vlasy. Ztráta nad 100 vlasů denně je považována za nadměrné vypadávání vlasů. Tento článek se zaměřuje na důvody, proč k němu může docházet a jaké zdravotní problémy mohou být na vině. Pojďte s námi zjistit, jak padání vlasů předcházet a na jaké doplňky stravy se zaměřit.
Jak podpořit imunitu u dětí?
,,Musíš počkat až bude mít silnou imunitu.” To se snadno řekne, ale pokud máte školkové děti, tak vám nemusíme dlouze popisovat příběhy dětí, které tráví ve školce pouze pár týdnů ze školního roku. Dá se s tím něco dělat nebo jednoduše musíme počkat až děti získají kolektivní imunitu? Co to je, jak můžeme děti na nástup do školky či školy připravit a po jakých pomocnících sáhnout, když už nemoc propukne.
Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA
Omega 3 EPA a DHA potřebujeme pro naše zdraví všichni bez výjimky. Ale točí se kolem toho spousta informací. V tomto článku vám zkusíme přiblížit, k čemu jsou důležité, zda jich jíme dostatek, zda máme užívat doplňky a v čem může být ještě zakopaný pes.
Jak na špatné trávení
Nekončící únava, pokles výkonnosti či jakékoliv chronické onemocnění nás denně omezuje v běžném životě. Jakou to má souvislost s trávením? Velkou. Již několikrát jsme psali, že naše zdraví začíná ve střevech a že střeva jsou náš druhý mozek. Pojďte se s námi podívat, jak se špatné trávení projevuje a jak jej můžeme podpořit.
Zácpa či průjem jako důsledek špatného trávení
Zácpa a průjem, témata o kterých je velmi náročné mluvit, natož je pak dennodenně řešit a nechat je komplikovat naše životy. Nejde-li o jednorázový problém, za zácpou i průjmem stojí špatné trávení, které souvisí také se střevní dysbiózou (narušené složení střevních mikroorganismů). Špatné trávení a dysbióza negativně ovlivňují naši psychickou pohodu (o tom, jak a jak moc střeva ovlivňují naši náladu jsme psali dříve). Zažívací potíže, jako průjem, zácpa či nafouklé břicho potkají občas každého z nás, ale nejedná-li se o krátkodobý výkyv, je nutné vyřešit příčiny potíží.
Jak poznat opravdové jídlo? ...a která dieta je ta nejlepší
Jak se dnes vyznat ve složení potravin a rozluštit nebezpečnost éček? Nejlépe nijak. Spoustu starostí i času nám totiž ušetří návrat k nákupu základních potravin obsahující jen 1 surovinu (100 % mrkev, 100 % čočka, 100 % vejce). Uvádím zde jednoduchý popis, co je opravdové a pro tělo přirozené jídlo, která dieta je ta nejlepší a vysvětlení, zda leží zdravotní problémy v lepku, laktóze nebo v jiné hodnotě potravin.
Probiotika, prebiotika a postbiotika: proč jsou důležitá
Probiotika, prebiotika a postbiotika. Zní podobně, souvisí spolu a přesto se liší. Navíc je stojí za to znát. Jsou velmi důležité pro naše zdraví, všechny souvisí se zdravím střev, imunitou, ale hlavně - s dobrým jídlem. Jaký je mezi nimi rozdíl, proč je potřebujeme a v jakých (i sladkých) dobrotách je najdeteme se dočtete v článku. Už dávno totiž neplatí, co je zdravé není chutné.