Energie - Velikost balení - 1000 g
Kde bereme energii a co ji bere nám?
Možná vás v souvislosti s energií napadne káva, energetické nápoje a jiné “nakopávače”. Pravdou je, že tyto pomůcky působí pouze dočasně a pokud dlouhodobě jedete na plný plyn nebo své hranice překračujete, kofeinem pouze maskujete signály vašeho těla, které vám říkají o odpočinek. Energii nám bere špatné trávení vedoucí k nedostatkům živin, nedostatečná regenerace, krátký nebo nekvalitní spánek i stres. Nezapomeňte si při dlouhodobějších obtížích zkontrolovat také funkci štítné žlázy. Příčiny únavy mohou být různé, pomohou režimová opatření i kvalitní doplňky stravy.
Buněčné továrny na dobíjení energie zvané mitochondrie
Mitochondrie jsou takové malé útvary v našich buňkách, které jsou zodpovědné za výrobu energie. Dlouhověká vitalita souvisí právě s jejich zdravím a správnou funkcí. Čím mitochondrie podpoříme? Potřebují dostatek živin, antioxidantů, protizánětlivých kyselin omega 3 EPA a DHA a bílkovin. Zásadní je příjem klíčových mikroživin - vitamíny skupiny B, vitamin C, hořčík, jód, síra, koenzym Q10, tak dostatek kvalitního spánku, dobrou regeneraci a podporu cirkadiánních rytmů. Mitochondrie “dobíjíme” metodami, jako je otužování, dechová cvičení, přerušovaný půst a trénink, jako je například HIIT. Ráno po probuzení se vystavujte dennímu světlu a čerstvému vzduchu a večer naopak svou aktivitu tlumte a stejně tak zdroje okolního světla. Důležité je vyhýbat se večer modrému záření z obrazovek.
Z doplňků je ideální vitální houba Cordyceps, která dobíjí energii, zvyšuje vitalitu a výkon a je významným adaptogenem. Při dlouhodobější únavě sáhněte po směsi Adaptogenic či tinktuře Adrenální únava.
Brainmax Performance protein Čokoláda
Brainmax Performance protein Vanilka
Články
Jak bojovat proti únavě a vyčerpání?
Dlouhodobá únava může mít různé příčiny – ať se jedná o stres, špatný spánek, nedostatek živin ve stravě nebo jinou příčinu – vše je možné řešit a nejen potlačovat kávou a jinými životabudiči. Ukážeme vám možnou cestu, jak tělu při dlouhodobé únavě pomoci, jaké doplňky stravy užívat a co ve vašem denním režimu změnit, abyste měli více energie.
Jak na špatné trávení
Nekončící únava, pokles výkonnosti či jakékoliv chronické onemocnění nás denně omezuje v běžném životě. Jakou to má souvislost s trávením? Velkou. Již několikrát jsme psali, že naše zdraví začíná ve střevech a že střeva jsou náš druhý mozek. Pojďte se s námi podívat, jak se špatné trávení projevuje a jak jej můžeme podpořit.
Jak se zbavit chronického stresu
Znáte to, máte chronické potíže, odcházíte od doktora a jediné doporučení, které jste si zapamatovali je: omezte stres. To se lehce řekne, ale jak to v dnešní hektické době provést? Máte celou řadu povinností a musíte všechno stihnout. Pokud necvičíte několikrát týdně, nestravujete se zdravě, nevídáte se pravidelně s přáteli, nejezdíte na dovolené, nezajímáte se o společenská témata, nečtete noviny, …(dosaďte si cokoliv) jako byste nebyli. Proč nás neustále okolí tlačí do aktivit, které my sami dělat nechceme, ale děláme je? Pojďte se s námi podívat, jaké doplňky stravy vám mohou pomoci a naučit se pár jednoduchých tipů, které podpoří tělo při stresu.
Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví
Bojujete s nedostatkem času a zkracujete kvůli tomu váš spánek? Máte problémy s usnutím, často se v noci budíte, ráno se cítíte unavení a nechce se vám vstávat z postele nebo usínáte všude, kde si jen na chvilku sednete nebo lehnete? Všechny tyto problémy značí, že máte pravděpodobně nekvalitní spánek. Často mě lidé přesvědčují o kvalitě svého spánku i přes to, že před spaním sledují obrazovky, svítí bílým světlem nebo mají večer velkou fyzickou aktivitu. Tohle všechno může kvalitu spánku negativně ovlivnit a i v případě, že byste spali tvrdě, nemusí správně probíhat regenerace těla. To samé platí i u dětí, pro které je kvalitní spánek klíčový pro jejich zdravý vývoj a dobrou imunitu. Zlepšete své zdraví skrze kvalitní spánek.
Jak jíst, aby tělo správně fungovalo
Jíte zdravě, ale nehubnete. Jíte dobře, ale máte rychle po jídle hlad. Možná už máte domotanou hlavu počítáním kalorií a nevíte, který výživový směr pro sebe zvolit. Jak by měl vypadat váš pokrm, aby nás zasytil, podpořil zdravý metabolismus a dodal tělu vše potřebné? Jak si vytvořit tzv. zdravý talíř? Jednoduchý návod najdete v článku. Jednoduchý návod najdete v článku. Přizpůsobit si jej můžete na všestrannou i vegetariánskou/veganskou stravu, Paleo i jiný stravovací protokol. A rozhodně nebudeme počítat kalorie.