O tom, zda onemocníme, nerozhoduje to, zda na nás někdo prskne nebo jsme na chvíli vystaveni chladu, ale jak na to prsknutí a změny teplot zareaguje náš imunitní systém. Také neplatí, že pokud na něco trpíte opakovaně, prostě "to tak máte". Dodáte-li tělu ty správné živiny a zvolíte správné doplňky, zvýšíte vaši imunitu a celkovou odolnost.

Jak souvisí imunita a zdraví střev

Základem pro pevné zdraví a imunitu patří neodmyslitelně zdraví našich střev, kde se nachází zhruba 70-80 % naší imunity. A je to právě střevní mikrobiom, který ovlivňuje nejen naše zažívání, ale také náladu, imunitu, životní vitalitu a celkový zdravotní stav. Aby nám správně fungoval, musíme ho dobře krmit a vyhýbat se látkám, které jej poškozují. Proto doporučujeme každý den konzumovat fermentované potraviny a nápoje, jako jsou domácí kefíry a zaměřit se na 100% čisté potraviny a doplňky, které mu dodají sílu. 

Jak posílit imunitu

Imunitu posilují vitamíny a minerály, jako je vitamin C*, vitamin D*, zinek*, B komplex* i další. Dětem i dospělým zvýší obranyschopnost vitální houby, jako je Reishi* a ostatní nebo směs vitálních hub Mycocomplex*. Imunitu a dýchací systém posiluje bylinná směs Imunita zahuštěné extrakty*. Celkovou obranyschopnost a vitalitu posiluje pryskyřice zvaná MUMIO*.

Pro děti i dospělé je skvělé také kozí kolostrum bohaté na různé biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, vitamíny, minerály a další.

(*jedná se o schválená zdravotní tvrzení)

Jak na podzimní posilu imunity

Jak na podzimní posilu imunity

Máte podzim spojený s rýmou, odraným nosem, chřipkami a neustálým strachem, že na vás zase někdo něco prskne? I sychravé počasí a období chřipek ale můžete prožít zcela zdravě. O tom, zda onemocníme, nerozhoduje to, zda na nás někdo prskne nebo jsme na chvíli vystaveni chladu, ale jak na to prsknutí a změny teplot zareaguje náš imunitní systém. Také neplatí, že pokud na něco trpíte opakovaně, musíte si "zvyknout". Co můžete pro svou odolnost na podzim udělat? Podíváme se na několik oblastí - strava, návyky a doplňky stravy. 


Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

V tomto článku se dozvíte:

  • Co rozhoduje o funkci naší imunity
  • Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
  • Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
  • Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění 
  • Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
  • Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

K čemu vitamin D a K2 potřebujeme, kdy jej doplňovat, jak a v jakých dávkách? To vše se dočtete v tomto článku. Vitamin D je nezbytně důležitý pro správnou funkci naší imunity a prevenci respiračních a virových infekcí, snižuje infekčnost a komplikace při onemocněních. Vyšší hladiny vitaminu D v krvi jsou nyní spojeny s nižší mírou infekce virem C*vid. Vyšší hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižším rizikem komplikací a závažného průběhu onemocnění (intenzivní péče či úmrtí) a další studie naznačují, že vitamin D může představovat velmi účinnou léčbu tohoto onemocnění. Vitamin D reguluje autoimunitní onemocnění a zánět v těle. Je potřebný pro zdraví kostí a zubů - vstřebávání vápníku, funkci svalů i psychické funkce. Nedostatek vitaminu D je spojen se zánětem a oslabením střevního mikrobiomu.


Vitamin C: jak ho doplňovat a co rozhodně neužívat

Vitamin C: jak ho doplňovat a co rozhodně neužívat

Je vitamin C důležitý? Rozhodně ano. A je nutné brát doplňky stravy s vitaminem C? To záleží. Rozhodně se ale obloukem vyhněte syntetické nekvalitní formě. Než si vitamin C koupíte, podívejte se, odkud vitamin C čerpat, jaké doplňky stravy jsou vhodné a čeho se vyvarovat.