Domácí kefír - zdroj přirozených probiotik pro zdravá střeva
Pomocí živých kultur WUGI si doma připravíte zdravý probiotický kefír. Z mléčných kultur tradiční mléčný kefír a z vodních veganský kefír z vody, rostlinného mléka nebo ovocné šťávy.
Stačí vám smíchat kultury a zvolenou tekutinu a kefírové kultury se pustí do fermentace. Kefír je plný přátelských bakterií (probiotik), enzymů, vitamínů a minerálů, které tělu prospívají.
Pro přípravu je ideální pevná WUGI sklenice s patentním uzávěrem a ryskami. Kefír chutná skvěle s lyofilizovaným ovocem, které podporuje prospěšné živé kultury a vám dodá další vitamíny.
Proč dlouhodobě pít domácí kefír?
- Podporuje mikrobiom, zdraví střev – sídlo imunity a celkové zdraví
- Je bohatý na zdraví prospěšné živé kultury - probiotika
- Je snadno stravitelný
- Dodá vám vitamíny, minerály a důležitá postbiotika podporující zdravé střevní prostředí
- Je čerstvý a živý
- Je vhodný pro celou rodinu, maminky i děti
- Dodá skvělou chuť i probiotika do vašich kaší, smoothie, zmrzlin či dresinků, vyrobíte s ním sýry, pomazánky nebo zfermentujete těsto. Pojďte tvořit zdravé recepty.
Chcete vědět víc? Mrkněte se na Tipy ke kefíru a nejčastější otázky.
Jak na vodní kefír - v jedné minutě:
Jak na mléčný kefír - v jedné minutě:
Dárkový poukaz WUGI
WUGI Mléčné kefírové kultury 3x5g
WUGI Mléčné kefírové kultury na zkoušku
WUGI Vodní kefírové kultury 3x5g
WUGI Vodní kefírové kultury na zkoušku
Články
Vodní a mléčný kefír: co jsou zač a proč jsou pro nás dobré?
„Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem.“ Hippocrates
Jídlo je mocný nástroj a kvalitní strava umí s naším zdravím divy! Připomeňme si zapomenutou sílu fermentovaných potravin.
7 výhod kefíru: nakopne imunitu a podpoří zdraví střev
Po staletí byl kefír tradičně užívaný v Evropě i Asii pro své blahodárné působení na zdraví. Tento fermentovaný nápoj je plný živých kultur (prospěšných probiotik), živin a je jedním z klíčů ke zdravému imunitnímu systému a pohodovému zažívání. Probiotika obsažená v kefíru bojují s patogenními (nepřátelskými) bakteriemi a podporují zdravé prostředí v trávicím traktu. Jednotlivé kysané mléčné výrobky se mezi sebou liší na základě použitých mikroorganismů, obsahem tuku, konzistencí a tím jak působí na naše zdraví.
Vodní kefír: fermentovaná bomba nejen pro vegany
Co je vodní kefír? Veganská alternativa k mléčné klasice. Jemně perlí na jazyku, je bohatý na hodné probiotické bakterie (živé kultury) a jeho výslednou chuť můžete ovlivnit použitým ovocem. Vitamínový shot, který si vyrobíte přesně podle své chuti, s minimem úsilí a za babku. Vyzkoušejte naši oblíbenou kombinaci zázvor + citron + tymián. Vaše střeva budou skákat radostí. Jdete do toho?
Vodní kefír vs. kombucha: rozdíl a prospěšné účinky
Fermentovaná příbuzná vodního kefíru – kombucha – je pro spoustu z nás známějším nápojem. Jaký je mezi kombuchou a vodním kefírem rozdíl? Jaké jsou jejich prospěšné účinky? Kdy se hodí více kefír a kdy kombucha?
Druhá fermentace vodního kefíru
Možná znáte pojem druhá fermentace kombuchy nebo kefíru z tibi krystalů. Slitá kombucha (ta oddělená od mateřské houby) se nechá při pokojové teplotě v uzavřených nádobách ještě pár dní fermentovat. Takto naláhvovanou kombuchu můžete ochutit ještě dalšími ingrediencemi nebo jen nechat samotnou ,,zbublinkovat”. Druhá fermentace vodního kefíru funguje velmi podobně.
Čerstvý tvaroh či sýr z kefíru pro slané i sladké recepty
Srazil se vám mléčný kefír na tvaroh a syrovátku? Nebo máte přebytek mléčného kefíru? Nezoufejte, tohle je nejlepší způsob, jak srážení kefíru (přefermentování) využít ve váš prospěch. Kefírový tvaroh nebo sýr (konzistenci výsledného tvarohu si určíte sami) chutná báječně jemně a jde využít na sladké i slané recepty. Věříme, že si jej zamilujete stejně jako my. Připraveni na dobrodružství s výrobou kefírového tvarohu? Přečtěte si návod krok za krokem, jak ho zpracovat.
Kefírová citronáda
Neobyčejná citronáda, správně kyselkavá, lehce nasládlá a hlavně - živá díky vodnímu kefíru.
Bezový kefír
Limonáda, která nesmí v létě chybět - bezová kefírovka!
Ibiškový vodní kefír
Vodní kefír má jemnou nasládlou chuť. S kyselým ibiškem tvoří dokonalou dvojku!
Mléčný kefír - fermentace a trable
Je kefír zkažený? Vypadá divně. Srazil se. Oddělila se voda a bílá hmota. Stalo se vám to? Nám několikrát. Kefír se nezkazil, ale přefermentoval. Mohou za to vysoké teploty i jiné faktory. Kefír nevyhazujte a čtěte. Dají se z něj vykouzlit úžasné dobroty.