Pro klouby a zdravý pohyb je důležitý příjem živin, zejména kolagenu, vitaminu C a kyseliny hyaluronové (zde prášková směs, zde kapsle). Pro podporu zdraví kloubů se zaměřte na dostatečný příjem protizánětlivých látek ve stravě i pomocí doplňků, zejm. je vhodné doplňovat omega 3 EPA a DHA. Dbejte na kvalitní pestrou stravu s dostatkem zeleniny, ovoce, bylinek a koření s přidáním látek, jako je kurkumin a resveratrol.

Kolagen se v našem těle vyskytuje v kostech, kůži, sliznicích, chrupavkách, svalových buňkách a nervových tkáních. Hraje velmi důležitou roli při posílení struktury a hydratace pokožky a vlasů. Dostatek kolagenu je nezbytný pro zdravý pohyb bez bolesti, pevnou a pružnou pokožku a redukci akné. Je důležitou výživou sliznic trávicího traktu a doporučujeme jej při zvýšené střevní propustnosti. 

Výhoda hydrolyzovaných kolagenů (oproti nativní formě) spočívá v jejich skvělé vstřebatelnosti, vysoké biologická aktivitě a v okamžité rozpustnosti ve studené vodě. S věkem ale dochází k úbytku kolagenu. Kolagen je proto vhodné doplňovat. Produkci kolagenu v těle podpoříme také dostatečným příjmem vitaminu C.

MycoFlex je cílená směs s obsahem chondroprotektivních látek pro podporu kostí a chrupavek.