Kyselina hyaluronová, kolagen a vitamin C - ta pravá kloubní výživa

Pro klouby a zdravý pohyb je důležitý příjem živin, zejména kolagenu, vitaminu C a kyseliny hyaluronové (zde prášková směs, zde kapsle). Pro podporu zdraví kloubů se zaměřte na dostatečný příjem protizánětlivých látek ve stravě i pomocí doplňků, zejm. je vhodné doplňovat omega 3 EPA a DHA. Dbejte na kvalitní pestrou stravu s dostatkem zeleniny, ovoce, bylinek a koření s přidáním látek, jako je kurkumin a resveratrol.

K čemu potřebujeme kolagen?

Kolagen najdeme v těle v kůži, kostech, sliznicích, chrupavkách, svalových buňkách a nervových tkáních. Má důležitou roli při hydrataci vlasů a pokožky. Dostatek kolagenu je nezbytný pro zdravý pohyb bez bolesti, pevnou a pružnou pokožku a při redukci akné. Je významnou výživou sliznic trávicího traktu a doporučujeme jej při zvýšené střevní propustnosti. 

Výhodou hydrolyzovaných kolagenů je jejich rychlá vstřebatelnost, vysoká biologická aktivita a okamžitá rozpustnost ve studené vodě. S věkem kolagen v těle ubývá a je na místě jej doplňovat. Produkci kolagenu v těle podpoříme také dostatečným příjmem vitaminu C.

MycoFlex je cílená směs s obsahem chondroprotektivních látek pro podporu kostí a chrupavek.