V době kojení je důležitá zdravá, vyvážená strava maminky, která je pestrá a zejména výživná – bohatá na vitamíny, minerály, bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy. Zdraví své i miminka podpoříte konzumací přirozených probiotik, které miminku předáváte v mateřském mléce. Vhodné jsou probiotické domácí kefíry bohaté na živé kultury a další prospěšné živiny.

Kojení podporuje kontakt s miminkem, odpočinek a vyvážená strava. Pamatujte na dostatek vitamínů a minerálů, které můžete doplnit kvalitním multivitaminem pro kojící.

Navýšení hořčíku podpoří vaši energii i kvalitu spánku

Regeneraci po porodu a vývoj miminka podporuje dostatečný příjem omega 3 mastných kyselin. Hlídejte si dostatečné hladiny vitaminu D v krvi a doplňujte jej spolu s vitaminem K2. Při kojení jsou vyšší nároky na příjem bílkovin. Doplňujte je pomocí kvalitního kolagenu či proteinu.

Imunitu podporuje vitální houba Reishi* a další vitální houby, jako je směs MycoComplex*. Celkovou obranyschopnost a vitalitu posiluje pryskyřice zvaná MUMIO*. Kozí kolostrum vám dodá široké spektrum biologicky aktivních látek, jako jsou imunoglobuliny, vitamíny, minerály a další. 

Produkty vhodné pro Plodnost a přípravu na miminko najdete zde. Produkty vhodné pro Zdravé těhotenství zde.

Pokud potřebujete s výběrem poradit, napište nám do poradny.

(*jedná se o schválená zdravotní tvrzení)