Koupel

Naše kůže bohužel není nepropustná bariéra těla, proto přes ni do těla pronikají nejrůznější látky. Někdy je to výhoda, protože například pomocí koupelí v Epsomské soli můžeme do těla doplňovat hořčík. Jindy je to nevýhoda, jelikož konvenční kosmetika obsahuje nejrůznější zdraví neprospěšné látky. 

Pomocí koupelí doplňujeme do těla nejen minerály, ale pomáhají nám i při relaxaci a regeneraci. Vhodné jsou také po sportovním výkonu, kdy podporují relaxaci svalů a celkové uvolnění. A v neposlední řadě nám pomáhají při psychickém či fyzickém napětí.

Články

Zdraví kůže zlepšíte posílením střevního mikrobiomu

Zdraví kůže zlepšíte posílením střevního mikrobiomu

Nesete si z lékárny další mast a doufáte, že je to ta pravá. A po čase mazání zjistíte, že váš problém se nelepší a ani nemizí. Ptáte se proč? Projevy na kůži se nedají posuzovat izolovaně. Neoptimální zdraví vašeho vnitřního prostředí se projevuje na vaší kůži. Proto je potřeba všechny kožní nedostatky posuzovat komplexně, i když promazávání suché a ekzematické pokožky je také velmi důležité. Určitě vás nepřekvapí, že vybrat vhodný kosmetický přípravek bude taky menší oříšek.