Oslavte s námi nadcházející Světový den mikrobiomu. Ke každé objednávce nad 700,- dostanete dárek vodní nebo mléčné kefírové kultury na zkoušku dle vlastního výběru (zvolíte v košíku). Platí do 26.6.

Krevní tlak - Nejenleky.cz

Rizika vysokého krevního tlaku a možné příčiny

Vysoký krevní tlak v současné době trápí více než 40 % populace. Neléčený krevní tlak zvyšuje riziko mrtvice, infarktu, onemocnění ledvin a rozvoje demence. Mezi možné příčiny vysokého krevního tlaku patří nedostatečný pohyb, stres, kouření, nadmíra alkoholu, nadváha a příjem ultrazpracované stravy.

Jak snížit vysoký krevní tlak

Účinná pomoc při vysokém tlaku je především každodenní pohyb, pobyt na denním světle, kvalitní pestrá strava, dostatek minerálů a vitamínů a podpora zdraví cév. Zcela zásadní vliv má redukce stresu. Ten pomáhá balancovat hořčík, který posiluje psychickou činnost, energii a tlumí vyčerpání. Stres uvolňují také relaxační koupele v Epsom soli.

Přírodní doplněk HT kare podporuje normální krevní tlak. Vitální houba Reishi i další druhy podporují naši odolnost a funkci oběhové soustavy. Přírodní směs MycoSlim kombinující byliny a vitální houby podporuje zdravý metabolismu, funkci oběhové soustavy a kardiovaskulárního systému.

Články

Jak zdravě zhubnout aneb optimalizace váhy

Jak zdravě zhubnout aneb optimalizace váhy

76 % žen a 40 % českých mužů někdy drželo dietu. Zároveň většina z nich nerada sportuje a chce se vyhnout hladovění. Správná hmotnost ale nemusí znamenat diety, jojo efekt, hlad, počítání kalorií, život bez sacharidů či tuků, 10 km denně v běžeckých botách nebo hodiny v posilovně. Pojďme na to chytře.


Jak poznat opravdové jídlo? ...a která dieta je ta nejlepší

Jak poznat opravdové jídlo? ...a která dieta je ta nejlepší

Jak se dnes vyznat ve složení potravin a rozluštit nebezpečnost éček? Nejlépe nijak. Spoustu starostí i času nám totiž ušetří návrat k nákupu základních potravin obsahující jen 1 surovinu (100 % mrkev, 100 % čočka, 100 % vejce). Uvádím zde jednoduchý popis, co je opravdové a pro tělo přirozené jídlo, která dieta je ta nejlepší a vysvětlení, zda leží zdravotní problémy v lepku, laktóze nebo v jiné hodnotě potravin.


Jak se zbavit chronického stresu

Jak se zbavit chronického stresu

Znáte to, máte chronické potíže, odcházíte od doktora a jediné doporučení, které jste si zapamatovali je: omezte stres. To se lehce řekne, ale jak to v dnešní hektické době provést? Máte celou řadu povinností a musíte všechno stihnout. Pokud necvičíte několikrát týdně, nestravujete se zdravě, nevídáte se pravidelně s přáteli, nejezdíte na dovolené, nezajímáte se o společenská témata, nečtete noviny, …(dosaďte si cokoliv) jako byste nebyli. Proč nás neustále okolí tlačí do aktivit, které my sami dělat nechceme, ale děláme je? Pojďte se s námi podívat, jaké doplňky stravy vám mohou pomoci a naučit se pár jednoduchých tipů, které fungují nám.


Zdravější kuchyň i tělo – tipy, jak na to!

Zdravější kuchyň i tělo – tipy, jak na to!

Každý máme nějaký svůj sen a cíl v oblasti zdraví. Někdo by rád shodil pár přebytečných kil, další by se chtěli zbavit zdravotních problémů, získat více energie, posilnit svou imunitu, mít krásnější pleť, vlasy a tak dále. Víme, že bychom měli jíst více zeleniny, po obědě bychom si neměli dávat ty čokoládové sušenky a večer uzobávat slané pokušení. A přesto se nám to ne vždy daří dodržet. Zkuste těchto pár tipů, jak ozdravit prostředí v kuchyni – snadno si zlepšíte stravovací návyky a budete se brzy těšit z pozitiv, které přináší!