Oslavte s námi nadcházející světový den mikrobiomu. Ke každé objednávce nad 700,- dostanete dárek vodní nebo mléčné kefírové kultury na zkoušku dle vlastního výběru (zvolíte v košíku). Platí jen do 25.6.

Močové cesty - BETULA PENDULA

Nejlepší pomocníci při zánětech močových cest

Nekončící záněty močových cest mohou být velmi nepříjemné. Nejčastěji postihují ženy, ale mohou trápit i muže. Pokud jsme vyčerpaní, máme oslabenou imunitu a sužuje nás každodenní stres, snadněji zánětu můžeme podlehnout. Je třeba se zaměřit především na prevenci. Na posílení imunity můžeme doporučit vitální houby, jako je Reishi, vitamin C nebo přímo byliny na podporu obranyschopnosti. Kvalitní strava je základem pro podporu imunity. Mezi vhodné potraviny se řadí např. neslazené brusinky bohaté na vitamíny a minerály. U zánětů močových cest je nutné se zaměřit také na dostatečný příjem tekutin.

Články

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

V tomto článku se dozvíte:

  • Co rozhoduje o funkci naší imunity
  • Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
  • Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
  • Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění 
  • Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
  • Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy

Menopauza, hormonální rovnováha a ženské zdraví

Menopauza, hormonální rovnováha a ženské zdraví

Hormonální a menopauzální změny u žen jsou přirozenou součástí života. Není cílem s těmito změnami bojovat, ale cílem je harmonizovat tělo tak, aby změny nebyly vyčerpávající a náročnou horskou dráhou plnou dyskomfortu. V článku se dočtete, s čím hormonální rovnováha souvisí a jaké přípravky jsou vhodné pro menopauzální komfort a předcházení potíží, které se v tomto období mohou začít objevovat.