Mozek a nervový systém - Votamax s.r.o.

Aby mozek a nervový systém správně fungoval, potřebují dostatek živin i času pro regeneraci. Mezi základní živiny pro správně fungující mozek, paměť a nervový systém patří omega 3 EPA a DHA, hořčík, vitamíny skupiny B, vitamin D, vitamin C a další. Skvělé výsledky jsou také závěrem mnoha studií zkoumající vliv vitální houby Hericium, která podporuje pro zdraví důležitý NFG (nervový růstový faktor).

Střeva jako druhý mozek

Velmi významná síť nervových buněk leží v našich střevech - jedná se o tzv. enterický nervový systém. Tato síť je tak veliká a zastává obrovskou řadu funkcí, že dostala název "druhý mozek"Střeva jsou s centrálním nervovým systémem (mozkem a míchou) propojeny přes osu střevo-mozek. Toto propojení je vlivem oběhového, nervového i imunitního systému, kdy desítky různých hormonů, signálních a zánětlivých molekul a produktů činnosti střevního mikrobiomu jsou neustále přenášeny krví ze střev k mozku. Střeva tak ovlivňují naše mentální funkce, jako náladu, chování, paměť, výkonnost, energii a odolnost vůči stresu. Lepší mentální funkce a odolnost vůči stresu získáte pomocí péče o zdravé trávení a střevní mikrobiom.

V této kategorii najdete doplňky stravy pro mentální výkon, regeneraci, koncentraci a duševní rovnováhu.

Články

Můžou střevní bakterie řídit naše chutě?

Můžou střevní bakterie řídit naše chutě?

Střevní mikrobiom, téměř 2 kilový "orgán", který zasahuje do fungování celého lidského těla. Stále více se dozvídáme o jeho vlivu na naše zdraví, vzhled, chování, náladu, myšlení ale i chutě. A závěry studií, které se zabývají komunikační dráhou mezi našimi střevy a mozkem (tzv. osa střevo-mozek z angl. gut-brain axis), se shodují. Bakterie s námi minupulují. Co dělají oni s námi a jak můžeme ovlivnit my je, abychom dostali své chutě na uzdu, to vše se dočtete v článku.


Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Omega 3 EPA a DHA potřebujeme pro naše zdraví všichni bez výjimky. Ale točí se kolem toho spousta informací. V tomto článku vám zkusíme přiblížit, k čemu jsou důležité, zda jich jíme dostatek, zda máme užívat doplňky a v čem může být ještě zakopaný pes.