Aby mozek a nervový systém správně fungoval..

..potřebují dostatek živin i času pro regeneraci. Mezi základní živiny pro správně fungující mozek, paměť a nervový systém patří omega 3 EPA a DHA, hořčík (snížení míry únavy a vyčerpání, normálním energetický metabolismus a psychická činnost), vitamíny skupiny B,vitamin D, C a další. V současnosti se zkoumá vliv Hericia na produkci NFG (nervového růstového faktoru).

Střeva jako druhý mozek

Velmi významná síť nervových buněk leží v našich střevech - jedná se o tzv. enterický nervový systém. Tato síť je tak veliká a zastává obrovskou řadu funkcí, že dostala název "druhý mozek"Střeva jsou s centrálním nervovým systémem (mozkem a míchou) propojeny přes osu střevo-mozek (z angl. gut-brain axis). Nejedná se o konkrétní fyzickou dráhu, ale pojem "osa" vystihuje propojení těchto dvou struktur prostřednictvím oběhového, nervového i imunitního sytému, kdy desítky různých hormonů, signálních a zánětlivých molekul a produktů činnosti střevního mikrobiomu jsou neustále přenášeny krví ze střev k mozku. Střeva tak ovlivňují naši náladu, chování, stres, chutě a cirkadiánní rytmy.

V této kategorii najdete doplňky stravy pro mentální výkon, regeneraci, koncentraci a duševní rovnováhu.

Pouze 100% čisté a funkčí doplňky stravy

Drtivá většina doplňků stravy obsahuje běžně používané pomocné látky - adtiva, plnidla, barviva, kluzné látky a další. Nové vědecké stuide ukazují, že mohou poškozovat střevní mikrobiom (1,2,3). A to my rozhodně nechceme ani pokoušet. Najdete zde proto pouze 100 % čisté, kvalitní vitamíny, minerály, vitální houby a superpotraviny, které jsou čistě přírodní, bez syntetických látek a aditiv, v dobře vstřebatelné a využitelné formě.

Reference1) Food additives and microbiota: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7117642/ ;2) Food additives: Assessing the impact of exposure to permitted emulsifiers on bowel and metabolic health – introducing the FADiets study: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6899614/; 3) Impact of Food Additives on Gut Homeostasis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835893/

Můžou střevní bakterie řídit naše chutě?

Můžou střevní bakterie řídit naše chutě?

Střevní mikrobiom, téměř 2 kilový "orgán", který zasahuje do fungování celého lidského těla. Stále více se dozvídáme o jeho vlivu na naše zdraví, vzhled, chování, náladu, myšlení ale i chutě. A závěry studií, které se zabývají komunikační dráhou mezi našimi střevy a mozkem (tzv. osa střevo-mozek z angl. gut-brain axis), se shodují. Bakterie s námi minupulují. Co dělají oni s námi a jak můžeme ovlivnit my je, abychom dostali své chutě na uzdu, to vše se dočtete v článku.