Jak nastartovat imunitu a co doplňovat při nachlazení

Nastartujte rychle svou obranyschopnost a doplňte důležité živiny, když už na vás něco leze. Imunitu posilují vitamíny a minerály, jako je vitamin C*, vitamin D*, zinek* i další. Imunitě a dýchacímu systému pomáhá bylinná směs Imunita zahuštěné extrakty*.

Vitální houby jako účinná pomoc při nachlazení

Dětem i dospělým zvýší obranyschopnost vitální houby, jako je Reishi* a ostatní nebo směs vitálních hub Mycocomplex*. V době, kdy už na vás něco leze, doporučujeme Coriolus a betaglukan. Kapsle lze dětem vysypat do pití nebo jídla.

Pro děti i dospělé je skvělé také kozí kolostrum bohaté na různé biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, vitamíny, minerály a další.

Celkovou obranyschopnost a vitalitu posiluje pryskyřice zvaná MUMIO*. 

(*jedná se o schválená zdravotní tvrzení)

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

V tomto článku se dozvíte:

  • Co rozhoduje o funkci naší imunity
  • Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
  • Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
  • Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění 
  • Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
  • Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy

Vitamin C: jak ho doplňovat a co rozhodně neužívat

Vitamin C: jak ho doplňovat a co rozhodně neužívat

Je vitamin C důležitý? Rozhodně ano. A je nutné brát doplňky stravy s vitaminem C? To záleží. Rozhodně se ale obloukem vyhněte syntetické nekvalitní formě. Než si vitamin C koupíte, podívejte se, odkud vitamin C čerpat, jaké doplňky stravy jsou vhodné a čeho se vyvarovat.


Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

K čemu vitamin D a K2 potřebujeme, kdy jej doplňovat, jak a v jakých dávkách? To vše se dočtete v tomto článku. Vitamin D je nezbytně důležitý pro správnou funkci naší imunity a prevenci respiračních a virových infekcí, snižuje infekčnost a komplikace při onemocněních. Vyšší hladiny vitaminu D v krvi jsou nyní spojeny s nižší mírou infekce virem C*vid. Vyšší hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižším rizikem komplikací a závažného průběhu onemocnění (intenzivní péče či úmrtí) a další studie naznačují, že vitamin D může představovat velmi účinnou léčbu tohoto onemocnění. Vitamin D reguluje autoimunitní onemocnění a zánět v těle. Je potřebný pro zdraví kostí a zubů - vstřebávání vápníku, funkci svalů i psychické funkce. Nedostatek vitaminu D je spojen se zánětem a oslabením střevního mikrobiomu.


Jak podpořit imunitu - na co se zaměřit, jak na stravu a doplňky

Jak podpořit imunitu - na co se zaměřit, jak na stravu a doplňky

Na co je potřeba se zaměřit, aby imunita fungovala správně? O tom je tento článek. Přidávám konkrétní tipy na potraviny, které mají potvrzené imunitu posilující účinky, antibakteriální a antivirové účinky, výrazný antioxidační efekt a které podporují naši vitalitu a odolnost. Přidávám také tipy na kvalitní přírodní doplňky stravy, které pomáhají, když strava nestačí.