Vystudovala jsem farmacii a objevila sílu mikrobiomu

Vždycky jsem měla velké představy a plány. Už na škole jsem si uvědomila, že se mi nezamlouvá způsob, jakým se západní medicína - lékový průmysl - ubírá. Obdivuju pokroky v akutní medicíně, ale s postupy v té chronické nesouhlasím. Léky většinou neřeší příčinu onemocnění a o tom, jak poškozují náš mikrobiom se nemluví. A já chci ty naše střevní bakterie hýčkat.

Kdo za e-shopem stojí?

Foto: Anna a Jirka z minulosti

WUGI - kdo za tím stojí

Jsme dva sourozenci. A tady na fotce nám s bráchou bylo fakt málo. Brácha byl spokojené dítě a já tiše doufám, že můj výraz nepramení z toho, že bych si už tehdy uvědomovala, že můj střevní mirkobiom nebude skákat radostí ze šlehačkového dortu a chlebíčků s vlašákem.

Uplynulo pár let a my trochu povyrostli (a kdo nás zná, ví, že opravdu jen trochu). Já po farmacii začala hledat nechemickou nelékovou cestu životem a stojím za tímhle nápadem přinášet lidem fermentaci do života. Jídlo-střeva-bakterie jsou totiž moje téma. A protože můj 1. pokus o kysané zelí dopadl katastrofálně, propadla jsem jednoduchosti přípravy kefírů. Náš mikrobiom totiž čerstvé fermentované probiotické dobroty miluje a já to kouzlo jednoduchosti a hýčkání si zdraví přirozeným způsobem chtěla poslat dál.

Brácha je 10 v 1, je motorem e-shopu a stará se o to, aby vám Wugi i ostatní dobroty dorazily domů včas a v pořádku.

Těší nás, že se vás pořád víc a víc zajímá o svá střeva a o to, co jim posíláme. Kdybyste chtěli vědět cokoliv dalšího (pokud možno o Wugi a zdravé výživě, ne o tom, jestli nám tehdy bylo z chlebíčků špatně), jsme tu pro vás.

Najdete nás na facebooku, instagramu nebo můžete písnout na náš mail info@wugi.cz.

Mgr. Anna Dobišarová

Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.

George Bernard Shaw

Eco-friendly: jak balíme naše balíčky

Ani nám se nelíbí plastová smršť a nadměrná tvorba odpadu. Doma se inspirujeme ZERO-WASTE stránkami a nápady, kompostujeme, nosíme si látkové pytlíky a síťovky na zeleninu a ovoce, plátěné tašky na nákupy, nakupujeme bez obalů. Přírodu milujeme a je potřeba ji chránit. Proto i ve WUGI vylepšujeme, co se dá.

Útulky, dočasky a úžasné farmy - pomozte nám je podpořit

Ve WUGI jsme pravý opak velké firmy. Dva sourozenci, jeden eshop, ale v domácnostech naší rodiny je tolik zvířat, že se jich nedopočítáme. Nedokážeme to přehlížet. Opuštěná zvířata, která skončila u nás doma 'jen dočasně', teď samozřejmě spávají v postelích. Rádi podpoříme projekty a zařízení, která smýšlejí o zvířatech podobně, a proto pravidelně přispíváme útulkům a farmám.