Pečlivě vybrané sušené, lyofilizované a odvařené ovoce - Hodnota - 1.500,- Kč

Lyofilizované ovoce je ovoce šetrně usušené mrazem. Je lehoučké, zachovává si svou skvělou chuť, krásnou barvu i vzhled a především důležité vitamíny a další prospěšné látky, které by se jinak ztratily při klasickém sušení nebo zavařování. Je skvělé do kaší, domácích kefírů, dezertů nebo jako skvělá a zdravá svačinka i pro ty nejmenší.

Sušené ovoce v naší nabídce je nesířené, protože žádné konzervanty v ovoci nechceme. Siřičitany v jídle mohou u citlivých lidí způsobovat různé reakce, jako bolesti hlavy, vyrážky a jiné potíže. Máme třeba tyto šťavnaté meruňky nebo nevšední, sladkou a přitom velmi zdravou moruši.

Odvařené ovoce jsou vlastně povidla bez cukru. Najdete zde odvařené jablko, hrušku či švestku a vše je jen z našeho českého ovoce.

Všechno ovoce vybíráme tak, aby bylo co nejvíce lokální nebo v BIO kvalitě. Žádný dovoz z Číny. Ovoce z Číny je často schováno pod označením "původ z Německa", které ovoce z Číny skupuje nikoli pěstuje. Ovoce z Německa v naší nabídce u nás bylo v Německu skutečně vypěstováno. 

 

Články

Mrazem sušené (lyofilizované) ovoce: perfektní zdroj živin, ale jak je to s původem

Mrazem sušené (lyofilizované) ovoce: perfektní zdroj živin, ale jak je to s původem

Lyofilizované ovoce je mrazem šetrně usušené ovoce, které si díky této metodě uchovává své vitamíny, minerály a další důležité látky, které při klasickém sušení nebo zamrazování v ovoci rychle klesají. Ovoce si také zachovává krásný vzhled, chuť i vůni. Co nás ve WUGI ale na většině takového ovoce trápilo, bylo klamavé označení "Země původu: Německo".


Lyofilizované ovoce: mrazivá dobrota pro zdraví

Lyofilizované ovoce: mrazivá dobrota pro zdraví

Zamilovali jsme se do mrazem sušeného ovoce. Krásně vypadá, vodní a chutná jako čerstvé. Zachovalo si většinu svých vitamínů a minerálů. Na co jsou dobré takové jahody? S čím pomáhají borůvky a s čím moruše? A které ovoce podpoří zdravé opalování? To se dozvíte v tomto článku.


Mléčný kefír s lesním ovocem

Mléčný kefír s lesním ovocem

Poctivý mléčný kefír z kvalitního mléka s lesním ovocem je vhodný jako snídaně, svačina i dezert do skleničky. Je slaďoučký a přitom zdravý a lehce stravitelný. Obsahuje důležité probiotické bakterie, prebiotickou vlákninu i postbiotika - látky, které bakterie při fermentaci do kefíru tvoří. Nechte si chutnat!


Dětské křupky a pufované potraviny

Dětské křupky a pufované potraviny

Spousta lidí a děti jí denně instantní kaše, křupky, pufované chlebíčky, rádoby "zdravější" a velmi drahé pufované chipsy a ještě "zdravější" pufované cereálie. Stejně jako jezení nadměrného množství výrobků z rafinované pšeničné mouky. Bohužel označení dietní neznamená zdravé. Obvykle označení dietní znamená obsah malého množství tuku. Na tuku, ale není nic špatného. Problém je ve zpracování těchto potravin.