BrainMax MOOD BOOSTER, komplex pro podporu nálady, 90 rostlinných kapslí


Cena
799 Kč

Výrobce

Skladem
ks

V tomto doplňku stravy najdete 13 látek, které podporují dobrou náladu, klid, duševní rovnováhu a mentální jasnost. Obsahuje extrakty z třezalky tečkované, která má uklidňující účinky a dále také extrakt z bazalky posvátné, která pomáhá lépe se adaptovat na stres. Doplněk je vhodný také pro ty, kteří propadají pocitům smutku, roztržitému jednání, nedostatku motivace a těm, kteří chtějí podpořit koncentraci, ale zároveň zachovat klid. Je vhodná u větších potíží.

Bez jakýchkoliv aditiv. Více

Zklidnění, dobrá nálada i relaxace

Komplex pro podporu dobré nálady, klidu, snížení napětí, mentální soustředění, relaxace a motivace. Kombinuje přírodní extrakty z bylin a esenciální nutriční látky, které podporují duševní pohodu. Dobrou náladu ovlivňuje neurotransmiter serotonin, kterému se přezdívá hormon štěstí. Pokud je serotonin v optimální hladině, máte dostatek motivace, dobrou náladu a energii pouštět se do nejrůznějších věcí. Naopak jeho nedostatek může způsobit, že se cítíte depresivní nebo ustaraní, ale mohou se objevit i poruchy spánku nebo obsesivní chování.

Extrakt z třezalky tečkované pro podporu spánku a emoční rovnováhy

Velmi oblíbená bylinka známá pro své účinky při podpoře duševního klidu a působení proti stresu. Obsahuje hyperforin a hypericin, které pomáhají stabilizovat dobrou náladu. Doporučuje se užívat při období zvýšeného napětí a stresu, jelikož pomáhá zlepšit kvalitu spánku a obnovit duševní pohodu.

Extrakt z bazalky posvátné jako významný adaptogen

Bazalka posvátná neboli Tulsi je v Indii známá po mnoho let pro své léčivé účinky. Pomáhá při posílení imunity, zlepšení vitality i zdraví a úlevě od stresu. Jedná se o adaptogen, který pomáhá tělu se adaptovat na stres a vůči stresovým faktorům zvyšovat odolnost. Adaptogeny normalizují fyziologické funkce, které může stres narušovat. A tím podporují rovnováhu v těle.

Vitamíny skupiny B pro podpoření nervového systému

Vitamíny skupiny B jsou klíčové pro udržení zdraví nervového systému a mají zásadní roli při tvorbě myelinu. Což je izolační látka obklopující nervová vlákna, která umožňuje rychlý přenos nervových impulsů. Pro jsou vitamíny jako B6, B12, folát a niacin důležité pro udržení duševní rovnováhy.

L-Theanin ze zeleného čaje pro podpoření soustředění

Jedná se o aminokyselinu, kterou běžně najdete v zeleném čaji. Ten díky L-theaninu podporuje duševní bdělost a relaxaci. Může vás také nakopnout k fyzickému i psychickému výkonu a ochrání vás před stresem. L-theanin také pomáhá zmírnit negativní účinky kofeinu jako nervozita nebo podrážděnost a podporuje zároveň soustředění. L-theanin také doporučujeme tehdy, pokud jste citlivější na účinky kofeinu.

Aktivní forma methyl folátu v Mood Booster

Folát je důležitý při produkci neurotransmiterů, které přenášejí signály mezi nervovými buňkami v mozku. Neurotransmitery jako dopamin, serotonin a noradrenalin ovlivňují náladu, emoce i kognitivní funkce. Folát také pomáhá regulovat funkci hypothalamu, nadledvin a hypofýzy, které jsou odpovědné za reakce na stres. Ovlivňuje také kognitivní funkce jako mentální ostrost a paměť. Kyselina listová musí být v aktivní formě – folátu, aby byla suplementace skutečně efektivní. Tělo ji efektivněji využije bet ztrát a potíží narozdíl od kyseliny listové. 

Co způsobuje duševní potíže?

Pocitům smutku můžete propadat, kromě sociálních a genetických faktorů, vlivem nerovnováhy neurotransmiterů v mozku. To jsou chemické látky, které přenášejí mezi nervovými buňkami v mozku signály a tím ovlivňují vaše chování a duševní náladu. Významný neurotransmiter je například serotonin, pokud je jeho hladina nízká, může to vést například k úzkostem, pocitům smutku nebo depresi. Další neurotransmiter je také dopamin, který se spojuje s pocity štěstí, motivací a odměnou. Také další neurotransmitery jako noradrenalin, glutamát a GABA hrají významnou roli při ovlivňování naší nálady a emocí. Pokud jsou neurotransmitery v nerovnováze, může to vést až k výskytu úzkostných a depresivních stavů.

Co ovlivňuje špatná nálada?

Může ovlivnit velmi zásadně vaše chování a také sociální interakce. Reagujete citlivěji na negativní komentáře či situace a myšlení se stává pesimističtější. Můžete se také uzavírat více do sebe, což vede k omezení komunikace s ostatními a pocitům osamělosti a nedorozuměním. Špatná nálada také může ovlivňovat výkon ve škole nebo v práci, protože se méně soustředíte a cítíte se méně motivovaní. Také může ovlivnit rodinné vztahy, kdy nereagujete na pozitivní podněty a propadáte výbušnému chování.

Hlavní benefity BrainMax MOOD BOOSTER:

  • účinná podpora při větších potíží,
  • podpora dobré nálady i duševní rovnováhy,
  • zklidňující účinky, 
  • podpora adaptace na stres,
  • podpora koncentrace.

Dávkování BrainMax MOOD BOOSTER

Doporučujeme vyzkoušet nejprve 1 kapsli denně. V případě potřeby můžete 2 kapsle denně. 

Obsah denní dávky

Složení ve 2 kapslích (45 dávek)

RHP*

Standardizovaný extrakt z třezalky tečkované 0,3% hypericinu

400 mg

**

L-Tryptofan

300 mg

**

GABA

250 mg

**

S-adenosyl-L-methionin (SAMe)

200 mg

**

Standardizovaný extrakt z bazalky posvátné (min. 2% kyseliny ursolové)

100 mg

**

L-theanin

100 mg

**

Taurin

100 mg

**

Kyselina pantotenová (jako D-panthotenát vápenatý)

18 mg

300%

Vitamin B3 (nikotinamid)

16 mg

100%

Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát)

1,4 mg

100%

Quatrefolic® glukosaminová sůl

370,5 mcg

**

z toho 5-Methyltetrahydrofolát (aktivní forma kyseliny listové)

200 mcg

100%

Vitamin B12 (metylkobalamin)

100 mcg

4000%

* % denní referenční hodnoty příjmu

** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Složení 

Třezalka tečkovaná extrakt 0,3% hypericinu, L-Tryptofan, GABA, S-adenosyl-L-methionin (SAMe), extrakt z bazalky posvátné (min. 2% kyseliny ursolové), L-theanin, taurin, kyselina pantotenová (jako D-panthotenát vápenatý), vitamin B3 (nikotinamid), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Quatrefolic® glukosaminová sůl - z toho 5-Methyltetrahydrofolát (aktivní forma kyseliny listové), vitamin B12.

Složení kapsle: Rostlinná kapsle na bázi HPMC.

Obsah balení: 45-90 dávek

Skladování: Skladujte na tmavém suchém místě při pokojové teplotě.

Minimální trvanlivost: nejméně 6 měsíců od dodání

Výrobce: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku, pokud to nenařídí lékař. Kvůli třezalce mohou vysoké dávky (trojnásobné a vyšší) způsobit v případě vyšší intenzity slunečního záření fotosenzibilitu. Je známo, že třezalka tečkovaná interaguje s antidepresivy, perorálními antikoncepcemi, imunisupresivy, antikoagulancii, léky proti záchvatům, chemoterapeutiky a dalšími léky na předpis a volně prodejnými léky. Pokud užíváte některý z těchto léků, neužívejte tento doplněk stravy bez konzultace se svým lékařem. Není určeno pro těhotné a kojící ženy. Nepoužívejte tento výrobek s alkoholickými nápoji. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz.