BrainMax Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy, kojící a přípravu na těhotenství 90 kapslí


Cena
999 Kč

Výrobce

Skladem
ks

Tento multivitamínový komplex obsahuje 30 látek ověřených pro zdravý vývoj miminka. Jedná se o biologicky aktivní vitamíny, minerály i živiny důležité pro těhotné, kojící, ale i při přípravě na miminko. Všechno, co je důležité pro správný vývoj miminka a bezproblémový průběh těhotenství v jednom produktu.

Bez jakýchkoliv aditiv, čistě přírodní složení. Více

Proč je důležitá kvalita vitamínů?

V těhotenství i při kojení se zvyšují nároky na výživu u žen, jelikož tělo musí podporovat vývoj a růst plodu a později i výživu novorozence bez negativních dopadů na matku. V prvním trimestru často dochází k nevolnostem, kdy není zajištěna dostatečná výživa u matek a je proto na místě podpořit výživu vhodným doplňkem stravy. Na trhu najdete spousty produktů v různých kvalitách. Syntetické formy vitamínů nejsou pro tělo optimálně vstřebatelné, protože je tělo musí nejprve přeměnit v játrech. Jedná se o proces s nejistým výsledkem, takže se vitamíny nemusí dobře vstřebat. V tomto doplňku stravy najdete pouze vitamíny v aktivní formě, které tělo dobře využije.

Hlavní benefity BrainMax Prenatal Complex

  • Vše potřebné obsažené ve 3 kapslích.
  • Bioaktivní kyselina listová ve formě methyl folát pro správnou podporu vývoje neurální trubice.
  • Lipozomální vitamin C, který má 95% vstřebatelnost.
  • Přírodní vitamin A, který je bezpečný pro užívání.
  • Chelátové formy minerálů jako hořčík a železo, které nezatěžují trávicí trakt a lehce se vstřebávají.
  • Jód pocházející z organického kelpu, který podporuje správnou produkci hormonů štítné žlázy.
  • BIO acerola jako významný antioxidant.
  • Aktivní formy vitamínů skupiny B.
  • Patentovaná forma vitaminu K2, včetně D3 pro lepší vstřebatelnost vápníku.

Patentovaná forma vitaminu K2, včetně D3

Vitamin D3 je důležitý pro zdravý vývoj kostí, jelikož pomáhá tělu využít i vstřebávat vápník a fosfor. Vitamin K2 potom zaručí, že je vápník v těle dobře využíván a že není usazován v cévách. K2 je také významný pro tvorbu osteokalcinu, což je protein, který je důležitý pro mineralizaci kostí a aby byly zdravé a silné. Vitamin K2 MK7 all-trans K2VITAL®DELTA je v těle aktivní až 78 hodin narozdíl od běžně dostupných vitamínů, které vydrží jen 1,5 hodiny. Díky tomu je zajištěna nepřetržitá výživa kostí.

Důležitost kyseliny listové ve formě methyl folátu před otěhotněním, v těhotenství i při kojení

Kyselina listová v aktivní formě je důležitá pro ženy i několik měsíců před plánovaným těhotenstvím, po celou dobu těhotenství i po porodu během kojení. Jelikož se podílí na buněčném růstu, syntéze, dělení a opravě DNA a velmi výrazně snižuje riziko rozštěpu neurální trubice. Zvýšený příjem se doporučuje asi 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím a poté pokračovat během celého těhotenství. V běžně dostupných multivitamínech pro těhotné se často setkáváme se syntetickými formami kyseliny listové, která je v těle těžce metabolizována. Na rozdíl metyl folát kyseliny listové je v aktivní formě, která je v těle velmi dobře dostupná. Tělo nemusí v játrech přeměňovat syntetickou kyselinu listovou, aby ji mohlo poté s nejistým výsledkem využít.

Co je mutace MTHFR 

Spoustu žen v populaci má mutaci v klíčovém enzymu methyltetrahydrofolát reduktáza (MTHFR) a nedokáže kyselinu listovou v játrech přeměnit na aktivní formu. Proto je na místě užívat aktivní formu kyseliny listové. Odhaduje se, že 3050 % populace ji nedokáže správně přeměnit.

Běžná forma vitaminu C vs. lipozomální vitamin C

Vitamin C je klíčovým prvkem v imunitním systému, je nezbytný pro vstřebávání železa, strukturu cév i růst tkání. Běžné formy vitaminu C překonávají střevní bariéru velmi obtížně a do krevní plazmy se vstřebává asi jenom 8 % vitaminu C. Tento doplněk stravy obsahuje lipozomální vitamin C, který je zapouzdřen v nanočásticích zvaných liposomy vyrobených z přírodního slunečnicového lecitinu. Díky tomu, snadno dokáže projít skrz stěnu tenkého střeva a dostane se do celého krevního oběhu. Proto je vstřebatelnost lipozomálního vitaminu C až 95%.

Co je CDP cholin?

CDP cholin je aktivní forma cholinu klíčového pro syntézu fosfolipidů v mozkových buňkách. CDP cholin má vyšší biologickou dostupnost a je efektivnější při přeměně na cholin v tkáních. Některé zdroje uvádí, že jeho dostupnost může být až 90 %. Zajišťuje také, že nervové buňky mají dostatek stavebních bloků pro optimální vývoj a růst.

Hořčík bisglycinát ve vysoce vstřebatelné formě

Hořčík hraje významnou roli v těhotenství, podílí se na více než 300 enzymatických reakcích, podporuje spánek a přispívá k uvolněná svalů. Během těhotenství ovlivňuje správný vývoj a růst plodu, pomáhá při tvorbě silných zubů a kostí, reguluje krevní tlak a hladiny cukru v krvi a pomáhá při křečích v nohách či tvrdnutí břicha v pozdějších fázích těhotenství.

Aktivní formy vitamínů skupiny B

Vitamíny skupiny B jsou zásadní v těhotenství, protože pomáhají přeměňovat jídlo v energii, což je klíčové pro udržení správné vitality. Těhotenství zvyšuje energetické potřeby maminky, aby podpořilo co nejvíce plod. Aktivní formy vitamínů jsou v těle lépe využity, podporují zdravý vývoj neurologických funkcí a v prvním trimestru pomáhají také snižovat nevolnosti.

Nedostatek železa v těhotenství

Až 25 % žen trpí v těhotenství nedostatkem železa, které je důležité pro zdravé zásobení miminka kyslíkem. Nedostatek železa může způsobovat anémii, kdy krev obsahuje málo červených krvinek. Což vede k bolestem hlavy, únavě nebo špatnému spánku. Nevolnosti a zvracení v těhotenství také často omezuje nedostatečný příjem železa z potravy a může ovlivnit hladiny železa v krvi. Železo je ve formě bisglycinátu, která je pro tělo velmi dobře vstřebatelná a zároveň je i velmi šetrná k trávicímu systému.

Betakaroten ve formě přírodního vitaminu A

Vitamin A je velmi důležitý pro imunitní systém a zdraví očí miminka. Jedná se o přírodní vitamin A ve formě betakarotenu, která je pro tělo bezpečnější než syntetická forma retinol. Tělo si vytváří z beta karotenu pouze tolik retinolu, kolik skutečně potřebuje.

Co užívat společně s Prenatal Complex?

Společně s tímto multivitamínem doporučuje užívat kvalitní omega 3 mastné kyseliny, které se jednoduše do tohoto doplňku stravy nevešly. Omega 3 DHA jsou důležité pro vývoj mozku miminka, jeho oči i nervový systém během celého těhotenství. Po narození zase pro imunitní systém a rozvoj mozku. Více se dozvíte v našem článku: Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění. V naší nabídce si můžete vybrat z rybího oleje z tresčích jater, krilového oleje z krunýřovky, rybího oleje z drobných ryb nebo veganské verze omega 3 oleje z mořských řas

Dávkování Prenatal Complex

Užívejte 3 kapsle denně s jídlem.

Obsah denní dávky

Velikost dávky: 3 rostlinné kapsle

Množství v 1 dávce

%RHP*

Hořčík bisglycinát

200 mg

53%

Liposomální vitamín C (kyselina askorbová)

120 mg

150%

CDP Cholin

100 mg

**

Draslík (jako chlorid draselný)

100 mg

5%

Vápník (jako citrát vápenatý)

90 mg

11%

BIO acerola

80 mg

**

Betain (jako betain HCl)

50 mg

**

Železo (bisglycinát železnatý chelát)

27 mg

193%

Vitamín E (jako d-alfa tokoferol)

19 mg

158%

Vitamin B3 (niacinamid)

18 mg

113%

Zinek (z bisglycinátu zinečnatého)

15 mg

150%

Kyselina pantotenová (jako D-pantotenát vápenatý)

7 mg

117%

Mangan (bisglycinát manganatý)

2,6 mg

130%

Bor (jako glycinát boritý)

2 mg

**

Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát)

2 mg

143%

Vitamín B2 (riboflavin-5-fosfát)

1,6 mg

114%

Vitamin B1 (jako thiamin HCl)

1,4 mg

127%

Měď (jako bisglycinát mědi)

1,3 mg

130%

Vitamin A (betakaroten)

1300 mcg

163%

Folát (jako vápenatá sůl L-5-methyltetrahydrofolátu) 

800 mcg

400%

Jód z BIO řasy

290 mcg

193%

Vitamin K2 (jako K2VITAL®DELTA MK7)

100 mcg

133%

Vitamin K1 (jako fytonadion)

90 mcg

120%

Selen (jako selenomethionin)

70 mcg

127%

Molybden (molybden glycinát)

50 mcg

100%

Biotin

35 mcg

**

Vitamin D3 (cholekalciferol)

25 mcg

500%

Chrom (pikolinát chromitý)

18 mcg

45%

Vitamín B12 (methylkobalamin)

2,8 mcg

112%

Složení Prenatal Complex

Hořčík bisglycinát, liposomální vitamín C (kyselina askorbová), CDP Cholin, draslík (jako chlorid draselný), vápník (jako citrát vápenatý), BIO acerola, betain (jako betain HCl), železo (bisglycinát železnatý chelát), vitamin E (jako d-alfa tokoferol), vitamin B3 (niacinamid), zinek (z bisglycinátu zinečnatého), kyselina pantotenová (jako D-pantotenát vápenatý), mangan (bisglycinát manganatý), bor (jako glycinát boritý), Vitamin B6 (pyridoxal-5-fosfát), Vitamin B2 (riboflavin-5-fosfát), vitamin B1 (jako thiamin HCl), měď (jako bisglycinát mědi), vitamin A (betakaroten), folát (jako vápenatá sůl L-5-methyltetrahydrofolátu), jód z BIO řasy, vitamin K2 (jako K2VITAL®DELTA MK7), vitamin K1 (jako fytonadion), selen (jako selenomethionin), molybden (molybden glycinát), biotin, vitamin D3 (cholekalciferol), chrom (pikolinát chromitý), vitamin B12 (methylkobalamin).

Obsah balení: 30 dávek

Skladování: Skladujte na tmavém suchém místě při pokojové teplotě.

Minimální trvanlivost: nejméně 8 měsíců od dodání

Dodavatel: Votamax s.r.o.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, laktózu, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz.