Saccharomyces Boulardii se řadí k nejosvědčenějším probiotikům, které se používají již přes 50 let. Jsou vhodné během antibiotické léčby, i po ní pro regeneraci střevního mikrobiomu a pro ochranu střevního prostředí. Jsou také prevencí cestovatelských průjmů a jako 1. pomoc při akutním průjmu. Probiotikum Saccharomyces boulardii odolává žaludeční kyselině a žluči a díky tomu se dostává do střev, kde účinkují.
Nemusí být uchovávány v ledničce. Jsou vhodné pro děti i dospělé. V případě potřeby lze kapsli otevřít a probiotikum vysypat do vody a rozmíchat. Nesníží se tím účinnost.
Jsou bez aditiv, GMO, lepku, mléka, sóji, barviv, konzervantů a aromat.
Vegan.
Více
Probiotikum vhodné k antibiotikům
Saccharomyces Boulardii je jedním z nejosvědčenějších probiotik, používaných již přes 50 let. Patří mezi nejlepší probiotika pro podporu zdraví střev. Je doporučeno během a po antibiotické léčbě pro regeneraci střevního mikrobiomu a ochranu střev. Doporučujeme užívat v minimálním odstupu 3. hodin od antibiotik.
Saccharomyces Boulardii jako prevence cestovatelského průjmu
Ideální jako prevence cestovatelských průjmů a účinná 1. pomoc při jakýchkoliv zažívacích potížích. Saccharomyces Boulardii odolává žaludeční kyselině a žluči, což umožňuje účinkování přímo ve střevech.
Hlavní benefity Saccharomyces Boulardii:
- osvědčené probiotikum,
- probiotikum pro cestování,
- probiotikum při antibiotické léčbě,
- bez nutnosti uchovávání v lednici,
- odolnost vůči žaludeční kyselině,
- jednoduché užívání – kapsli lze i vysypat,
- bez alergenů,
- pro děti i dospělé,
- vhodné pro vegany.
Dávkování
Užívejte 1 kapsle denně nalačno, užívejte hned ráno 30 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.
Dávku je možné zvýšit na 1 kapsli 3x denně při akutních obtížích nebo dle doporučení specialisty. V případě užívání při antibiotikách užívejte v minimálním odstupu 3. hodin od antibiotik. Pokud kapsli nespolknete, otevřete ji, obsah vysypte a rozmíchejte ve vodě. Dětem se dávkování upravuje dle věku a potíží, lze zamaskovat do trochy jídla nebo pití.
Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním u konkrétních potíží či skupin (děti, těhotné a kojící), napište mi do poradny na anna@wugi.cz.
1 kapsle obsahuje
Saccharomyces Boulardii 250 mg - 5 miliard bakterií
Složení Saccharomyces boulardii
Saccharomyces boulardii, obal kapsle (rostlinná celulóza), mouka z hnědé rýže.
Obsah: 60 kapslí (60 denních dávek)
Neobsahuje: GMO, pšenici, lepek, mléčné produkty, sóju, barviva, aromata, emulgátory či konzervanty.
Skladování: Na suchém tmavém místě. Není nutné uchovávat v lednici.
Min. trvanlivost: nejméně 2 roky od dodání
Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte na chladném suchém místě, ne v koupelně nebo ledničce. Chraňte před sluncem. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Výrobce: Cytoplan Ltd., Hanley Swan, Worcester, WR8 0DX, Velká Británie.
Jak podpořit imunitu u dětí?
,,Musíš počkat až bude mít silnou imunitu.” To se snadno řekne, ale pokud máte školkové děti, tak vám nemusíme dlouze popisovat příběhy dětí, které tráví ve školce pouze pár týdnů ze školního roku. Dá se s tím něco dělat nebo jednoduše musíme počkat až děti získají kolektivní imunitu? Co to je, jak můžeme děti na nástup do školky či školy připravit a po jakých pomocnících sáhnout, když už nemoc propukne.
Zácpa či průjem jako důsledek špatného trávení
Zácpa a průjem, témata o kterých je velmi náročné mluvit, natož je pak dennodenně řešit a nechat je komplikovat naše životy. Nejde-li o jednorázový problém, za zácpou i průjmem stojí špatné trávení, které souvisí také se střevní dysbiózou (narušené složení střevních mikroorganismů). Špatné trávení a dysbióza negativně ovlivňují naši psychickou pohodu (o tom, jak a jak moc střeva ovlivňují naši náladu jsme psali dříve). Zažívací potíže, jako průjem, zácpa či nafouklé břicho potkají občas každého z nás, ale nejedná-li se o krátkodobý výkyv, je nutné vyřešit příčiny potíží.
Cestovní lékárnička: Co vzít sebou na dovolenou?
Lékárnička se nám v průběhu let velmi obměňuje. Dříve jsme měli u sebe sotva náplasti na bolavé paty a něco na teplotu, dnes už u sebe základní věci nosíme téměř nepřetržitě. Už několikrát mě zachránila dezinfekce, náplasti nebo Tea Tree na štípance. Ano, většinou jezdíme do destinací, kde lékárny jsou, ale kvalita výběru se velmi různí, a tak se všichni cítí klidně, když máme ověřenou lékárničku s sebou.
Nejlepší probiotika a doplňky k antibiotikům
Vyhýbáme se antibiotikům, jako čert kříži. Ale víme, že jsou situace, kdy jsou nezbytná. Při vyzvedávání antibiotik vám v lékárně doporučí užívat probiotika. Existují různá, ale ne všechna jsou vhodná při antibiotické léčbě. Pojďte se s námi podívat, která naopak vhodná jsou. Včetně dávkování probiotik u dětí i dospělých. Máme pro vás i tipy na další doplňky stravy, které vám při antibiotické léčbě mohou pomoci se zotavit.
Jak na špatné trávení
Nekončící únava, pokles výkonnosti či jakékoliv chronické onemocnění nás denně omezuje v běžném životě. Jakou to má souvislost s trávením? Velkou. Již několikrát jsme psali, že naše zdraví začíná ve střevech a že střeva jsou náš druhý mozek. Pojďte se s námi podívat, jak se špatné trávení projevuje a jak jej můžeme podpořit.
O čem vypovídá vaše stolice?
Stolice možná není zrovna oblíbené téma. My ale víme, že je to téma důležité. Její tvar, barva, konzistence a případný zápach vypovídá o kvalitě trávení a celkovém zdraví. Perfektní stolice každý den je základem pro zdraví. Bez toho se neobejdeme. Abychom nemuseli u doktora či výživových odborníků zabředávat do zajímavých popisků jejího tvaru, barvy nebo konzistence, tým gastroenterologů z Bristolské univerzity ve Velké Británii nám popisek stolice geniálně usnadnilo. Vymysleli obrázkovou Bristolskou stupnici stolice (z angl. Bristol Stool Chart – BSF), která jednoduše popisuje to, co můžeme vidět v záchodové míse.
Proč preferovat přirozená probiotika oproti kapslím?
Je těžké se vyznat v nabídce fermentovaných potravin. Které potraviny jsou opravdu probiotické a které se tak pouze tváří díky (ne)vhodně zvoleným obalům výrobců? Nenechte se napálit hezkou reklamou a udělejte si v tom jednou provždy jasno. V tomto článku se podíváme na výhody přirozených probiotik, rozdíl mezi probiotickými potravinami a fermentovanými výrobky a kdy je vhodné sáhnout po probiotikách v kapslích.