Tymiánová mast Zajíček je vhodná pro děti od 3 do 12 let na podpoření při nachlazení a kašli. Kromě oleje z černého kmínu obsahuje také mangové máslo a éterické oleje jako borovice, tymián a mandarinka.
Mast je zcela bez chemie a všechny ingredience jsou v BIO kvalitě. Více
Tymiánová mast Zajíček na nachlazení pro děti od 3 let
Základ přírodní tymiánové masti tvoří BIO olej z černého kmínu. Ten dle tradiční čínské medicíny má antibakteriální účinky, pomáhá při nachlazení, kašli a podporuje imunitní systém. Recepturu pomáhala vymýšlet vystudovaná aromaterapeutka Bronislava Hradecká.
Tymián – účinná pomoc při nachlazení
Kromě oleje z černého kmínu obsahuje mast i BIO mangové máslo, které posiluje pružnost pokožky a přírodně mast zahustí. Tymián linalool je druh, který je vhodný i pro nejmenší děti a je jednou z nejsilněji působících bylin při nachlazení. Dále v masti najdete BIO borovici, která se využívá při dýchacích obtížích. Má antiseptické a antibakteriální vlastnosti a podporuje imunitní systém. Poslední složkou je BIO mandarinka, která je antiseptická a její vůně navozuje u dětí pohodu.
Proč má Tymiánová mast různé barvy?
Mast má odstíny od jemně žluté až po zelenou, což není závadou. Je to tím, že kmínový olej má různě tmavý sediment a v masti je různě rozmíchán.
Hlavní benefity Tymiánové masti Zajíček:
- neobsahuje umělá aromata, parabeny ani vodu,
- pouze 100% přírodní suroviny v BIO kvalitě,
- ulevuje od kašle a pomáhá při nachlazení,
- obsahuje mandarinkový olej, který navozuje pohodu,
- pro děti ve věku 3–12 let.
Použití masti na nachlazení
Namazejte podle potřeby na záda nebo hrudník malé množství cca co 4 hodiny. Mast vmasírujte do kůže a zajistěte, aby se dítě namazaného místa nedotýkalo. Poté si důkladně umyjte ruce mýdlem. Doporučujeme používat i před spaním na noc. Nepoužívejte na poraněnou kůži.
Při jakémkoliv zčervenání kůže může dítě reagovat na některou složku masti. V takovém případě mast přestaňte používat.
Není vhodná pro těhotné ženy. Mast nepoužívejte prosím preventivně. Mazejte 1 týden a poté udělejte minimálně 1 týden pauzu.
Složení
Nigella Sativa Seed Oil* (bio olej z černého kmínu), Mangifera Indica Seed Butter* (bio mangové máslo), Thymus Vulgaris Oil* (bio tymiánový esenciální olej), Pinus Sylvestris Leaf Oil* (bio borovicový esenciální olej), Limonene* (přirozená součást éterického oleje), Linalool* (přirozená součást éterického oleje), Citrus Reticulata Peel Oil* (bio mandarinkový (tangerinka) esenciální olej).
*organic (bio) surovina
Obsah balení: 30 g, 50 g nebo 100 g dle zvolené varianty
Skladování: aktuální trvanlivost dodávaných mastí je nejméně 5 měsíců od dodání,
Po otevření prosím spotřebujte nejdéle do 6 měsíců (či data trvanlivosti, je-li kratší).
Skladujte mimo sluneční záření při pokojové teplotě.
Dodavatel: Mgr. Lucie Horáková, ČR
Jak podpořit imunitu u dětí?
,,Musíš počkat až bude mít silnou imunitu.” To se snadno řekne, ale pokud máte školkové děti, tak vám nemusíme dlouze popisovat příběhy dětí, které tráví ve školce pouze pár týdnů ze školního roku. Dá se s tím něco dělat nebo jednoduše musíme počkat až děti získají kolektivní imunitu? Co to je, jak můžeme děti na nástup do školky či školy připravit a po jakých pomocnících sáhnout, když už nemoc propukne.
Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně
V tomto článku se dozvíte:
- Co rozhoduje o funkci naší imunity
- Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
- Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
- Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění
- Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
- Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy
Šípková fermentáda: probioticko-vitamínová vzpruha na podzim
Co jiného pít na podzim na podporu imunity než šípkovou fermentádu? Snoubení síly šípků, vitaminu C a probiotik, to vám přináší tato příjemně nasládlá limonáda. Stačí vám k tomu pár šípků a vodní kefír, který máte za minutku. Smícháte.... a užíváte si probioticko-vitamínové posílení s každým douškem. Ať se má mikrobiom dobře.
Nejlepší probiotika a doplňky k antibiotikům
Vyhýbáme se antibiotikům, jako čert kříži. Ale víme, že jsou situace, kdy jsou nezbytná. Při vyzvedávání antibiotik vám v lékárně doporučí užívat probiotika. Existují různá, ale ne všechna jsou vhodná při antibiotické léčbě. Pojďte se s námi podívat, která naopak vhodná jsou. Včetně dávkování probiotik u dětí i dospělých. Máme pro vás i tipy na další doplňky stravy, které vám při antibiotické léčbě mohou pomoci se zotavit.
3x jak na teplé kaše, které si uchovávají probiotika
Jak si připravit kaše přes noc teplé? Mám pro vás celkem 3 tipy, jak na to, protože v zimě nebo lidem s oslabeným trávením studené do žaludku nesvědčí.
Probiotika, prebiotika a postbiotika: proč jsou důležitá
Probiotika, prebiotika a postbiotika. Zní podobně, souvisí spolu a přesto se liší. Navíc je stojí za to znát. Jsou velmi důležité pro naše zdraví, všechny souvisí se zdravím střev, imunitou, ale hlavně - s dobrým jídlem. Jaký je mezi nimi rozdíl, proč je potřebujeme a v jakých (i sladkých) dobrotách je najdeteme se dočtete v článku. Už dávno totiž neplatí, co je zdravé není chutné.
7 výhod kefíru: nakopne imunitu a podpoří zdraví střev
Po staletí byl kefír tradičně užívaný v Evropě i Asii pro své blahodárné působení na zdraví. Tento fermentovaný nápoj je plný živých kultur (prospěšných probiotik), živin a je jedním z klíčů ke zdravému imunitnímu systému a pohodovému zažívání. Probiotika obsažená v kefíru bojují s patogenními (nepřátelskými) bakteriemi a podporují zdravé prostředí v trávicím traktu. Jednotlivé kysané mléčné výrobky se mezi sebou liší na základě použitých mikroorganismů, obsahem tuku, konzistencí a tím jak působí na naše zdraví.