Bylinný výtažek, který je vyrobený dle receptur Ing. Jiřího Janči – nestora alternativní medicíny v Čechách. Vyrábí se homeopatickým způsobem. Obsahuje kvalitní ovocný alkohol pocházející z Čech.
Žádná aditiva ani jiné přídatné látky. Více
Jak působí tinktura echinacea?
Napomáhá k normální funkci imunitního systému. Přispívá ke správnému fungování a stavu horních cest dýchacích a podílí se na přirozené činnosti dolních močových cest.
Vysoce kvalitní produkty od Serafinu
Serafin věří, že příroda nabízí řešení nejrůznějších zdravotních potíží. Jejich přístup se zaměřuje na hledání a řešení příčiny nemocí, nikoli jen na potlačení jejich příznaků, což je filozofie, kterou ve WUGI plně sdílíme. Serafin začínal jako malá rodinná firma, tvořená rodiči a synem, a dnes zaměstnává 30 lidí. Přesto si stále uchovává své základní hodnoty, mezi které patří udržitelnost, etická spolupráce, společenská odpovědnost a důraz na vysokou kvalitu svých produktů.
Jak se vyrábí tinktury od Serafina?
Receptury Serafinu byly inspirovány Ing. Jiřím Jančou, průkopníkem alternativní medicíny v Čechách. Tinktury jsou v Serafinu vyráběny podle jeho receptur, a to homeopatickým způsobem, i když nejde o klasická homeopatika. Používají výhradně čerstvé bylinky (s výjimkou některých exotických), které jsou sbírány v přesně určený čas, kdy mají nejvíce energie. Tyto byliny se naloží a každý den se nálev aktivuje krouživými pohyby. Výluh je pak naředěn na potenci D3, což znamená, že v každé 50 ml lahvičce je obsaženo 0,5 g byliny. Ačkoli se to může zdát jako malé množství účinných látek, tinktura má silné účinky a aktivuje v těle přirozené léčebné procesy, aniž by způsobovala vedlejší účinky nebo nežádoucí reakce.
Suroviny v tinkturách od Serafina
- Byliny jsou sbírány v čisté oblasti Slavkovského lesa nebo ekologicky pěstovány na zahradách Serafinu.
- Pro výrobu tinktur používají vysoce kvalitní ovocný alkohol od českých dodavatelů, nikoli alkohol z obilí či brambor.
- Pokud chcete snížit obsah alkoholu v tinktuře, můžete ji nakapat do horké vody – i když ho zcela neodstraníte.
Hlavní benefity Echinacea – tinktury z bylin:
- obsahuje kvalitní ovocný alkohol,
- bylinky jsou sbírány čerstvé,
- tinktury se vyrábí homeopatickým způsobem,
- tinktury nevyvolávají žádné vedlejší reakce, lze užívat dlouhodobě.
Dávkování Echinacea – tinktury z bylin
Nakapejte 8 kapek 3× denně do menšího množství vody a vypijte. Užívejte po jídle.
Složení Echinacea – tinktury z bylin
Destilovaná voda, ethanol (lihovitost 40 %), extrakt z natě třapatky nachové.
Obsah balení: 50 ml
Skladování: Uchovávejte v suchu při teplotě 5–23°C.
Výrobce: Serafin byliny s. r. o.
Min. trvanlivost: rok 2029
Upozornění: Produkt není určen pro děti, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.
Tereza Haisová Ověřená recenze
KladyDávám synovi i manželovi na podporu imunity, pěkné čisté složení, budeme kupovat dále.
Zápory
Nejlepší probiotika a doplňky k antibiotikům
Vyhýbáme se antibiotikům, jako čert kříži. Ale víme, že jsou situace, kdy jsou nezbytná. Při vyzvedávání antibiotik vám v lékárně doporučí užívat probiotika. Existují různá, ale ne všechna jsou vhodná při antibiotické léčbě. Pojďte se s námi podívat, která naopak vhodná jsou. Včetně dávkování probiotik u dětí i dospělých. Máme pro vás i tipy na další doplňky stravy, které vám při antibiotické léčbě mohou pomoci se zotavit.
Co pomáhá na močové cesty při akutních i chronických potížích
Zánět močových cest je hned po zánětu dýchacích cest druhým nejčastějším onemocněním. Nejčastěji trápí ženy, ale nevyhýbá se ani mužům. Často dochází k opakovaným chronickým infekcím, kterých se není možné zbavit. Tady nebudou stačit pouze brusinky a močopudné čaje. A opakované užívání antibiotik je problém. Na co dalšího se při léčbě močových cest zaměřit? A proč je na místě řešit celkovou imunitu?
Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně
V tomto článku se dozvíte:
- Co rozhoduje o funkci naší imunity
- Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
- Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
- Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění
- Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
- Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy
Cestovní lékárnička: Co vzít sebou na dovolenou?
Lékárnička se nám v průběhu let velmi obměňuje. Dříve jsme měli u sebe sotva náplasti na bolavé paty a něco na teplotu, dnes už u sebe základní věci nosíme téměř nepřetržitě. Už několikrát mě zachránila dezinfekce, náplasti nebo Tea Tree na štípance. Ano, většinou jezdíme do destinací, kde lékárny jsou, ale kvalita výběru se velmi různí, a tak se všichni cítí klidně, když máme ověřenou lékárničku s sebou.
Proč preferovat přirozená probiotika oproti kapslím?
Je těžké se vyznat v nabídce fermentovaných potravin. Které potraviny jsou opravdu probiotické a které se tak pouze tváří díky (ne)vhodně zvoleným obalům výrobců? Nenechte se napálit hezkou reklamou a udělejte si v tom jednou provždy jasno. V tomto článku se podíváme na výhody přirozených probiotik, rozdíl mezi probiotickými potravinami a fermentovanými výrobky a kdy je vhodné sáhnout po probiotikách v kapslích.
Jak na podzimní posilu imunity
Máte podzim spojený s rýmou, odraným nosem, chřipkami a neustálým strachem, že na vás zase někdo něco prskne? I sychravé počasí a období chřipek ale můžete prožít zcela zdravě. O tom, zda onemocníme, nerozhoduje to, zda na nás někdo prskne nebo jsme na chvíli vystaveni chladu, ale jak na to prsknutí a změny teplot zareaguje náš imunitní systém. Také neplatí, že pokud na něco trpíte opakovaně, musíte si "zvyknout". Co můžete pro svou odolnost na podzim udělat? Podíváme se na několik oblastí - strava, návyky a doplňky stravy.
Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění
K čemu vitamin D a K2 potřebujeme, kdy jej doplňovat, jak a v jakých dávkách? To vše se dočtete v tomto článku. Vitamin D je nezbytně důležitý pro správnou funkci naší imunity a prevenci respiračních a virových infekcí, snižuje infekčnost a komplikace při onemocněních. Vyšší hladiny vitaminu D v krvi jsou nyní spojeny s nižší mírou infekce virovými onemocněními. Vyšší hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižším rizikem komplikací a závažného průběhu onemocnění (intenzivní péče či úmrtí) a další studie naznačují, že vitamin D může představovat velmi účinnou léčbu tohoto onemocnění. Vitamin D reguluje autoimunitní onemocnění a zánět v těle. Je potřebný pro zdraví kostí a zubů - vstřebávání vápníku, funkci svalů i psychické funkce. Nedostatek vitaminu D je spojen se zánětem a oslabením střevního mikrobiomu.