Železo je důležité pro tvorbu hemoglobinu a červených krvinek, pro podporu normálních funkcí imunitního systému a přenos kyslíku v krvi.
Jedná se o patentovanou chelátovou formu železa, která má vysokou vstřebatelnost a zároveň je šetrné ke gastrointestinálnímu traktu a žaludku.
Bezpečná forma pro celou řadu osob včetně těhotných a starších osob. Obsahuje 12,5 mg železa v jedné kapsli.
Více
Nejlépe vstřebatelné železo – železo bisglycinát
Železo je důležité pro tvorbu hemoglobinu, který má na starosti přenos kyslíku, podporuje kognitivní funkce, imunitní systém a celkovou energetickou úroveň. Tato chelátová forma je vysoce vstřebatelná, dobře snášená a stabilní. Železo je vázáno na aminokyseliny glycinu a díky tomu neoxiduje v žaludku jako jiné soli železa. Během vstřebávání tak nekonkuruje minerálům jako zinek nebo vápník. Bisglycinát železnatý je ideální pro všechny lidi, kteří mají nedostatek železa nebo zvýšenou potřebu po něm.
Proč obsahuje doplněk i akáciovou vlákninu?
Akáciová vláknina neboli arabská guma se získává z keře akácie jedná se o prebiotickou rozpustnou vlákninu. V doplňcích stravy se využívá jako přírodní zahušťovadlo a stabilizátor, protože má dobré technologické vlastnosti. Oproti chemickým aditivům obsahuje akáciová vláknina i zdraví prospěšné účinky.
Hlavní benefity Chelátového železa:
- vysoká vstřebatelnost,
- šetrný k zažívání – nezpůsobuje zácpu, nauzeu ani žaludeční nevolnost,
- čisté složení bez jakýchkoliv aditiv,
- patentovaná chelatovaná vazba,
- bezpečná forma pro všechny osoby včetně těhotných a starších lidí.
Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU – železo:
- Přispívá k normální funkci imunitního systému.
- Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
- Pomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
- Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.
- Podílí se na dělení buněk.
Jaké jsou výhody chelátového železa oproti jiným výrobkům?
U chelátové formy je železo navázáno na molekuly glycinu. Díky tomuto procesu nedochází k zablokování důležitých živin a železo má vysokou biologickou dostupnost. Dokonce i v nižškých dávkách vykazuje vysokou vstřebatelnost v porovnání ostatními solemi železa – např. síranu železnatého. Nezpůsobuje vedlejší účinky jako jsou žaludeční potíže, zácpa nebo nauzea. I těhotné ženy mohou toto železo užívat bez obav ze zácpy nebo nevolnosti.
Kdy železo nedoplňovat?
Železo doplňujte pouze v případě, kdy máte prokázaný jeho nedostatek. Tělo totiž nemá žádný mechanismus na vyloučení nadbytku železa. Přebytky mohou způsobovat zvyšování oxidačního stresu, který vede k zánětům, poškozuje molekuly DNA a vede k předčasnému stárnutí. Železo také není vhodné doplňovat při infekčním onemocnění nebo v době akutního zánětu, protože bakterie rostou a množí se právě při příjmu železa.
Dávkování Chelátového železa
Užívejte 1 kapsli denně.
Obsah denní dávky
Množství v dávce |
% Denní hodnoty |
|
Železo |
12,5 mg |
89,3% |
Složení Chelátového železa
Bio akáciová vláknina, bisglycinát železnatý.
Složení kapslí: hydroxypropylmethylcelulóza.
Počet kapslí: 90
Skladování: Skladujte v suchu a chladu (do 25°C).
Min. trvanlivost: nejméně 1 rok od dodání
Dodavatel: Trime s.r.o., Národní 135/14, Nové Město, 110 00 Praha 1, ČR, info@trime.cz, www.trime.cz
Upozornění: Doplněk stravy není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do 12 let. Skladujte mimo dosah dětí.
Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz.

Doplňky stravy v těhotenství a při plánování miminka
V článku se dozvíte:
- Jak se na miminko připravit?
- Jak na podporu plodnosti u žen a u mužů?
- Jaké doplňky stravy jsou vhodné v těhotenství?
- Co by měla užívat každá žena a co je individuální?
- Čeho se vyvarovat?

Jak bojovat proti únavě a vyčerpání?
Dlouhodobá únava může mít různé příčiny – ať se jedná o stres, špatný spánek, nedostatek živin ve stravě nebo jinou příčinu – vše je možné řešit a nejen potlačovat kávou a jinými životabudiči. Ukážeme vám možnou cestu, jak tělu při dlouhodobé únavě pomoci, jaké doplňky stravy užívat a co ve vašem denním režimu změnit, abyste měli více energie.

Doplňky stravy při kojení – prevence, infekce a jiné potíže
Na spoustě doplňků stravy je napsáno, že nejsou vhodné pro kojící. Což většinou bývá z legislativních důvodů. Není pravda, že kojící mohou všechny doplňky bez výhrad, ani to, že nesmí žádné. Co si ale v případě, že kojíte a máte akutní příznaky nemoci nebo jen chcete preventivně podpořit imunitu vzít? Právě proto vám přinášíme tento článek, abyste měly jasno v tom, co užívat a co ne.

Co jíst a co nejíst při kojení
Kojící mohou jíst všechno bez omezování. Kojící nemohou jíst všechno a musí si dávat pozor na to, z čeho by jejich miminko mohlo mít prdíky. Tak jak to je? Ona ta pravda bude zase někde -> uprostřed <-. Jsou miminka, která nereagují na žádné potraviny a pak jsou zase miminka, která jsou velmi citlivá a mohou mít potravinové alergie. Každá maminka si musí najít tu nejlepší cestu pro sebe a svoje miminko a podle toho postupovat. Není to jednoduché, protože na tohle vás nikdo dopředu nepřipraví a i kdyby, tak zkušenost je prostě nepřenosná.