Vodní kefírové kultury - 3 x 5 g.
Na postupnou přípravu až 30 litrů kefíru. Kefírujete tak nepřetržitě až čtvrt roku a každý den máte čerstvý probiotický nápoj.

Pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní probiotický kefír. Stačí k tomu trochu vody, kokosového mléka nebo třeba ovocné šťávy. Trvá to minutku, ale vaše zdraví (a hlavně střeva) vás za to budou milovat. Proč? Protože domácí kefír vzniká fermentováním neboli kvašením. Díky tomu je plný přátelských bakterií, enzymů a dalších látek, které tělu často chybí. Vykouzlím čerstvý vodní nebo třeba kokosový kefír!

Balení obsahuje 3 sáčky s 5 g vodních kefírových kultur a vytvoříte s ním postupně až 30 litrů kefíru.

Pusťte si níže naše minutové video, jak si doma vytvořit fermentovanou probiotickou limču.
Více >>

Výrobce: WUGI

489 Kč s DPH

Skladem
ks

Ahoj, jsem WUGI,

pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní probiotický kefír. Stačí k tomu trochu vody, kokosového mléka nebo třeba ovocné šťávy.

Trvá to minutku, ale vaše zdraví (a hlavně střeva) vás za to budou milovat. Proč? Protože domácí kefír vzniká fermentováním neboli kvašením. Díky tomu je plný přátelských bakterií, enzymů a dalších látek, které tělu často chybí. Vykouzlím čerstvý vodní nebo třeba kokosový kefír!

A hned na sebe prásknu 2 věci.

Kefír dělám nejraději ve své WUGI sklenici - je totiž neobyčejná.

A mám slabost pro lyofilizované ovoce. Ale nestydím se za to.

100% organické   bez sóji   bez GMO   bez lepku  vegan  bez laktózy

 

 

Vodní kefír WUGI nejen pro vegany a sportovce

Vodní kefír WUGI je alternativou k mléčné klasice. Vyrobíte jej z vody a cukru a ze připomíná sladko-kyselou perlivou limonádu. Tohle osvěžení je ale bez chemie a zdraví prospěšné. Kdo má rád změnu, ať si vyrobí kokosový kefír z kokosové vody či mléka nebo přefermentuje ovocnou šťávu. Vodní kefírové kultury to zvládnou.

Funguje jako přírodní ionťák, spolehlivě zažene žízeň, potěší chuťové pohárky a dodá energii.

 

Jak kefír vzniká?

Vodní kefír vzniká fermentací (zjednodušeně kvašením) kefírových kultur ve vodě, kokosové vodě či mléce nebo ovocné šťávě. Kefírové kultury se krmí cukrem ve sladkém nápoji, mění ho na bublinky (oxid uhličitý), kyselinu octovou a mléčnou a další látky. Přitom zůstávají kultury živé v nápoji a produkují do něj třeba svoje enzymy, které napomáhají trávení.

Vodní kefír je lehce perlivý, osvěžující nápoj s minimem zbytkového cukru, který je plný přátelských bakterií (probiotik), enzymů, živin, vitamínů a minerálů. Ty jsou nezbytné pro správnou funkci střev a zažívání.

Připomíná vám popisem kombuchu? Je to její bratranec. Oba jsou to fermentované nápoje, ale přeci jen je každý jiný. Na rozdíl od kombuchy obsahuje vodní kefír jiné kultury - má více bakterií a méně kvasinek, nechutná tak "octově" a ve vodním kefíru z WUGI kultur se netvoří prakticky alkohol (pod 0,1 %). To taková kombucha klidně 1 % mít může. Vodní kefír si zamilují děti.

Základ všech opravdových limonád

Domácí limonády mají s vodním kefírem jiný rozměr. Takový živý. Vodní i kokosový kefír se hodí do bezmléčných smoothies, nepečených dezertů i kaší fermentovaých přes noc. Tady máte kopu receptů.

 

Obsah, složení a dávkování

Pít ho můžete denně. Jestli jste ho ještě nepili, začněte postupně, ať si břicho na nával těch hodných bakterií zvykne. Navyšovat můžete třeba na 0,5 litru denně. To necháme na vás.

Balení obsahuje 3 sáčky s 5 g vodních kefírových kultur. Z každého sáčku postupně během cca 3 týdnů připravíte až 10 litrů vodního kefíru, z celého balení až 30 litrů. Každých 24 - 72 hodin vám vznikne litr kefíru, takže balení vám vydrží téměř čtvrt roku nepřetržité přípravy kefíru. Klidně se ale mezi jednotlivými sáčky můžete udělat od přípravy pauzu.

Zdá se vám balení malé? Dává to smysl. Držíte v ruce okem neviditelné mikroorganismy. Makají ale o sto šest a vytvoří vám desítky litrů kefíru na spoustu dnů :)

Složení

Hnědý cukr jako nosič kefírových kultur, kefírové kultury (mikroorganismy z rodů Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Saccharomyces, Acetobacter, Kluyveromyces).

Může obsahovat stopy mléka. Produkt je zcela veganský, avšak musíme uvádět možné stopy mléka, jelikož se produkt zpracovává na místě, kde se nachází také mléčné produkty. 

Skladujte v LEDNICI (příp. v chladu do 20°C).

Země původu: EU

Dovozce: UNIBIOM s.r.o.

Minimální dobu trvanlivosti garantujeme 8 a více měsíců od dodání.

 

Příprava vodního kefíru

Jak na domácí vodní kefír?

 

Nachystejte si

  • 1,15 l patentní WUGI sklenici  (Pozor při přípravě v jiných sklenicích z tenkého skla! Při přípravě kefíru vzniká v nádobě tlak a může vám prasknout!)
  • 1l vody (převařené a vychladlé)
  • 3 polévkové lžíce cukru (klasický bílý, hnědý, třtinový) či sirup bez konzervantů (např. javorový) - pozor u kokosového cukru, nepoužívejte samotný, přidávejte pouze menší množství k obyčejnému cukru
  • vhodné přidat - hrst sušeného nesířeného nebo lyofilizovaného ovoce a plátek oloupaného citrónu
Kromě oslazené vody zkuste také přípravu z kokosového mléka či vody, ovocných šťáv a dalších. Inspirujte se v receptech :)

Sklenici na přípravu kefíru pořádně vymyjte a vysušte, aby se kefírové kultury nepoškodily horkou vodou nebo zbytky čisticích prostředků. Při přípravě ji plňte vždy maximálně 2 cm pod okraj. Čím více místa necháte, tím více vám kefír může naperlit! 

 

Příprava na poprvé

  1. Vysypte obsah jednoho sáčku s kefírovými kulturami do vody s cukrem (o teplotě max. 29°C). Přidejte sušené ovoce a citrón. Dobře promíchejte a sklenici uzavřete. Směs ponechte stát 48 hodin při pokojové teplotě.
  2. Po 48 hodinách je vodní kefír hotov. Citrón můžete do kefíru vymačkat, ovoce odstraňte. Pro přípravu další várky si nechte stranou 200 ml kefíru. Zbylý kefír můžete pít samotný nebo ochucený sirupem, džusem, ovocem, bylinkami či kořením. V případě potřeby uchovejte v lednici a spotřebujte cca do týdne.

Opakovaná příprava

  1. Na přípravu další várky použijte 200 ml hotového kefíru, až 800 ml vody a 3 lžíce cukru. Můžete přidat citrón a sušené ovoce. Směs dobře promíchejte a nechte stát při pokojové teplotě po dobu 24 až 72 hodin (24 hodin pro sladší chuť, s dobou postupně sladkost klesá).
  2. Pomocí 200 ml hotového kefíru připravíte nový kefír až 10 x. Počet opakování záleží na různých faktorech - hygienických podmínkách, kvalitě vody (chlor a jiné látky ve vodě) i typu použitých surovin pro přípravu. Práci kefírových kultur podpoříte lyofilizovaným ovocem - navíc kefíru dodáte skvělou chuť. Zůstává-li kefír sladký a ještě neproběhlo 10 opakování, přidejte kulturám ovoce a sklenici nechte naplněnou jen ze 2/3, jinak použijte nový sáček.
Ještě jste hladoví po informacích? Mrkněte se na nejčastější otázky. Také jsme pro vás vytvořili základní tipy pro bezproblémové kefírování.

Bublám, velmi chutné, účinky až později, doufám.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

snadná příprava a výborná výsledná chuť

žádné

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Fermentáda z Wugi kefírových kultur je úplně super - dáváme mrazem sušené maliny a je to úžasná malinová limča. Chutná i té naší nejmenší. více

Produkt by mohl být levnější.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

skvělé pití, nemám ráda sladké, osvědčilo se mi přidávat mrazem sušené višně

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Dětem i mě velmi chutná, většinou vypijeme hned po 24 hodinách, první sáček jsem doplnila určitě více než desetkrát a stále byl nápoj živý. Používám B ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Velké balení vydrží při pití obden na čtvrt roku. Účinky na střeva jsou blahodárné.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

skvělý doplněk k pitnému režimu nás dospělých i dětí, chuť si upravujeme podle nálady a "vudžínko" si dáváme během dne vyloženě jako chuťovečku více

co by nemohlo být levnější, že? :-)

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

S první várkou jsme byli spokojeni, tak objednáváme znovu a pokračujem v přípravě limonády.

Nic.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Vodní kefír chutnal s lyofilizaným ovocem fakt dobře. Účinky na střevní mikroflóru byli cítit po několika dnech.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Jsem naprosto spokojená. Kefír s ovocem chutná skvěle.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Osvěžující - díky ,,bublinkám"
Chutná i dětem
Příjemně nasládlá chuť

Nevydrží tolik várek jako mléčný

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Absolutně jednoduché a chutné. Navíc oproti Tibíkům žádný alkohol, takže děti mohly bez obav pít.

žádné

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Výrobu vodního kefíru jsem začala déle než před rokem a od té doby jsem si ho zamilovala. Nejlépe chutná vychlazený. I moje dcera si ho oblíbila a pij ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Rychlá příprava. Stačí mi domácí bezinkový sirup a voda.

Škoda, že nevydrží na více litrů.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Naprosto jedinečný způsob jak posílit zdraví, střeva ovlivňují mozek, jedná se o tzv druhý mozek, každé ráno si dám frtanka a neumím si představit že ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

výborné, bubláme už 2 měsíce a jsme spokojení

žádné

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Nepodařilo se mi udělat kefír tak, aby nebyl moc sladký (i po třech dnech jsem měla pocit, že je tam spousta zbytkového cukru). Cukr nejím, tak jsem s ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Uklidnil mi střeva, výborně chutná! Celou zimu bez rýmy! Super.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Další
Kontaktujte nás!