Vodní kefírové kultury na zkoušku - 1 x 5 g
Na postupnou přípravu 10 litrů kefíru. Kefírujete tak nepřetržitě 3 týdny a každý den máte čerstvý probiotický nápoj.

Pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní probiotický kefír. Stačí k tomu trochu vody, kokosového mléka nebo třeba ovocné šťávy. Trvá to minutku, ale vaše zdraví (a hlavně střeva) vás za to budou milovat. Proč? Protože domácí kefír vzniká fermentováním neboli kvašením. Díky tomu je plný přátelských bakterií, enzymů a dalších látek, které tělu často chybí. Vykouzlím čerstvý vodní nebo třeba kokosový kefír!

Balení na zkoušku obsahuje 1 sáček s 5 g vodních kefírových kultur a vytvoříte s ním postupně až 10 litrů kefíru.

Pusťte si níže naše minutové video, jak si doma vytvořit fermentovanou probiotickou limču.
Více >>

Výrobce: WUGI

199 Kč s DPH

Skladem
ks

Ahoj, jsem WUGI,

ještě jste mě nepili? To je super, jsem balení na zkoušku. Najdete v něm pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní probiotický kefír. Stačí k tomu trochu vody, kokosového mléka nebo třeba ovocné šťávy.

Trvá to minutku, ale vaše zdraví (a hlavně střeva) vás za to budou milovat. Proč? Protože domácí kefír vzniká fermentováním neboli kvašením. Díky tomu je plný přátelských bakterií, enzymů a dalších látek, které tělu často chybí. Vykouzlím čerstvý vodní nebo třeba kokosový kefír!

A hned na sebe prásknu 2 věci.

Kefír dělám nejraději ve své WUGI sklenici - je totiž neobyčejná.

A mám slabost pro lyofilizované ovoce. Ale nestydím se za to.

 

100% organické   bez sóji   bez GMO   bez lepku  vegan  bez laktózy

 

Vodní kefír WUGI nejen pro vegany a sportovce

Vodní kefír WUGI je alternativou k mléčné klasice. Vyrobíte jej z vody a cukru a ze připomíná sladko-kyselou perlivou limonádu. Tohle osvěžení je ale bez chemie a zdraví prospěšné. Kdo má rád změnu, ať si vyrobí kokosový kefír z kokosové vody či mléka nebo přefermentuje ovocnou šťávu. Vodní kefírové kultury to zvládnou.

Funguje jako přírodní ionťák, spolehlivě zažene žízeň, potěší chuťové pohárky a dodá energii.

 

Jak kefír vzniká?

Vodní kefír vzniká fermentací (zjednodušeně kvašením) kefírových kultur ve vodě, kokosové vodě či mléce nebo ovocné šťávě. Kefírové kultury se krmí cukrem ve sladkém nápoji, mění ho na bublinky (oxid uhličitý), kyselinu octovou a mléčnou a další látky. Přitom zůstávají kultury živé v nápoji a produkují do něj třeba svoje enzymy, které napomáhají trávení.

Vodní kefír je lehce perlivý, osvěžující nápoj s minimem zbytkového cukru, který je plný přátelských bakterií (probiotik), enzymů, živin, vitamínů a minerálů. Ty jsou nezbytné pro správnou funkci střev a zažívání.

Připomíná vám popisem kombuchu? Je to její bratranec. Oba jsou to fermentované nápoje, ale přeci jen je každý jiný. Na rozdíl od kombuchy obsahuje vodní kefír jiné kultury - má více bakterií a méně kvasinek, nechutná tak "octově" a ve vodním kefíru z WUGI kultur se netvoří prakticky alkohol (pod 0,1 %). To taková kombucha klidně 1 % mít může. Vodní kefír si zamilují děti.

Základ všech opravdových limonád

Domácí limonády mají s vodním kefírem jiný rozměr. Takový živý. Vodní i kokosový kefír se hodí do bezmléčných smoothies, nepečených dezertů i kaší fermentovaých přes noc. Tady máte kopu receptů.

 

Dávkování, obsah a složení

Pít ho můžete denně. Pokud jste ho ještě nepili, začněte postupně, ať si břicho na nával těch hodných bakterií zvykne. Navyšovat můžete třeba na 0,5 litru denně. To necháme na vás.

Balení na zkoušku obsahuje 1 sáček s 5 g vodních kefírových kultur. Z 1 sáčku postupně během cca 3 týdnů připravíte až 10 litrů vodního kefíru. Každých 24 - 72 hodin vám vznikne litr kefíru, takže 3 týdny nepřetržitě fermentujete a vychutnáváte si čerstvý kefír.

Zdá se vám balení malé? Dává to smysl. Držíte v ruce okem neviditelné mikroorganismy. Makají ale o sto šest a vytvoří vám desítky litrů kefíru na spoustu dnů :)

Složení

Hnědý cukr jako nosič mikroorganismů, kefírové kultury (mkroorganismy z rodů Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Saccharomyces, Acetobacter, Kluyveromyces).

Může obsahovat stopy mléka. Produkt je zcela veganský, avšak musíme uvádět možné stopy mléka, jelikož se produkt zpracovává na místě, kde se nachází také mléčné produkty. 

Skladujte v LEDNICI (příp. v chladu do 20°C).

 

Země původu: EU

Dovozce: UNIBIOM s.r.o.

Minimální dobu trvanlivosti garantujeme 8 a více měsíců od dodání.

 

Příprava vodního kefíru

Jak na domácí vodní kefír?

Komu se nechce číst, mrkněte na minutový video návod.

Nachystejte si

  • 1,15 l patentní WUGI sklenici  (Pozor při přípravě v jiných sklenicích z tenkého skla! Při přípravě kefíru vzniká v nádobě tlak a může vám prasknout!)
  • 1l vody (převařené a vychladlé)
  • 3 polévkové lžíce cukru (klasický bílý, hnědý, třtinový) či sirup bez konzervantů (např. javorový) - pozor u kokosového cukru, nepoužívejte samotný, přidávejte pouze menší množství k obyčejnému cukru
  • vhodné přidat - hrst sušeného nesířeného nebo lyofilizovaného ovoce a plátek oloupaného citrónu

Kromě oslazené vody zkuste také přípravu z kokosového mléka či vody, ovocných šťáv a dalších. Inspirujte se v receptech :)

Sklenici na přípravu kefíru pořádně vymyjte a vysušte, aby se kefírové kultury nepoškodily horkou vodou nebo zbytky čisticích prostředků. Při přípravě ji plňte vždy maximálně 2 cm pod okraj. Čím více místa necháte, tím více vám kefír může naperlit!

 

Příprava na poprvé

  1. Vysypte obsah jednoho sáčku s kefírovými kulturami do vody s cukrem (o teplotě max. 29°C). Přidejte sušené ovoce a citrón. Dobře promíchejte a sklenici uzavřete. Směs ponechte stát 48 hodin při pokojové teplotě.
  2. Po 48 hodinách je vodní kefír hotov. Citrón můžete do kefíru vymačkat, ovoce odstraňte. Pro přípravu další várky si nechte stranou 200 ml kefíru. Zbylý kefír můžete pít samotný nebo ochucený sirupem, džusem, ovocem, bylinkami či kořením. V případě potřeby uchovejte v lednici a spotřebujte cca do týdne.

Opakovaná příprava

  1. Na přípravu další várky použijte 200 ml hotového kefíru, až 800 ml vody a 3 lžíce cukru. Můžete přidat citrón a sušené ovoce. Směs dobře promíchejte a nechte stát při pokojové teplotě po dobu 24 až 72 hodin (24 hodin pro sladší chuť, s dobou postupně sladkost klesá).
  2. Pomocí 200 ml hotového kefíru připravíte nový kefír až 10 x. Počet opakování záleží na různých faktorech - hygienických podmínkách, kvalitě vody (chlor a jiné látky ve vodě) i typu použitých surovin pro přípravu. Práci kefírových kultur podpoříte lyofilizovaným ovocem - navíc kefíru dodáte skvělou chuť. Zůstává-li kefír sladký a ještě neproběhlo 10 opakování, přidejte kulturám ovoce a sklenici nechte naplněnou jen ze 2/3, jinak použijte nový sáček.
Ještě jste hladoví po informacích? Mrkněte se na nejčastější otázky. Také jsme pro vás vytvořili základní tipy pro bezproblémové kefírování.

Snadná příprava, kultury fungují skvěle.
Výborná chuť.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Vodní kefír je moc chutný a jeho výroba je rychlá. Super limonáda, která je navíc zdravá pro tělo!
Sklenice má praktickou odměrku. Kvalitní pro ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Překvapil mě, kyselkavá minerálka s jemnými bublinkami. Příště dám ještě víc jahod.

Dělá se dlouho - první za 52 hodin. A je hned pryč.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

na poprvé jsme si koupili menší balení na vyzkoušení. jelikož příprava byla jednoduchá a rychlá a výsledek nám chutnal, menší balení splnilo svůj účel ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

kefír velmi chutný, jako limonáda, kvašeno společně s borůvkami:)

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Zkoušela jsem vodní kefír se sušeným ovocem, je výborný a už se dělá další várka. Dokonce ho pije i moje dospívají dcera, která klasický mléčný kefír ... více

--

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

kefír z plnotučného mléka je opravdu lahodný, chutná celé rodině

zatím jsem nic nezjistil

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Velmi rychlá příprava vodního kefíru. Na obalu je uvedený návod a vše je srozumitelné. Kefír je výborný!

žádný

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Jednoduchá příprava
Možno použít různé ovoce

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

můžete vyrobit zajímavý osvěžující nápoj, fantazii se meze nekladou

-

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Překvapila mne jednoduchost přípravy a opravdu velmi dobrá chuť . Dobré lákadlo na děti ;-)

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

jednoduchá příprava,výsledný nápoj s ovocem je chutný

-

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Vodní kefír jsme chtěli vyzkoušet proto, že nemáme moc rádi mléčné výrobky a chceme do svého jídelníčku zařadit něco fermentovaného. Příprava je jedno ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Snadné a velmi chutné, mléčně kvašenou zeleninu do prcka nedostanu, ale višňovou limonádičku pije s nadšením.

žádné jsem nenašla

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

skvělé obohacení pitného režimu, např. kombinace citronu a malin je neodolatelná. Musíme přikoupit další sklenici, protože je kefír hned pryč a na nov ... více

zatím o žádných nevím

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Pro mě novinka - a vyzkoušeno v době nemoci se zákazem mléčných výrobků, takže naprostá spokojenost.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

snadna priprava, skvela chut, super obohaceni pitneho rezimu

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

chuť,
snadná příprava,
nenáročnost vstupních surovin

už mi došel a musím si objednat další :D

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Kefír výtečný. Lehce se připraví a je velmi chutný

žádný

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

snadna priprava
srozumitelny manual uvnitr baleni
hotovy napoj skvele chutna :-)

zadne

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Snadná příprava.
Podařilo se hned na poprvé.

Žádné

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Kefír jsem dělala podle návodu, poprvé pouze s citronem. Nápoj chutnal napůl jako burčák a napůl jako citronová limonáda. Asi při 3. várce jsem musela ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Další
Kontaktujte nás!