BrainMax Zinc Complex je světově unikátní synergická kombinace zinku, selenu, mědi a bio kurkumy, která byla navržena pro podporu imunity, hormonální rovnováhy, plodnosti, kondice kostí, vlasů, nehtů a pokožky, snížení zánětlivosti a ochrany buněk před oxidativním stresem.

Zinek biglycinát je považován za nejúčinnější formu zinku, má vysokou vstřebatelnost, biologickou dostupnost a je šetrný k žaludku a nezpůsobuje nalačno nevolnost.

Selen ve své nejvíce biologicky využitelné formě (selen methionin) přispívá k udržení kondice vlasů a nehtů, k normální činnosti štítné žlázy, k normální funkci imunitního systému. Selen je důležitým antioxidantem a stejně jako zinek působí proti oxidativnímu stresu. Navíc selen zvyšuje hladinu glutathion peroxidázy, čímž zvyšuje antioxidační kapacitu organismu. Selen působí proti zánětům.

Protože dlouhodobý příjem zinku může způsobit nedostatek mědi, k zinku je přidánotaké 1 mg mědi ve formě citrátu, která je pro tělo velmi dobře využitelná a má za úkol udržovat minerální rovnováhu v těle. Zinek s mědí jsou minerály potřebné pro podporu aktivity enzymu superoxid dismutázy (SOD), která je významným antioxidantem chránícím buňky před oxidativním stresem.

Kurkuma jejíž hlavní účinnou látkou je kurkumin má široké spektrum poztivních účinků. Kurkumin obsažený v kurkumě působí protizánětlivě, má pozitivní vliv na imunitní systém - antioxidant, na trávení, játra, kardiovaskulární systém, nervovou soustavu, dýchací soustavu, stav kloubů a kostí, duševní rovnováhu.

1 kapsle pokryje denní potřeby zinku a mědi - denní dávka (15 mg elementárního zinku + 1 mg mědi + 490 mg BIO kurkumy) vychází na pouhých 3,98,- korun.

Vhodné i pro vegany.
Více >>

Výrobce: Votamax s.r.o.

367 Kč s DPH

Skladem
ks

Zinek Komplex, Zinek + Měď + Selen + Bio Kurkuma, 100 rostlinných kapslí

BrainMax Zinc Complex je světově unikátní synergická kombinace zinku, mědi, selenu a bio kurkumy, která byla navržena pro podporu imunity1, hormonální rovnováhy (↑tes.tosteronu)2, plodnosti3, kondice kostí4, vlasů5, nehtů a pokožky6, snížení zánětlivosti a ochrany buněk před oxidativním stresem7.

15 mg elementárního zinku ve vysoce využitelné formě bisglycinátu zinečnatém

Zinek biglycinát je považován za nejúčinnější formu zinku, který má vysokou vstřebatelnost, biologickou dostupnost a je šetrný k žaludku. Je ideální formou při léčbě nedostatku zinku. Díky šetrnosti k trávicímu ústrojí oproti jiným využitelným formám nezpůsobuje nalačno nevolnost, která souvisí s nízkou hladinou HCl v žaludku. S nízkou hladinou kyseliny cholorovodíkové v žaludku se v populaci setkáváme běžně. 

Zinek bisglycinát je zároveň jedinou formou zinku, jejíž vstřebávání je méně ovlivněno přítomností fytátů ve stravě. Fytáty jsou látky v obilovinách a sóji, které inhibují absorpci zinku. Stravu bohatou na fytáty mohou mít především vegani, proto by měli tuto formu zinku preferovat.

100 µg selenu ve své nejvíce biologicky využitelné formě methioninu

Selen ve své nejvíce biologicky využitelné formě (selen methionin) přispívá k udržení kondice vlasů a nehtů, k normální činnosti štítné žlázy, k normální funkci imunitního systému. Selen je důležitým antioxidantem a stejně jako zinek působí proti oxidativnímu stresuNavíc selen zvyšuje hladinu glutathion peroxidázy, čímž zvyšuje antioxidační kapacitu organismu. Selen působí proti zánětům.

1 mg elementární mědi ve formě citrátu měďnatého

Protože dlouhodobý příjem zinku může způsobit nedostatek mědi, k zinku je přidán také 1 mg mědi ve formě citrátu (optimální poměr pro suplementaci zinku a mědi je 15:1), která je pro tělo velmi dobře využitelná a má za úkol udržovat minerální rovnováhu v těleZinek s mědí jsou minerály potřebné pro podporu aktivity enzymu superoxid dismutázy (SOD), která je významným antioxidantem chránícím buňky před oxidativním stresem.

490 mg kurkumy v BIO kvalitě

Kurkuma jejíž hlavní účinnou látkou je kurkumin má široké spektrum poztivních účinků. Kurkumin obsažený v kurkumě působí protizánětlivě,  pozitivní vliv na imunitní systém - antioxidant, na trávení, játra, kardiovaskulární systém, nervovou soustavu, dýchací soustavu, stav kloubů a kostí, duševní rovnováhu. Kurkuma je v produktu využita jako funkční plnidlo, protože v našich produktech nechceme používat balastní látky (éčka).

Přednosti BrainMax Zinc Complex

 • Nejúčinnější forma zinku s nejlepší vstřebatelností a šetrností k žaludku. Zároveň odolná proti fytátům (obilí, sója), které zabraňují vstřebávání zinku. Forma zinku, kterou by měli preferovat všichni jedinci a nejvíce vegani.
 • 1 kapsle obsahuje 15 mg elementárního zinku, 100µg selenu, 1 mg mědi a 490 mg bio kurkumy.
 • 1 kapsle pokrývá denní potřeby příjmu zinku a mědi.
 • Neobsahuje žádné balastní látky a jiná aditiva (éčka). 
 • Rostlinné kapsle - vhodné i pro vegany.

Zinek komplex - BrainMax Zinc pozitivně ovlivňuje*:

 • Funkci imunitního systému a metabolismus vitaminu A.
 • Ochraně buněk před oxidativním stresem.
 • Plodnost a reprodukci.
 • Hladinu testosteronu v krvi.
 • Udržení normálního stavu kostí, kloubů, vlasů, nehtů a pokožky.
 • Normálním metabolismus makroživin, sacharidů a mastných kyselin.
 • Rozpoznávací funkce a kondici zraku.
 • Syntézu DNA a bílkovin.
 • Podílí se na procesu dělení buněk.
 • Antioxidační kapacitu organismu.
 • Kontrolu zánětlivých reakcí a protizánětlivé působení.
 • Normální činnost jater.
 • Normální činnost nervové soustavy.
 • Normální funkce dýchacího systému.
 • Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní oběh.
 • Normální trávení.

*Schválená zdravotní tvrzení k zinku a kurkumě dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin, v platném znění (dále jen „nařízení (ES) č. 1924/2006“).

Složení

Složení v 1 kapsli

Látka  Obsah RHP*
Zinek (bisglycinát zinečnatý) 15 mg 150 %

Měď (citrát měďnatý)

1 mg

100 %

Selen (L-seleno-methionin)

100µg

182 %

Bio Kurkuma 490 mg **
Vegan kapsle z celulózy na bázi HPMC. Bez balastních látek (éček).
Balení obsahuje 100 kapslí / 100 dávek.

 *RHP Referenční hodnota příjmu. **Referenční hodnota příjmu není stanovena.

Min. trvanlivost: 1 rok od objednávky

Dávkování: 1 kapsle v průběhu dne s jídlem.

Balení obsahuje 100 veganských kapslí. 1 dávka je obsažena v 1. kapsli. 1 balení tedy obsahuje 100 dávek.

Výrobce: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava 71200

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Doba expirace vyznačena na obalu. 

Skladování: Při pokojové teplotě na suchém tmavém místě.

Výrobce: Votamax s.r.o., Hladnovská, Ostrava

Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz, krátce popište vaše hlavní potíže a jejich vznik a vývoj, odpovídám co nejrychleji, obvykle do 24 hodin.

Reference

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2820120/
 2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6683093/
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6010824/
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4163826/
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/
 6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31745908/
 7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5488004/

Skleněná lahvička, kapsle se dobře polykají...spokojenost!

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Kontaktujte nás!