V této kategorii najdete produkty zaměřené na zdraví pleti, kůže a sliznic a vnitřní prostředí těla (střevo, mikrobiom)

Ať už se jedná o akné, alergické ekzémy, atopický ekzém, rosaceu, vyražky, psoriázu nebo například i hojení ran, nejedná se o izolované kožními problémy, ačkoli se k nim tak často přistupuje. Na kůži se nám ale vždy promítá VNITŘNÍ PROSTŘEDÍ těla. Kůži vyživujete pomocí kvalitní stravy. Mezi významné živiny pro kůži patří zinek, selen, vitamíny E, A, vitamin C a skup. B i tuky – omega 3 EPA a DHA.  Velkou roli hraje také protizánětivost stravy (mezi protizánětlivé potraviny patří např. borůvky, rybíz, tmavá listová zelenina a další a koření a jeho exkrakty, jako je kurkumin a resveratrol).

Kolagen se v našem těle vyskytuje v kostech, kůži, sliznicích, chrupavkách, svalových buňkách a nervových tkáních. Hraje velmi důležitou roli při posílení struktury a hydratace pokožky a vlasů. Dostatek kolagenu je nezbytný pro zdravý pohyb bez bolesti, pevnou a pružnou pokožku a redukci akné. Je důležitou výživou sliznic trávicího traktu a doporučujeme jej při zvýšené střevní propustnosti. Produkci kolagenu v těle podpoříme také dostatečným příjmem vitaminu C.

Pozitivní vliv na pleť a sliznice má kyselina hyaluronová v kombianci s kolagenem, zinkem a biotinem

Fakta: střeva a kůže

  • Střevní mikrobiom - střevní bakterie neustále komunikují s naší kůží přes tzv. osu střevo-kůze
  • Střevo tvoří obrovskou plochu, která je v neustálém kontaktu s vnějším okolím (přes stravu, pití nebo třeba to, co omylem spolkneme).
  • Bakterie ve střevech produkují celou škálu látek, které mohou působit v náš prospěch nebo nám život pěkně ztížit. Nezdravá mikrobiota (dysbioza ve střevě) přispívá k přecitlivělosti, zánětu, zvýšené střevní propustnosti (leaky gut) a podněcuje vyrážky, akné nebo zhoršuje atopický ekzém. Dysbióza je také přítomna u rosacey či psoriázy.
  • Zdravá mikrobiota naopak udržuje takové „zlé“ baterie na uzdě, tvoří látky protizánětlivého charakteru a takové, které udržují střevní sliznici jakožto „bariéru“ správně funkční, tak, aby se do těla nedostávaly látky, které tam nemají co dělat. Do krve mohou pronikat i samotné bakterie, které se mohou začít akumulovat v kůži a poškozovat její zdraví. Správně fungující mikrobiom a střevní sliznice tomu brání.
  • Jak rychle se budou vaše rány či spáleniny hojit, také rozhodují střevní bakterie. Hodné střevní bakterie produkují látky, které zahlásí imunitnímu systému, aby ránu urychleně zacelil, zklidnil popálená místa a pomáhal kůži toxické látky přicházející zvnějšku odfiltrovávat. Střevní dysbióza naopak kožní imunitu potlačuje a nás více „obnažuje“ světu. 
  • I stres ovlivňuje stav naší kůže, takže práce se stresem je součástí léčby kožních potíží. Jako to platí u všeho – kůže není žádný izolovaný orgán a odráží vše, co se děje ve vašem fyzickém i psychickém těle. Stres současně negativně ovlivňuje střevní prostředí, proto při kožních potížích proto pojďte k jádru problému a zaměřte se na svůj životný styl, zdraví střev a mikrobiomu.