Plodnost a příprava na miminko

Při plánování těhotenství, je dobré tělo připravit a vytvořit co nejlepší prostředí pro miminko. Je potřeba předem zhodnotit celkový zdravotní stav, nedostatky živin, posílit mikrobiom a zařadit doplňky stravy, podporující zdravé početí a vývoj miminka. Mezi časté nedostatky v populaci patří omega 3 mastné kyseliny, vitamin D3K2 i hořčík. V těhotenství je pak vhodné pokračovat se správnou výživou a doplňky, které podpoří zdravý vývoj miminka. 

Podpora plodnosti žen i mužů

Plodnost a kvalitu spermií je možné podpořit dostatkem zinku

Jakou formu kyseliny listové zvolit?

Před otěhotněním je vhodné začít užívat kyselinu listovou. Ale pozor. Asi každá druhá evropská žena není schopna převádět běžnou syntetickou kyselinu listovou na aktivní formu. Což je způsobeno mutací genu MTHFR. Proto je vhodné sáhnout po doplňku stravy, který je přímo aktivní formou kyseliny listové. Například je v tomto Multivitaminu pro těhotné a kojící.


Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Chcete, aby vaše děti měly lepší paměť? V nedávné studii se ukázalo, že děti jejichž matky užívaly omega 3 mastné kyseliny během těhotenství se v deseti letech lépe soustředí a rychleji řeší problémy. Pojďte se s námi podívat jaké další benefity může mít suplementace rybího tuku (omega 3 EPA a DHA) u vašich dětí.


Dětské křupky a pufované potraviny

Dětské křupky a pufované potraviny

Spousta lidí a děti jí denně instantní kaše, křupky, pufované chlebíčky, rádoby "zdravější" a velmi drahé pufované chipsy a ještě "zdravější" pufované cereálie. Stejně jako jezení nadměrného množství výrobků z rafinované pšeničné mouky. Bohužel označení dietní neznamená zdravé. Obvykle označení dietní znamená obsah malého množství tuku. Na tuku, ale není nic špatného. Problém je ve zpracování těchto potravin.


Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Omega 3 EPA a DHA potřebujeme pro naše zdraví všichni bez výjimky. Víte, jestli jich máte dost? A jak to zjistit? Odpovězte na následující otázky:

  • Stravujete se zdravě a omezujete příjem prozánětlivých omega 6?
  • Jíte minimálně 3x týdně 200 g kvalitní ryby nebo užíváte doplněk stravy?
  • Jste bez zdravotních potíží?
  • Jste si jisti, že užíváte ty správné doplňky stravy?

Pokud jste na některé z těchto otázek odpověděli "ne", zpozorněte. V článku se dozvíte, s čím nám omega 3 EPA a DHA pomáhají, kde se nachází, že rostlinná strava vůbec nestačí a kdy a po jakém doplňku stravy sáhnout pro sebe, pro dítě, v případě těhotenství nebo kojení.