Přírodní kosmetika

Naše kůže nefunguje jako nepropustná bariéra do těla, ale látky se přes ni vstřebávají. Bohužel naše kůže intenzivně vstřebává i nežádoucí chemické látky a během krátké doby se dostanou do celého oběhu těla. Proto je pro naše zdraví důležité vyhýbat se nebezpečné chemii v kosmetice a drogerii.

Najdete zde pouze čistě přírodní netoxickou kosmetiku bez konzervantů, umělých sladidel a chemie pro podporu zdraví vaší pokožky, kožního mikrobiomu i ústního mikrobiomu. V kategorii přírodní kosmetiky najdete i produkty vhodné pro děti.

Kosmetika ohleduplná k naší planetě.

Články

Zdraví kůže zlepšíte posílením střevního mikrobiomu

Zdraví kůže zlepšíte posílením střevního mikrobiomu

Nesete si z lékárny další mast a doufáte, že je to ta pravá. A po čase mazání zjistíte, že váš problém se nelepší a ani nemizí. Ptáte se proč? Projevy na kůži se nedají posuzovat izolovaně. Neoptimální zdraví vašeho vnitřního prostředí se projevuje na vaší kůži. Proto je potřeba všechny kožní nedostatky posuzovat komplexně, i když promazávání suché a ekzematické pokožky je také velmi důležité. Určitě vás nepřekvapí, že vybrat vhodný kosmetický přípravek bude taky menší oříšek.


5 věcí, které možná nevíte o bezpečném opalování

5 věcí, které možná nevíte o bezpečném opalování

Dostatek slunce nás nabíjí energií, hormony štěstí a vitamínem D. Jak chodit na slunce bezpečně? Nenabídneme vám instantní tipy, po kterých můžete trávit hodiny na slunci. Ale rádi vám poradíme, jak podpořit zdraví kůže a pobyt na slunci, čemu se raději vyhnout a případně jaké opalovací krémy vybrat.