Kvalitní probiotika - Cytoplan

Probiotika jsou prospěšné mikroorganismy, které podporují zdraví střev (sídlo naší imunity), složení mikrobiomu a tím posilují celkové zdraví. Jsou vhodné jako podpora regenerace střev po nemocech, antibiotické léčbě, při určitých zdravotních potížích nebo jako prevence např. cestovatelských průjmů.

Není jedno, jaká probiotika člověk k antibiotikům a na různé potíže zvolí. Saccharomyces boulardii je vhodné probiotikum pro děti i dospělé během antibiotické léčby a po ní pro regeneraci střevního mikrobiomu a ochranu střevního prostředí. Probiomix je směs klinicky ověřených druhů probiotik s prebiotiky (symbiotikum) pro celkovou podporu střevního prostředí. 

Pokud si nejste s výběrem či dávkováním jisti, napište nám do poradny.

Články

Probiotika, prebiotika a postbiotika: proč jsou důležitá

Probiotika, prebiotika a postbiotika: proč jsou důležitá

Probiotika, prebiotika a postbiotika. Zní podobně, souvisí spolu a přesto se liší. Navíc je stojí za to znát. Jsou velmi důležité pro naše zdraví, všechny souvisí se zdravím střev, imunitou, ale hlavně - s dobrým jídlem. Jaký je mezi nimi rozdíl, proč je potřebujeme a v jakých (i sladkých) dobrotách je najdeteme se dočtete v článku. Už dávno totiž neplatí, co je zdravé není chutné.


O čem vypovídá vaše stolice?

O čem vypovídá vaše stolice?

Stolice možná není zrovna oblíbené téma. My ale víme, že je to téma důležité. Její tvar, barva, konzistence a případný zápach vypovídá o kvalitě trávení a celkovém zdraví. Perfektní stolice každý den je základem pro zdraví. Bez toho se neobejdeme. Abychom nemuseli u doktora či výživových odborníků zabředávat do zajímavých popisků jejího tvaru, barvy nebo konzistence, tým gastroenterologů z Bristolské univerzity ve Velké Británii nám popisek stolice geniálně usnadnilo. Vymysleli obrázkovou Bristolskou stupnici stolice (z angl. Bristol Stool Chart – BSF), která jednoduše popisuje to, co můžeme vidět v záchodové míse.