Domácí kokosový kefír

Domácí kokosový kefír

z kokosového mléka
Vodní kefír

Nachystejte si

 

Postup přípravy

Fermentace kokosového mléka? Proč ne. Domácí kokosový kefír vytvoříte jednoduše pomocí kefírových kultur. Výsledkem je osvěžující a jemně perlivý kokosový kefír, který se hodí třeba na přípravu lehkých chia dezertů!

1. Kokosové mléko nalijte do uzaviratelné sklenice a přisypte sáček WUGI vodních kefírových kultur (příp. mléčných).

Kokosový kefír se nám povedl také s mléčnými kulturami, nicméně ty jako svou potravu preferují cukr laktózu z živočišného mléka (v kokosovém mléce laktóza není). Vodní kefírové kultury jsou proto na přípravu kokosového kefíru vhodnější.

2. Sklenici uzavřete a nechte při pokojové teplotě fermentovat cca 24 hodin. Kokosový kefír během přípravy ochutnejte, s délkou fermentace bude kefír kyselejší. Pokud by se v kefíru začaly oddělovat vrstvy, není to na závadu, stačí kefír promíchat a je vhodné ho již umístit do lednice.

3. Po cca 24 hodinách - jakmile vám chuť kefíru přijde akorát kyselá - je kefír hotov. Uložte jej do lednice, kde vydrží několik dní, a postupně konzumujte. Část hotového kefíru můžete použít pro opakovanou přípravu.

Opakovaná příprava

200 ml hotového kefíru můžete použít na přípravu dalšího kefíru - před uložením do lednice odeberte 200 ml a přidejte k novému kokosovému mléku (max. 1 litr). Tuto směs opět ponechte zhruba 24 hodin v uzavřené sklenici při pokojové teplotě (opět ochutnávejte). Opakovanou přípravu můžete několikrát zopakovat.

Pro udržení vysoké kvality kefíru a dostatečného počtu kefírových kultur používáme nový sáček kultur každých cca 7 dní.

Kokosové mléko neobsahuje přiliš cukru, můžete jej tedy přisladit. Můžete také přihodit sušené ovoce, jako datle nebo rozinky, které podpoří činnost kefírových kultur. Sušené ovoce můžete po fermentaci z kefíru vyhodit nebo je rozmixovat a vypít s kefírem.

Recept na kokosový kefír z kokosové vody najdete zde.

Vytisknout recept

Co byste měli určitě vyzkoušet

Zobrazit všech 52 receptů
Mléčné kefírové kultury

Mléčné kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

Vodní kefírové kultury

Vodní kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

X

Chcete vědět, proč by měl být kefír součástí každé domácnosti?

Zaregistrujte se a získejte
E-BOOK ZDARMA a k tomu 5% SLEVU na první nákup!