Fermentovaná kaše s jahodovým vodním kefírem a superfoods

Fermentovaná kaše s jahodovým vodním kefírem a superfoods

Sladká chuť, jahodová vůně a síla superfoods
Vodní kefír

Nachystejte si

Postup přípravy

Vyzkoušjete fermentovanou kaši z ochuceného vodního kefíru - třeba jahodového připraveného pomocí lyofilizovaného ovoce. Kaše je veganská, chutná sladce, voní po jahodách a banánu a naše tělo z ní vytěží maximum!

  1. Připravte si domácí vodní kefír pomocí WUGI vodních kefírových kultur a jako sušené ovoce použijte lyofilizované jahody (stačí je na pár hodin vhodit do kefíru). 
  2. Jakmile je jahodový vodní kefír hotov, nachystejte si zbylé ingredience.
  3. Vločky zalijte vodním kefírem, přidejte nakrájené datle a hrst kokosu a nechte přes noc fermentovat při pokojové teplotě, příp. v lednici (ve skleničce nebo keramické misce).
  4. Ráno přidejte rozmačkaný zralý banán, lžičku Moringy a promíchejte. Servírovat můžete v krásných kokosových miskách*! Dobrou chuť :)

Snídaně oslavující zdraví

Domácí vodní kefír = fermentovaný bezlaktózový nápoj vznikající činností kefírových kultur. Má lehkou sladce-kyselou chuť, obsahuje přátelské mikroorganismy, enzymy, zdraví prospěšné kyseliny a řadu minerálních látek. 

Lyofilizované jahody = díky lyofilizaci (sušení mrazem) si toto ovoce zachovává svou původní strukturu, chuť a především všechny vitamíny a minerály. Jahody obsahují vysoké množství vitamínu C, jako je tomu u citrusů, dále provitamín A, B (B 1, B 2, B 5, B 6) a E. Poskytují tělu lehce stravitelnou vlákninu a minimum cukrů, hodí se proto i při redukčních dietách. Mají silné antioxidační vlastnosti.

Moringa = zelený prášek, který vznikne usušením a rozdrcením listů rostliny Moringy olejodárné (Moringa oleifera, Moringaceae). Je zdrojem mnoha minerálů (hl. vápník a draslík), vitamínů, bílkovin a antioxidantů.

*Přírodní kokosové misky kokonat jsou vyráběny ručně ze skořápek kokosových ořechů v souladu s myšlenkou ochrany životního prostředí a podpory zemí třetího světa. Při výrobě nejsou používány žádné toxické látky a jejich krásný minimalistický vzhled se hodí do každé kuchyně! 

Vytisknout recept

Co byste měli určitě vyzkoušet

Zobrazit všech 52 receptů
Mléčné kefírové kultury

Mléčné kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

Vodní kefírové kultury

Vodní kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

X

Chcete vědět, proč by měl být kefír součástí každé domácnosti?

Zaregistrujte se a získejte
E-BOOK ZDARMA a k tomu 5% SLEVU na první nákup!