Jednoduchý raw dezert 3x jinak

Jednoduchý raw dezert 3x jinak

Nepečená radost
Mléčný kefír

Nachystejte si

  • kokosová mouka
  • domácí mléčný kefír
  • banán
  • Sonnentor Med s mateří kašičkou
  • Sonnentor koření: Kurkuma latté vanilka, Všechno nejmilejší, Bystrá hlavička
  • ovoce na ozdobu

 

Postup přípravy

Nepečené dezerty do skleničky po kterých se zapráší. Mléčný kefír je udělá lehce stravitelné a díky neobvyklým směsím koření od Sonnentoru překvapíte každého!

1. Připravte si domácí mléčný kefír pomocí WUGI mléčných kefírových kultur

2. Jakmile je mléčný kefír hotov, nachystejte si zbylé ingredience - množství volte dle počtu připravovaných dezertů.

3. Kokosovou mouku zalijte takovým množstvím mléčného kefíru, aby vznikla hustá kašovitá konzistence.

4. Přidejte rozmačkaný banán a med, aby byl dezert příjemně sladký.

5. Směs rozdělte na 3 části a ke každé přidejte jeden druh koření - Bystrá hlavička, Všechno nejmilejší a Kurkuma latté s vanilkou. Promíchejte, umístěte do malých skleniček a dozdobte kousky ovoce.

Dobrou chuť!

Kombinace těchto produktů najdete za výhodnou cenu v našich dárkových balíčcích.

Raw dezerty k oslavám zdraví. Co přináší?

Domácí mléčný kefír = dodá komplexní bílkoviny a probiotické bakterie. Kefír je lehce stravitelný, obsahuje minimum laktózy, vitamíny (hlavně vit. D, A, K2) a minerály (zejména vápník, hořčík a fosfor).

Banán = doplní energii. Je bohatý na vlákninu, působí jako prebiotikum a dodává tělu řadu minerálů (hořčík, draslík, fosfor) i vitamínů (A, C, E, K, sk. B).

Bystrá hlavička = sladký refresh. Skořice, anýz, muškátový oříšek, pomeranč, kardamom, hřebíček s sebou nesou například detoxikační účinky, podporují trávení a bojují se stresem. 

Kokosová mouka = dokonale zasytí. Obsahuje vysoké množství vlákniny, působí jako prebiotikum, dodává tělu zdravé tuky, má nízký glykemický index a vysoký obsah bílkovin. Je příjemně nasládlá, přirozeně bezlepková a nevyžaduje tepelnou úpravu.

Kurkuma latté vanilka = zlatý všelék. Kurkuma má antibaktirální, antivirové, antiparazitární, antioxidační a protizánětlivé účinky. Působí příznivě při různých druzích onemocnění - diabetes, ateroskleróza, žaludeční i jaterní nemoci, neurodegenerativní, psychické obtíže i další. 

Med s mateří kašičkou = zregeneruje celé tělo. Tento med je bohatý na celou řadu vitamínů i minerálů a suma sumárum působí blahodárně na celý organismus.

Všechno nejmilejší = pikantní sladkost. S touto směsí jahod, růže, malin, koriandru, vanilky, chrpy a růžového pepře nezůstane žádný dezert všední. Nenechte se zmást - růžový pepř nemá s pepřem nic společného. Chutná mírně pikantně, má neobyvklé aroma a se svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky je součástí tradiční medicíny.

 

Vytisknout recept

Co byste měli určitě vyzkoušet

Zobrazit všech 52 receptů
Mléčné kefírové kultury

Mléčné kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

Vodní kefírové kultury

Vodní kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

X

Chcete vědět, proč by měl být kefír součástí každé domácnosti?

Zaregistrujte se a získejte
E-BOOK ZDARMA a k tomu 5% SLEVU na první nákup!