Limonáda ala plevel

Limonáda ala plevel

Zdravé bohatství ze zahrady
Vodní kefír

Nachystejte si

Postup přípravy

Domácí fermentovaná limonáda ala plevel - pravé bohatství ze zahrádky, na které zapomínáme. Zdravá, jednoduchá a originální!

1. Připravte si vodní kefír pomocí WUGI vodních kefírových kultur dle návodu. 

2. Do uzaviratelné sklenice nalijte vodní kefír, přídejte pampeliškové listy, květy sedmikrásky, plátky zázvoru a citrónu (nebo citrónovou štávu).

3. Sklenici uzavřete a nechte pár hodin až 1 den fermentovat př pokojové teplotě. (Delší fermentace - méně sladký nápoj, protože se více cukru rozloží na kyseliny a další látky.)

4. Poté vypijte nebo sceďte, umístěte do lednice a během pár dní vypijte. Dobrou jarní chuť! :)

Kefírové limonády k oslavám zdraví

Vodní kefír s "plevelem" = fermentovaný bezlaktózový nápoj vznikající činností kefírových kultur. Lehce nasládlý, příjemně kyselkavý, perlivý a obohacený o jarní "plevel", který je nositelem blahodárných účinků na naše zdraví. Pampeliškové listy se často používají do jarních salátů, polévek i k přípravě čaje. Jsou zdrojem vitamínu C i skupiny B, betakarotenu, řady minerálů (draslík, křemík, vápník, železo), tříslovin, silic a mnoho dalšího. Tradičně se používají př detoxikaci, k posílení činnosti jater, ledvin a jako pomoc při kloubních a kožních potížích. Podobně květy sedmikrásky pomáhají pročistit organismus, obsahují spoustu vitamínu C a užívají se při kašli a nachlazení. Kopřiva je zdrojem chlorofylu, minerálních látek (hlavně hořčíku), karotenoidů, organických kyselin, vitamínů a spousty dalších aktivních fytolátek. Kopřiva je močopudná, protizánětlivá, antirevmatická, protprůjmová a povzbuzuje metabolismus. Limonádu skvěle doplňuje kombinace pikantního zázvoru s citronem. Dokonalá souhra ingrediencí pro naši imunitu! Živé kefírové kultury (přátelské mikroorganismy pro naše střevo), jejich enzymy, zdraví prospěšné organické kyseliny vznikající fermentací - to vše patří k pomocníkům našeho trávení.

Vytisknout recept

Co byste měli určitě vyzkoušet

Zobrazit všech 52 receptů
Mléčné kefírové kultury

Mléčné kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

Vodní kefírové kultury

Vodní kefírové kultury

Koupit

Akce: 409 Kč 447 Kčza jedno balení

X

Chcete vědět, proč by měl být kefír součástí každé domácnosti?

Zaregistrujte se a získejte
E-BOOK ZDARMA a k tomu 5% SLEVU na první nákup!