Při optimalizaci váhy se soustřeďte na zdraví a ne na hmotnost. Kalorické restrikce a nesmyslné diety vám zajistí podkopané zdraví, různé potíže a pěkný jojo efekt. Vaše tělo je jediné tělo, které máte a budete mít. Dopřejte mu péči.
Nemáme pro vás zázračné pilulky, ale přesto pro vás máme kvalitní doplňky, které podporují zdravý metabolismus, mikrobiom, pocit nasycení, pomáhají balancovat krevní cukr, a tím se zlepšuje regulace tělesné váhy.
Jak zdravě zhubnout aneb optimalizace váhy

Jak zdravě zhubnout aneb optimalizace váhy

76 % žen a 40 % českých mužů někdy drželo dietu. Zároveň většina z nich nerada sportuje a chce se vyhnout hladovění. Správná hmotnost ale nemusí znamenat diety, jojo efekt, hlad, počítání kalorií, život bez sacharidů či tuků, 10 km denně v běžeckých botách nebo hodiny v posilovně. Pojďme na to chytře. Znáte mitochondrie?


Nejlepší zdroje bílkovin ve snídaňových kaších

Nejlepší zdroje bílkovin ve snídaňových kaších

Často se stává, že především ve snídaních je opomíjeno dostatečné množství bílkovin. Snídaně je první jídlo dne a měla by vás zasytit na celé dopoledne. Neustálá potřeba svačin může na nedostatečné množství bílkovin ukazovat. Vejce, kvalitní pečivo se šunkou, paštikou či luštěninovou pomazánkou jsou většinou bohaté na bílkoviny, ale jak je to se snídaňovou kaší? 


Jak poznat opravdové jídlo? ...a která dieta je ta nejlepší

Jak poznat opravdové jídlo? ...a která dieta je ta nejlepší

Jak se dnes vyznat ve složení potravin a rozluštit nebezpečnost éček? Nejlépe nijak. Spoustu starostí i času nám totiž ušetří návrat k nákupu základních potravin obsahující jen 1 surovinu (100 % mrkev, 100 % čočka, 100 % vejce). Uvádím zde jednoduchý popis, co je opravdové a pro tělo přirozené jídlo, která dieta je ta nejlepší a vysvětlení, zda leží zdravotní problémy v lepku, laktóze nebo v jiné hodnotě potravin.