Spánková deprivace má podobné symptomy jako nedostatek živin - vede k zhoršení celkové vitality, oslabení imunity, narušení metabolismu a hormonálního systému, snížení výkonu, regenerace a zhoršení paměti. Spánek je klíčový i pro zdravý metabolismus a hubnutí. Zkvalitnění spánku vede k ochraně před rozvojem celé řady onemocnění. Závěry studií jsou jasné - lidé s kvalitním dostatečně dlouhým spánkem jsou výkonnější, štíhlejší a šťastnější.

Co ovlivňuje kvalitu spánku?

Kvalitu spánku ovlivňuje celkový životní styl, činnosti během dne a před spaním, naše strava a dostatek klíčových živin, jako je hořčík. Ten pomáhá regeneraci a lepší kvalitě spánku, zmírňuje únavu a vyčerpání, podporuje funkci nervové soustavy, psychickou činnost a činnosti svalů. Z dalších doplňků jsou vhodné omega 3 EPA a DHA a vitální houby, které mají celou řadu účinků a podporují celkovou harmonizaci organismu.

Také náš střevní mikrobiom se podílí na kvalitě spánku např. skrze produkci melatoninu - hormonu spánku. Zlepšením trávení a péčí o střevní mikrobiom podpoříme celkové zdraví a kvalitu spánku.

Před spaním doporučujeme relaxační koupele v Epsomské soli bohaté na zklidňující hořčík.


Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Omega 3 EPA a DHA potřebujeme pro naše zdraví všichni bez výjimky. Víte, jestli jich máte dost? A jak to zjistit? Odpovězte na následující otázky:

  • Stravujete se zdravě a omezujete příjem prozánětlivých omega 6?
  • Jíte minimálně 3x týdně 200 g kvalitní ryby nebo užíváte doplněk stravy?
  • Jste bez zdravotních potíží?
  • Jste si jisti, že užíváte ty správné doplňky stravy?

Pokud jste na některé z těchto otázek odpověděli "ne", zpozorněte. V článku se dozvíte, s čím nám omega 3 EPA a DHA pomáhají, kde se nachází, že rostlinná strava vůbec nestačí a kdy a po jakém doplňku stravy sáhnout pro sebe, pro dítě, v případě těhotenství nebo kojení.